Олександр Співаковський: підписано Закон щодо НАЗЯВО

Прийняття цього закону є розумним компромісом усіх зацікавлених суб’єктів та політичних сил

Олександр Співаковський: підписано Закон щодо НАЗЯВО

Автор: Олександр Співаковський, народний депутат, перший заступник голови Комітету ВР з питань науки і освіти, член фракції БПП.

Сьогодні Президент України підписав Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” щодо Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти» (р.н. 2280 а від 03.07.2015 р.).

Нагадаю, що Закон визначає перелік обмежень до кандидатів у члени Нацагенства, за наявності хоча б однієї з яких, претендент не зможе потрапити до його складу.

Також в цьому законі міститься норма, відповідно до якої Кабмін у місячний термін після набрання чинності Законом зобов’язаний провести перевірку вже обраних раніше членів на відсутність у них вищезазначених обмежень.

Тому я вважаю, що прийняття цього закону є розумним компромісом усіх зацікавлених суб’єктів та політичних сил, який дозволить на системному рівні вирішити наболіле питання розблокування діяльності Агентства.

Оригінал

Освіта.ua
07.07.2016

Популярні блоги
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ter
Особисто я на НАЗЯВО покладав дуже великі надії. Але, але, але ... Напрям діяльності наших "власть имущих" показує, що ця дуже хороша ідея буде знівельована і угроблена. Зараз до цього майже дійшло ЗНО. Ще рік - два і з нього залишиться тільки назва. Ви навіть не уявляєте яка активна робота проводиться ректорами університетів і директорами коледжів для пошуку підходів до членів НАЗЯВО. Задіяно все: брати, сестри, куми, свати, знайомі, друзі, однокурсники. Проводиться робота із депутатами Верховної Ради, адміністрацією Президента. Причому шукаються підходи не тільки до членів Агенства, а й до членів їх сімей. Чуть не в режимі он-лайн поширюється обмін добутою інформацією. Я не думаю що вони витримають такий пресинг. А якщо витримають, то на таких у нас є Прокуратура, СБУ, суди.
Oleg Smirnov
Я сподіваюся, що згідно Закону Кабмін проведе належну перевірку вже обраних раніше членів НАЗЯВО на відсутність у них проблем із законом і порядністю. А то ж виявилося, що у головного претендента на посаду голови НАЗЯВО є не тільки наукові статті з плагіатом, але й відверте та цинічне фальшування результатів дослідження - див. http://false-science.ucoz.ua/news/jak_profesor_volosovec_postaviv_na_potik_falshivi_statti_chergovij_shedevr/2016-06-26-25 То хіба можуть такі люди бути членами згаданого Агентства?