В. Громовий: у нас досі вірять в радянські міфи про Макаренка

Банальні досягнення НКВДшної педагогіки у нас досі видають за вершину світової педагогічної думки

В. Громовий: у нас досі вірять в радянські міфи про Макаренка

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

Про те, як банальні досягнення НКВДшної педагогіки у нас досі видають за вершину світової педагогічної думки (от де треба декомунізація педагогічної свідомості!).

"Так, в Японии его (Макаренко) работы переиздаются массовыми тиражами и считаются обязательной литературой для руководителей предприятий..." !!!???

Я особисто там 5 тижнів запитував викладачів яп. шкіл і ВНЗ чи знають вони Макаренко і Сухомлинського. Ніхто не чув про таких! Це все радянські міфи про великих вітчизняних педагогів, "яких знає весь світ".

Моє твердження легко перевірити навіть не знаючи яп. мови. Через Гугл-перекладач робимо яп. транскрипцію "Антон Макаренко" - アントンマカレンコ. Тепер гуглимо і дивимось зображення. Є лише одне фото Макаренка в яп. вікіпедії. Фсьо! Міф лопнув. P.S. Рішення ЮНЕСКО можете не шукати, вас спіткає повне фіаско...

Оригінал

Освіта.ua
03.06.2016

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Artemiy
Очередной эхсперт, очередной заслуженный, вот из-за таких вот пустословов, которые только и делают, что по заграницам катаются да других хают, у нас не образование, а не пойми что.
просто згадалося
Іспит у студентській аудиторії, 80-і роки. На питання "Теорії виховання Макаренка" студентка, довго копирсаючись у пам*яті, випалила(цитую дослівно):"Прямо в лоб, не обходя стороной, и вообще - Макаренко был человек военный". Викладач історії педагогіки lдекілька хвилин зі сльозами на очах пролежала за своїм столом і ледве зуміла видавити з себе "Трійки Вам достатньо?", на що студентка, радо усміхаючись, вилетіла із аудиторії.
)))))))), вывод.
Для просто згадалося: У нас не то, что верят, у нас НЕ знают даже КТО это)))))))))). Это кому случайно, в детстве, в библиотеке, попалась прочётная книжка, тот знает. По крайней мере я даже автора помню. А авторов Я запоминаю лишь самых ярких. Всё правильно - НИКТО не знает что он там писал, как он там работал. Клише лишь имеют перед собой.Чиновниками сотворённое
Владимир
Странно читать такие глупости. Человек, мало-мальски знаком с основными тенденциями педагогики Макаренко и Сухоилинского, за 5 недель пребывания в Японии, общения с японскими педагогами, смог бы понять, что веками формировавшаяся система воспитания и образования в Японии, в многом перекликается с тем, что исповедовали Макаренко и Сухомлинский. Господину Громовому предлагаю посетить любой детский дом и обычную школу, и поинтересоваться истоками какой педагогики они питаются. А заодно, хотелось бы узнать, что может предложить господин Громовой, на современном этапе, и на светлое будущее.
Коментувати
простоктото
Помню , Витя ,в своих книгах ты писал совсем другое...
Павлович
Виходить, пан Громовий, тільки й робив, що 5 тижнів допитув японців за Сухомлинського і Макаренка. Я можу витратити 10 хв. ,розпитати 10 педагогів- і НІХТО не скаже, хто такий пан Громовий. Шарлю Гуно належать слова "В молодості я говорив - я і Моцарт, потім я став говорити - Моцарт і я; Тепер кажу лише - Моцарт".
Олекса Позняк
До ЦК ЛКСМ добирались леше закінчені падлюки
простоктото
Для Олекса Позняк: типа Громового....
Коментувати
Леонідович
Погуглив. Антон Макаренко - Результатов: примерно 400 000 anton makarenko - Результатов: примерно 259 000 アントンマカレンコ - Результатов: примерно 638. В японській вікіпедії написано, що книги Макаренко видаються на японській мові, що досвід Макаренко використовують в Японських школах. Англійська вікіпедія - Макаренко часто зараховують до великих світових педагогів, і його книги були видані у багатьох країнах. Рішення ЮНЕСКО нижче в коментарях. Отже, Макаренко достатньо популярний за кордоном. Запитайте в українців, яких видатних педагогів Японії знаємо ми? Хіба їх там не було? Комуністи такі як Громовий дуже не любили Макаренка. Доречі, ще погуглив. Громовий у минулому — член ЦК ЛКСМУ - Ле́нінська Комуністи́чна Спі́лка Мо́лоді Украї́ни, що працює під керівництвом Комуністичної партії України. Комуніст розказує, як проводити декомунізацію.
Віктор Громовий
Панові Profit. Не полінувався, прочитав серед довгого списку ювілярів того року і п. 18.64, який рекомендує відзначити цю подію шляхом друкування статтей про Макаренка(publishing articles on the work of this great Soviet writer andeducational theorist in the relevant publications of the Organization) Де резолюція ЮНЕСКО про рік Макаренка????!!!! Цитую автора статейки, яка викликала мою репліку: "1988 год специальным решением ЮНЕСКО был объявлен годом Макаренко". http://moiarussia.ru/pochemu-genij-sovetskogo-obrazovaniya-tak-populyaren-v-mire-i-ne-aktualen-v-rossii/ Яке "специальное решение"? Ось рівень "подібних до Вас поверхневих "ікспердів". Мабуть, ви мали на увазі "поверхових?!
Profit
Для Віктор Громовий: Можливо, й "поверхових":) Так склалося, що народиЛАся й виросла не в Україні, але мову вчу. На звання експерта не претендую, замолода, та й досвіду практичного ще мало. Але пощастило з учителями, які навчили не оперувати неперевіреними даними й під час обговорення керуватися здоровим глуздом і фактами. Чого й Вам бажаю;)
Коментувати
педагогу
за что боролись, на то и напоролись.Ведь пользование интернетом сегодня считается вершиной человеческой мысли и умений. Ведь в гугле все знания находятся.Ведь детки у нас продвинутые, зачем их заттсавлять работать,от этого учителю тежко на уроке-напрягаться надоть.А так-пустил в интернет,пусть пользуется,лишь бы написал ответы на все вопросы.А то,что в головах у этих детей пусто,новоумные "учителя" понятия не имеют.Вот так и двигаемся-к размноджению путём интенсификации.Какой там Макаренко?Хотя,пройдёт ещё лет десять,и в школах не останется никого,кто хоть немного что-то разумеет,поскольку ведь "не хотят люди зависеть от обстоятельств.А поэтому уходят из школы в бизнес".
ну и зря так о Макаренко.
Сухомлинский, этотНИЧЕГОинтересного и стоящего вниманияНЕнаписал.Но,человек работал с младшими школьниками,а недалёкие чиновники все его идеи перенесли на ВСЮ школу.Когда люди НЕ думают, аВЫПОЛНЯЮТуказания,то получается бред.Так и получилось.Да,кстати,именноСухомлинский высказал идею НЕ СТАВИТЬ детям двоек.КТО нашёл?Что до Макаренко- живой интереснейший автор.Что он делал и как-это одно.Но рассказал шикарно.И,если,опять-таки,чиновники от образования,которые без мозгов,но с амбициями,велели всем "перенимать опыт" и выполнять всё так,как это делал Макаренко В КОЛОНИИ ДЛЯ НЕСОВЕРШЕННОЛЕТНИХ ПРЕСТУПНИКОВ(беспризорников),то это проблема нации.И безмозглых последователей.А то,что многие идеи Макаренко работали ВСЕГДА,если с умом подходить-это да.Проверено.И,да,сегодня пропихают ещё кого-то,женщину,работавшую в 19 веке как "великую педагогиню".Бред.Великих людей вообще нет.Люди самые обычные существа.Просто одни на слуху, другие-нет.Как Ленин и тот,кто ему тексты оплачивал.Кто из них...
тов. Титаренко
Незважаючи на те, що, можливо, Макаренка й не знали в Японії, проте це був великий педагог, як і Сухомлинський! Так що не треба тут ля-ля-тополя! І взагалі як можна було спитати "чи знаєте Ви ось цю людину?", коли вже минуло стільки часу?
Profit
Пане Громовий, не треба власне невігластво видавати за експертну думку. За цією адресою - http://unesdoc.unesco.org/images/0007/000769/076995E.pdf - Ви знайдете рішення ЮНЕСКО про відзначення сторіччя з дня народження Антона Семеновича Макаренка. Пункт 18.64. Почитайте у вільний час. Документ, щоправда, англійською мовою, але ж Ви досвідчений Google-перекладач. А повне фіаско наша освіта терпить саме через подібних до Вас поверхневих "ікспердів"(с).
Profit
p.s. І, до речі, пошукові можливості Гугл не обмежуються лише картинками. Та й англійська все ще мова міжнародна. Запит "Makarenko Japan" дає посилання на роботи англомовних авторів про особливості запровадження досвіду А.С.Макаренка в системі японської освіти. Але ж Вам це навряд чи цікаво...
Коментувати
педагог
Відповідні досягнення вище згадувані педагоги досягли у зовсім інший час. При зовсім іншому розкладі обставин. Думаю, якщо змоделювати ситуацію і перенести Макаренка і Сухомлинського у наш час, то про яке трудове виховання можна говорити? Педагогіка справді передбачає передачу досвіду молодому поколінню. Але принципи навчання закладає сьогодення. З іншого боку порівняти досягнення дітей 9 класу тепер і тоді. То мабуть сучасні технології не витримають жодної критики. Що ми отримали. Індивідуумів, які навіть не знають таблички множення, читають у 11 класі 60 слів за хв. (десь між 5-10 % можливо більше). Зате вміють з Інтернету списати твір і завантажити гру. З таким високим інтелектом нам до рівня освіти УРСР ще довго йти. Причому тернистою дорогою.
Владимир Белый
У перший рік своєї контрактної роботи в ліцеї Алжиру отримав педагогічний шок: за радянською звичкою на початку навчальної пари (здвоєні уроки по 55 хв) проводив опитування попередньо пройденої теорії. Потім цю "дурню" (ліцеїстам воно подобалося) припинив, бо міг тільки 4-5 учнів із 45-ти спіймати на незнанні формули чи означення, а всі інші знали що не запитай. За компетентісної моделі освіти, коли акцент ставиться на вміння застосовувати теоретичні знання, останні (знання) як такі взагалі не питання для учнів академічного ліцею. У нас досі, навіть, в університетській групі по-справжньому вчить всю теорію, що проходять не більше двох-трьох студентів. ЯКЩО не усвідомимо, що полюс якості освіти знаходиться у спонуканні (мотивації) до неї учнів/студентів, то ніякі інші рішення проблему псевдоосвіти не вирішать.
ТАРАС
Для Владимир Белый: О, Ви і в Алжирі навіть були! Але дайте відповідь - ХТО ВАС РЕКОМЕНДУВАВ В "порогову" КОМІСІЮ при УЦОЯО?
Владимир Белый
ЯКЩО Ви вважаєте, що поріг має бути помітно вищим за рівень сліпого вгадування, то я теж за це і сподіваюся на те чи інше блокування будь-яких пропозицій на рівні вгадування під час наступних засідань комісії. Була б більш ніж доречною Ваша настійлива вимога, щоб УЦОЯО виразив недовіру всім тим членам комісії, котрі пропонують поріг рівня сліпого вгадування як адекватний для навчання у ВНЗ.
Коментувати
дикость
Что знаете о его работе с беспризорниками? Что не нравится? В своей школе ведете отбор при наборе? Мертвый вам не ответит, а молодые учителя не читают и не знают не только Макаренко, Сухомлинского, но и Ушинского, педагогические теории Яна Амоса Каменского,Жан-Жака Руссо,Песталоцци, Герцена, Дистервега, Роберта Оуэна и т.д. А сами-то знаете таких? Легко умничать с недорослями, они не знают, что сказать. Вот и комментов у вас нет.Вы как Брежнев- четырежды герой,столько анекдотов про его геройство ходило...Но ЗАСЛУЖЕННО ли?
Владимир Белый
Для дикость: Від Леоніда Булава з ФБ: "А рівень підготовки учнів і студентів весь цей час падав... Подивився на сучасні німецькі й французькі шкільні підручники для дітей відповідного віку: вони значно складніші за наші, й націлені на постійну інтелектуальну працю учнів. Про це мало говориться, але, як на мене, біда у підготовці кількох останніх поколінь учнів: відсутність орієнтації на систематичну інтелектуальну й фізичну працю. Можливо, через це й рівень життя в країні упав "нижче плінтуса"?"
Коментувати