Ігор Лікарчук: щодо скорочення адмінперсоналу у школах

До шкіл надійшла команда про скорочення на 10% управлінського та адмін-госп персоналу

Ігор Лікарчук: щодо скорочення адмінперсоналу у школах

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти.

Мені у приваті повідомили, що до шкіл надійшла команда про скорочення на 10% управлінського та адміністративно-господарського персоналу закладів.

Я лише «за» скорочення заступників директорів шкіл з усіляких витребеньок типу «методичної», «наукової», «соціальної» роботи. Легше буде жити творчо працюючому вчителю.

Але не розумію, як іще можна скорочувати адміністративно-господарський персонал. Навпаки, кількість цих працівників збільшувати потрібно. Бо скоро вчителям доведеться взяти в руки мітли й замість двірників прибирати шкільний двір чи вимивати туалетні кімнати. Мало того, що вчителі чергують в їдальнях, виконуючи роздачу їжі та інші функції, не передбачені їхніми посадовими обов’язками.

А, якщо хтось із приймаючих подібні рішення, не знає, що робити, то нагадаю. В останні роки існування СРСР існував Держкомітет з народної освіти. Він запровадив у школах так званий «новий господарський механізм». Школі встановлювалася лише загальна сума бюджетних асигнувань, призначених для неї на поточний фінансовий рік. Кошторис видатків складав кожен директор САМОСТІЙНО. І міг змінювати його. Але лише в межах затвердженої річної суми видатків... Цей механізм проіснував недовго, бо чиновникам він був страшенно не вигідним...

Між іншим, 10-відсоткове скорочення, з якого я почав пост, до шкіл дійшло. Але клану усіляких методистів, інспекторів, спеціалістів, які сидять в так-званих управлінсько-методичних-наукових структурах, воно не торкнулося. Та скорочення видатків на зарплату в освіті потрібно починати з них. Нехай на неї заробляють наданням сервісних послуг закладам освіти. Побачимо, чи багато зароблять?

Оригінал

Освіта.ua
29.03.2016

Популярні блоги
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
І. Лікарчук: освіта вижила лише завдяки вчителям Популізм і дилетантство в освіті руйнують педагогічну творчість і продукують вчителя-урокодавця
Тамара Горіха Зерня: роль учителя стає визначальною Реформа, по суті, вимагатиме повної професійної перепідготовки всього викладацького складу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ніхто
Який же він мудрий став, коли поперли від корита. А що саме пан Лікарчук змінив у освіті. За стільки років можна Китайську стіну відстроїти. А що ж він???
belio33
A ця Наталія з еспирементами, мабуть, якусь посаду посідає в школі керівну...
Ольга
Шановні, хочу сказати всім вам, що скорочення заступників має відбутися тільки за умови відміни усіх звітів, паперів, інформацій, які ми, заступники, змушені щоденно відправляти до різних керівних інстанцій. Знаєте, кожного дня школа отримує в середньому біля 20 телефонограм, які скеровують нашу діяльність. Мій робочий день триває з восьмої години до сімнадцятої. Іноді не встигаю та беру роботу додому. А ще підготовка до уроків та перевірка зошитів. Здивував ,,злий,, коментар про ,,поганих,, заступників, що знущаються над вчителями. Це прикро. Колектив має бути єдиною командою, працювати заради високої мети - навчання та виховання наших учнів.
Родион
Для Ольга: Бідні заступники в школах, де директор підходить до комп’ютера лише щоб подивитись погоду та курс валют.
Муфта
Для Ольга: Согласна, Ольга. Но так получается, что нет единой команды ((. Может быть, все так плохо из-за того,что сейчас приоритетно зарабатывать деньги любым способом, чтобы выжить. Из ответственных, трудолюбивых, заботливых и тактичных помощников администрация школы превратилась в злобных, алчных, высокомерных. собирающих на всех компромат баб.
набридло
Для Ольга: Зараз розплачусь. Які ж заступники бідненькі ((( Не встигаєте виконувати обовязки заступника, то відмовтесь від посади. Не встигаєте перевіряти зошити - віддайте свої години. А то до ставки завуча " нагрібаєте" годин, залишаючи вчителів без навантаження. А тут прямо ридаєте.
Коментувати
Наталія
Пане І.Лікарчук " заступники директорів шкіл з усіляких витребеньок типу «методичної», «наукової», «соціальної» роботи" Виконують роботу, яку ж Ви з верху даєте. Будь-ласка скоротіть, і нехай Директор школи, або Ви особисто прийдете в КОЖНУ ШКОЛУ УКРАЇНИ і складите: розклад, заміни уроків, тарифікацію, проведете атестацію працівників (прицьому необхідно до управлінь подати тонну паперу...), всіляки звіти, експиременти, реєстрацію на ЗНО, ще й проведення та багато іншого... Скоротіть на сам перед інститут післядипломної освіти, який зовсім непотрібний...
Муфта
Для Наталія: Делать тарификацию заместителям дир-ра доставляет радость - особенно когда они тарифицируют себя, пишут на себя замены, экономят на других учителях... Составить расписание правильно кому-то за отдельное вознаграждение - это тоже приятный труд, а кому-то бездарно - 1, 4, и 7 уроки в один день)). Что касается аттестации, то уже много лет педработники нашей школы приучены сами оформлять пакет документов на себя и самим его отвозить туда, куда надо (кстати, копии делаем за свои деньги). Так что, как ни крути, а сокращать эту паразитирующую гвардию придется, слишком много мы делаем сами, не получая таких привилегий, как завучи.
вчитель
Для Наталія: Перепрошую, так ріжуть очі граматичні помилки в вашому тексті. Як же Ви звіти подаєте? "Експиременти" - жах просто.
Коментувати
ігор
Якщо до скорочення на мою думку я ліквідував інститут після дипломноі освіти як непотрібний в даний момент а працівників освіти звільняти має колектив школи так як і призначати директора з поваго до всіх педагогів Украіни з святом воскресіння.
Євгеній Ротерман
Товариство! Не переживайте! Незабаром візьмуться за всіх! Це тільки "квіточки"! Освіти олігархічному режиму не потрібна!
us army
Адмінперсонал (прибиральників, двірників, завгоспів...) почали скорочувати ще з часів Януковича, коли міністром освіти став брат гармоніста, а Лікарчук очолив центр оцінювання якості освіти... Тоді, старий пердун, особливо не переймався даною проблемою. Тепер, коли життя заставило самого чистити туалети, раптом почав дотримуватися іншої думки...
10 %
10% це ж радянська міра скорочень.Зараз придумують 30%
anna
Кількість господарських працівників прив язано до площі школи. І в школах, де навчається 1500 і 500 учнів, їхня кількість є однаковою. Над цим слід працювати. Посада соціального педагога і психолога теж в школі не потрібні, адже всю їхню роботу виконують класні керівники! Марна витрата грошей.
паша
Для anna:100%, усі прекрасно знають про цю ситуацію Заступник на заступнику-марна трата грошей платників податків
Денис
Для anna: Шановна , зараз настають ті часи коли ми маємо підтримувати одне одного, ане поливати брудом за те хто як виконує свої обов`язки. Всі ми працюємо однаково і кожен робить свою справу.
Коментувати
Родион
ЦИТ:"скоро вчителям доведеться взяти в руки мітли й замість двірників прибирати шкільний двір" Давно вже прибирають і вчителі і батьки, а особливо учні. І навіть не здогадуються про існування ставок тих же двірників, робітників по обслуговуванню приміщень, прибиральниць, сторожів і реальних людей які отримують гроші. А як що і здогадуються, то т-ссс і показують пальцем в небо: знаєте хто там в нашого директора і начальника відділу освіти...
Скоро на пенсію
Дядьку, який далекий ти від школи... Іди вирощуй капусту і не сміши людей.
Далеко до пенсії
Для Скоро на пенсію: На даний час цей "дядько" - єдиний адекват в освіті. А капусту, до речі, теж спеціалісти мають садити. Так що Скоро на пенсію, і вперед: вчись садити!!!
на пенсію
да ні, як раз йому на пенсію пора. Адекватом тут не пахне.
Коментувати