Ректорів просять відібрати студентів для навчання за кордоном

Міністерство освіти звертається до ректорів ВНЗ з вимогою невідкладно розпочати роботу з відбору претендентів для навчання за кордоном

Ректорів просять відібрати студентів для навчання за кордоном

У міністерстві нагадали, що 1 березня відомством було оголошено конкурс з відбору на навчання студентів і аспірантів та стажування наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах і наукових установах за кордоном у 2013 році. Про це йдеться у листі відомства до ректорів вищіх навчальних закладів. 

Зважаючи на загальнодержавне значення реалізації бюджетної програми, а також необхідність виконання зобов’язань вищих навчальних закладів із забезпечення міжнародної академічної мобільності та впливу результатів цієї роботи на рейтингові показники діяльності вищого навчального закладу, у міністерстві просять довести до відома студентів, аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників закладу інформацію про зазначений конкурс.

Також міністерство просить ректорів невідкладно розпочати роботу з відбору претендентів для навчання та стажування за кордоном.

При відборі претендентів вищі навчальні заклади мають використовувати запропонований міністерством перелік закордонних вищих навчальних закладів, а також ресурси вищого навчального закладу в рамках міжуніверситетських угод із закордонними університетами та особисті пропозиції учасників конкурсного відбору.

У міністерстві звернули увагу ректорів на те, що проведення попереднього відбору кандидатів та подання пропозицій конкурсній комісії Міносвіти має відбутися до 15 травня 2013 року.

Як відомо, державний конкурс з навчання за кордоном було оголошено ще на початку березня. Також міністерством визначено перелік університетів, в яких українці можуть пройти програми навчання або стажування в рамках державної програми з освіти за кордоном та освітні напрями навчання за кордоном.

Конкурс проводиться у рамках державної програми ініційованої урядом у 2011 році.

Цього року до переліку навчальних закладів включено більше 170 університетів з 23 країн світу. Найбільше представництво мають університети з Франції, Німеччини, Сполучених Штатів, Великої Британії. Серед закордонних університетів також є представники інших країн Європи, Азії та Америки.

Строк навчання за урядовою програмою не перевищує одного року. Фінансування витрат, пов’язаних з навчанням, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

Основними завданнями програми, що ставить перед собою держава, є підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки студентів, оволодіння ними знаннями у галузях науки, техніки та вищої освіти.

Попри амбітні заяви влади про розширення програми та збільшення фінансування, державі поки не вдалося зробити її доступною для широкого кола українських студентів.

Минулого року, прем’єр Азаров, розмірковуючи про перспективи програми, заявив про намір відправити за кордон тисячу студенів у 2012 році та декілька тисяч у 2013-му.

"Наші фінансові можливості досить обмежені, але цю програму ми будемо нарощувати. У минулому році ми направили на навчання 300 студентів, у поточному відправимо тисячу, а, дай Бог, в 2013 році - 10 тисяч. Ми обов’язково будемо цю програму реалізовувати", - заявив Азаров у лютому минулого року.

За інформацією профільного відомства до вищих навчальних закладів за кордоном у 2012 році направлено 353 особи, з них: 180 студентів, 73 аспіранта та 100 науково-педагогічних працівників.

У 2013 році планується направити на навчання або стажування у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном неменше 100 осіб кожної категорії.

Освіта.ua
11.04.2013