Рейтинг світових університетів від Times - 2014

До рейтингу World University Rankings 2014/15 українські університети, як і в попередні роки не увійшли

Рейтинг світових університетів від Times - 2014

Британське видання Times Higher Education опублікувало черговий рейтинг кращих університетів світу. Українські університети, як і у попередні роки, до нього поки не включено.

Основною тенденцією рейтингу World University Rankings 2014/15 стало погіршення показників західних університетів за межами першої десятки через недостатнє державне фінансування.

Американські університети також зменшили свою присутність у світовому рейтингу університетів Times Higher Education 2014/15, незважаючи на те, що Каліфорнійський технологічний інститут посідає перше місце вже четвертий рік поспіль.

Перша десятка рейтингу досі майже повністю складається з американських університетів, за винятком британських - Оксфорда (3), Кембриджа (5) і Імперського коледжу Лондона (9).

Незважаючи на те, що Гарвард займає друге, Стенфорд - четверте, Массачусетський технологічний інститут - шосте, Прінстонський університет - сьоме, Каліфорнійський університет Берклі - восьме і Єльський університет - спільно дев'яте місця, дані рейтингу свідчать про загальне зниження позицій американських університетів, із значним втратами вниз від першої десятки.

Це стосується і Чиказького університету, який вибув з топ-10 і опустився з дев'ятого на 11-е місце. Цього року в рейтингу топ-200 присутні 74 університети з США замість 77 в минулому році. Близько 60 відсотків цих установ отримали нижчі позиції, ніж рік тому, з середнім падінням на 5,34 місця.

Це ж стосується і Канади. У той час як Університет Торонто зберігає 20-е місце, а Університет Вікторії увійшов в топ-200 на 173-у позицію, усі інші канадські університети втратили свої позиції в топ-200.

Велика Британія, тим часом, втратила три університети в топ-200 (Університет Редінга, Університет Данді і Університет Ньюкасла), і в даний час має 29 представників у топ-200, в порівнянні з 31 в минулому році.

У той же час провідні азіатські виші продовжили своє зростання у рейтингу університетів світу, і цей континент в даний час має 24 університету в світовому топ-200, що на чотири більше, ніж торік. Два азіатських університету потрапили в топ-25 (Токійський університет і Національний університет Сінгапуру), в той час як шість - в топ-50.

"Західним університетам, у багатьох випадках не вистачає державного фінансування, і вони втрачають грунт під ногами", - говорить Філ Бейт, редактор рейтингу і додає що "на американські державні установи насувається криза".

Філіп Альтбах, директор Центру міжнародної вищої освіти при Бостонському коледжі, зазначає, що "серйозний удар" по фінансуванню "великих американських державних університетів" має значні наслідки для науки США і її конкурентоспроможності.

За його словами, в середньому канадська система вищої освіти є кращою, ніж в США - "без піків і провалів". Він каже, що провідні університети Канади чудові, але могли б бути ще кращими, якби у них були додаткові кошти і, змагальний дух.

Також результати рейтингу свідчать, що в Європі Німеччина отримала два нових представника в топ-200 (Університет Еберхарда Карла Тюбінген і Технічний університет Дрездена), та обігнала Голландію, ставши третьою найбільш представленою нацією в рейтингу після США і Великої Британії.

Рейтинг Times Higher Education World University Rankings 2014/15, підготовлений Thomson Reuters, оцінює університети світового класу по усіх ключових напрямах їх діяльності: викладання, дослідження, трансферу знань та міжнародній перспективі, використовуючи при цьому 13 показників ефективності.

Топ 10 Times Higher Education World University Rankings 2014/15

Місце 2014-15

Місце 2013-14

Університет

Країна

1

1

California Institute of Technology

США

2

2

Harvard University

США

3

2

University of Oxford

Велика Британія

4

4

Stanford University

США

5

7

University of Cambridge

Велика Британія

6

5

Massachusetts Institute of Technology

США

7

6

Princeton University

США

8

8

University of California, Berkeley

США

9

10

Imperial College London

Велика Британія

9

11

Yale University

США


Повний рейтинг дивіться на сайті Times Higher Education.

Освіта.ua
03.10.2014