Рейтинг вузів QS World University Rankings: Кембридж знову найкращий

Кембридж визнано найкращим університетом, а його конкурент Гарвард посів друге місце в рейтингу QS World University Rankings. Українські університети до рейтингу не потрапили

Рейтинг вузів QS World University Rankings: Кембридж знову найкращий

Рейтинг 500 найкращих вищих навчальних закладів світу QS World University Rankings публікується щорічно, починаючи з 2004 року. Організатор рейтингу - компанія Quacquarelli Symonds, що спеціалізується на питаннях освіти за кордоном.

Щорічно її представники опитують викладачів та роботодавців. Для укладання рейтингу QS використовують шість показників: репутація в академічному середовищі, ставлення роботодавців до випускників університету, цитування публікацій, співвідношення кількості викладачів і студентів, а також відносна кількість іноземних викладачів і студентів у вузі.

Рейтинг вдруге поспіль очолив Кембридж. Він посунув з цього місця американський Гарвард, який з часу заснування рейтингу традиційно займав першу позицію рейтингу. Далі йдуть Массачусетський технологічний, Єльський і Оксфордський університети.

У порівнянні з результатами торішнього рейтингу QS, Оксфорд піднявся на одну позицію. На шостому місці опинився Імперський коледж Лондона, а на сьомому – Університетський коледж Лондона.

Восьме місце віддали Чиказькому університету, дев'яте - університету Пенсільванії, а десяте - Колумбійському університету.

Узагалі, до рейтингу 500 кращих університетів світу потрапили 17 британських університетів: Единбурзький університет, Кінгс-коледж у Лондоні, Манчестерський університет, Брістольський університет, Університет Глазго, Лондонська школа економіки, Бірмінгемський університет, університет Шеффілда, Ноттінгемський університет, Саутгемптонський університет, Університет Ліса та Університет Дарема.

Українські вузи до рейтингу не потрапили. У рейтингу QS представлені два російських університети - Московський державний університет і Санкт-Петербурзький державний університет.

Відомо, що вартість навчання в Кембріджі для іноземного студента становить 20-22 тисячі доларів, у Гарварді - 36-40 тисяч доларів, а в Массачусетському технологічному університеті - 40-42 тисячі доларів.

Слід зазначити що, відповідно до Шанхайського рейтингу університетів, який оприлюднений Китайським університетом Цзяотун більшість кращих вузів планети є представниками Північної Америки.

У порівнянні з минулим роком, ситуація в першій десятці значно не змінилася. Американський Гарвард зміг зберегти за собою перше місце рейтингу. Друге місце зайняв Стенфорд, який піднявся на одну позицію в порівнянні з рейтингом 2010 року. А замикає трійку лідерів Массачусетський технологічний університет, який також піднявся на одну позицію.

Як повідомлялося раніше, Університет Кембриджу подовжує Українську стипендіальну програму та почав прийом заявок на 2012/13 навчальний рік. Прийом вступних заявок триватиме до 2 грудня 2011 року.

Стипендія буде покривати оплату навчання та проживання в Університеті, а також інші витрати, в залежності він фінансових потреб студента.

Освіта.ua
08.09.2011