Рейтинг вищих шкіл світу: більшість кращих вузів - американські

Китайський університет Цзяотун оприлюднив свій черговий рейтинг 500 кращих університетів світу, який складається з 2003 року

Рейтинг вищих шкіл світу: більшість кращих вузів - американські

У порівнянні з минулим роком, ситуація в першій десятці не сильно змінилася. Американський Гарвард зміг зберегти за собою перше місце рейтингу. Друге місце зайняв Стенфорд, який піднявся на одну позицію в порівнянні з рейтингом 2010 року. А замикає трійку лідерів Массачусетський технологічний університет, який також піднявся на одну позицію.

З європейських вузів лідерство зберіг британський Кембридж, який, як і торік, посів 5-е місце. Ще один європейський вуз, який опинився в десятці, - британський Оксфорд - на 10-му місці.

Також, з європейських вузів - Університетський Коледж Лондона - займає 20-е місце.

З 500 вузів, що потрапили до рейтингу, 151 - американський, 39 - німецьких, 37 - британських, 35 - китайських, 21 - французький, 2 - російські.

     

Росію представляють МДУ ім. Ломоносова, який посів 77 місце (мінус три позиції в порівнянні з минулим рейтингом) і Санкт-Петербурзький державний університет, який знаходиться в четвертій сотні.

Шанхайський рейтинг університетів
складається на основі таких критеріїв, як кількість випускників-лауреатів Нобелівської премії або премії Філдса, цитованість дослідників, кількість статей, опублікованих в журналах Nature або Science, і навіть розмір навчальної будівлі університету.

Рейтинг часто критикує учене співтовариство. Наприклад, Франція незадоволена, що укладачі рейтингу беруть до уваги по суті лише дослідницьку діяльність, призи та премії, але ніяк не якість освіти.

Як пише французьке видання Le Parisien, Франція в цьому рейтингу страждає через розміри своїх університетів, замалих для конкурентної боротьби з англо-саксонськими "мастодонтами".

Крім того, дослідницька діяльність у Франції залежить, крім університетів, і від дослідницьких організацій, тоді як шанхайський рейтинг розглядає окремо університети й організації.

У підсумку кращий навчальний заклад Франції з'являється тільки на 40-й позиції. Університет Парі-Сюд Орсе відвоював у порівнянні з минулим роком п'ять позицій. Університет П'єра і Марії Кюрі втратив дві позиції і опинився на 41 місці. Вища школа Парижа займає 69 місце.

www.euromag.ru
19.08.2011