Вступ у провідні ВНЗ США за 24 години

Спрощений вступ на бакалаврат і в магістратуру, а також стажування та працевлаштування

Вступ у провідні ВНЗ США за 24 години

Америка університетська

Сполучені Штати – батьківщина кращих університетів світу. Немає іншої такої країни, яка б в топ-500 рейтингів світових університетів мала 200 (практично половину) своїх ВНЗ.

Америка – країна величезних університетських кампусів, які часто є цілими закритими містами з потужною інфраструктурою, представленою лабораторіями та аудиторіями, оснащеними за останнім словом техніки, максимально укомплектованими бібліотеками, комфортними гуртожитками та спорткомплексами за десятки мільйонів доларів.

Америка університетська – це величезний вибір спеціальностей, кращі викладачі планети й високий рівень науково-дослідних програм. Американська освіта характеризується дуже широким світоглядом – студенти мають можливість вибирати найактуальніші для них предмети й займатися саме тим, що їм справді цікаво.

Америка – країна університетських традицій: серед випускників є звичай жертвувати власні кошти на користь своїх альма-матер, що саме по собі свідчить про те, як багато дають американські університети своїм студентам.

Америка – країна, при навчанні в якій особливий акцент робиться на успішному працевлаштуванні випускників. Стажування, можливість проходження практики та працевлаштування дуже часто є невід'ємною частиною навчання.

Стажування та працевлаштування

У Сполучених Штатах після завершення навчання можна подати заявку на Optional Practical Training (ОРТ) – практику, для проходження якої надається довгострокова віза з можливістю працювати в будь-якому місці залежно від спеціальності. Особливим попитом користуються спеціальності STEM (наука, технології, інженерія та математика). По закінченню навчання за цими спеціальностями видається віза на 29 місяців для повноцінного оплачуваного стажування.

Крім стажування після навчання є поєднане з навчанням стажування – Curriculum Practical Training (3, 6, 12 місяців). Це також оплачуване стажування, яке, як і ОРТ, проходить у компаніях зі списку Fortune Top-500. Мова йде про приблизно 50000 різних варіантів стажування в компаніях рівня «Boeing Airplanes», «Siemens Computers», «Universal», «Disney», «Lockheed Martin», а також у NASA.

Вступ за 24 години

Такі можливості стажування надають провідні американські університети, які представлені міжнародною освітньою групою Shorelight Education. В Україні її у свою чергу представляє освітня група «ДонСтрім».

У рейтингах США U.S. News & World Report, Bloomberg Businessweek ці університети входять у топ-100 кращих ВНЗ Сполучених Штатів, а за багатьма спеціальностями – навіть у топ-10. При цьому вартість навчання в цих ВНЗ у 2–3 рази нижче, ніж у найвідоміших ВНЗ Америки.

Регіональний директор Shorelight Education Майкл Лоусон пропонує українським студентам познайомитися із шістьма з них.Обернський університет (заснований у 1856 р), університет штату Луїзіана (1853), Канзаський університет (1866), університет штату Південна Кароліна (1801), Міжнародний університет Флориди (1972) та університет Центральної Флориди (1963) не відчувають нестачі у студентах: конкурс на місце становить близько шести осіб. Однак, незмінно маючи хороші позиції в національних і міжнародних рейтингах, ці ВНЗ конкурують між собою за таким критерієм, як інтернаціональна різноманітність складу студентів.

Наприклад, університет Південної Кароліни посідає перше місце у Сполучених Штатах за спеціальністю «Міжнародний бізнес». Тому такий університет за визначенням не може не мати багатої інтернаціональної різноманітності.

Саме для посилення інтернаціоналізації ці шість університетів пропонують безпрецедентно просту схему вступу для українців – зарахування в університет здійснюється за спрощеною процедурою всього за 24 години, і, крім того, здібним студентам пропонуються суттєві знижки на навчання та стипендії.

Вступ за спрощеною процедурою за 24 години відрізняється від стандартної процедури вступу тим, що студент звільняється від багатоступінчастої роботи з оформлення документів з використанням послуг нотаріусів, перекладачів та інших учасників ланцюжка, які можуть обійтись йому в суму, порівнянну з вартістю не нового автомобіля, не кажучи вже про тимчасові витрати. При цьому студент не переплачує за простоту такого оформлення, а користується нею завдяки зацікавленості провідних американських університетів в українських студентах.

Адаптація першокурсників

Вступивши в один із провідних університетів США за 24 години, український студент у рамках першого року навчання отримує додатковий курс адаптаційної підготовчої програми. Утім, вступити відразу на перший курс зможуть лише ті абітурієнти, які продемонструють відповідний середній бал за підсумками закінчення школи (оцінки атестату), складуть іспит з англійської мови на високий бал (TOEFL, IELTS), а також успішно пройдуть співбесіду.

Програма першого року дозволить вивчати ті ж предмети, які вивчають першокурсники американських університетів. Але вона включає також додаткові заняття з уміння навчатися, самопрезентації, грамотного письма. Під час вивчення програми абітурієнт також знайомиться із життям кампусу: відвідує змагання з американського футболу, знайомиться з різними аспектами життя університету, дізнається, чого від нього очікують викладачі та одногрупники.

Навчання за такою програмою коштує стільки ж, скільки коштує перший рік навчання в університеті, але в той же час студент отримує додаткове тренування та підтримку для досягнення успіху в майбутньому навчанні. Наприклад, студенту на кампусі допомагатиме російськомовний студент старшого курсу, який допоможе влитись у процес навчання й ефективно пройти процес адаптації. Крім того, на кожні 50 іноземних студентів виділяється академічний куратор, який також буде надавати допомогу при вирішенні різних проблем.

Університети

Ось короткий опис шести провідних університетів Сполучених Штатів, які представляє в Україні Міжнародна освітня група Shorelight Education.

Обернський університет – один з найбільших університетів штату Алабама. В університеті навчаються більше 25000 студентів і викладають понад 1200 викладачів. Цей ВНЗ заснований у далекому 1856 році. Університет є одним з найкращих в авіаційних та інженерних спеціальностях у всіх Сполучених Штатах. Його студенти проходять стажування в NASA й Boeing.

Університет штату Луїзіана – державний дослідницький університет, розташований у місті Батон-Руж, є головним вищим навчальним закладом у системі університетів штату Луїзіана. Університет засновано в 1853 році, розташований він на березі річки Міссісіпі та складається з більш ніж 250 будівель у стилі італійського Відродження. У склад ВНЗ входить 14 шкіл і коледжів, з яких коледжі бізнесу та права вважаються одними з найбільш престижних в Америці.

Університет унікальний підготовкою студентів за напрямом нафтовидобутку: на території кампусу є нафтовидобувна вишка, яка використовується для навчання та стажування студентів, а також фахівців із профільних компаній. Тому у студентів університету штату Луїзіана є можливість не тільки вивчити справу нафтовидобутку, не покидаючи кампус, а і прикріпитись до фахівців промислових нафтових компаній, які проходять підвищення кваліфікації, стажуватись разом з ними й відповідно використовувати цей досвід і зв'язки для подальшого працевлаштування в нафтовидобувній галузі Сполучених Штатів.

Канзаський університет – великий державний університет, головний кампус якого розташований у місті Лоуренс. Сам університет був заснований у 1866 році та претендує на звання флагманського університету штату. Цей університет – один з найкращих у Сполучених Штатах за напрямом «Бізнес».

Університет посідає 50 місце в списку кращих державних університетів, 51 місце в рейтингу програм для студентів, які вивчають бізнес, а також 106-е місце в рейтингу національних університетів за версією найпрестижнішого рейтингу США U.S. News. Канзаський університет також посідає десяте місце в рейтингу студентських містечок і входить в ексклюзивну групу провідних дослідницьких університетів. Факультет фармацевтики посідає друге місце в рейтингу дослідницького фонду NIH.

Університет штату Південна Кароліна – найбільший державний університет цього штату. Кампус займає 1,5 км² в центрі столиці штату, місті Колумбія. Університет засновано в 1801 році. У даний час у ньому навчаються понад 44 тис. студентів на 14-ти факультетах. Цей університет посідає перше місце у Сполучених Штатах за напрямом «Міжнародний бізнес».

Міжнародний університет Флориди – державний університет, розташований на півдні штату Флорида у відомому місті-курорті Маямі. Заснований у 1972 році, університет уважається найбільшим багатопрофільним ВНЗ у всьому штаті. Величезна увага тут приділяється проведенню наукових досліджень, які здійснюються за рахунок грантів і контрактів.

Університет посідає високі позиції в рейтингах і знаходиться на восьмому місці за спеціальністю «Маркетинг» і на сьомому місці з міжнародного бізнесу в рейтингу U.S. News. Також університет відомий своєю підготовкою в галузі готельного менеджменту та гостинності завдяки багатій готельній інфраструктурі, розташованій на території кампусу.

Університет Центральної Флориди визнаний найдинамічнішим університетом США і є другим найбільшим ВНЗ країни. Він посідає друге місце у США з гейм-дизайну після Массачусетського технологічного інституту.

Дивовижне студентське містечко в сонячному Орландо, у столиці курортів і відпочинку, а також визнані навчальні програми інженерної справи й комп'ютерних технологій, різноманітна практика й стажування для студентів усіх факультетів роблять цей університет особливо привабливим для студентів з усього світу.

В університеті Центральної Флориди одночасно навчаються 6000 іноземних студентів. 80 % з них живуть безпосередньо на кампусі. Щоб обійти кампус пішки, буде потрібно 6 годин. Щоби перетнути його по прямій, потрібно 55 хвилин. Усього в університеті навчаються близько 60000 студентів. Університет має стадіон для американського футболу на 55000 глядачів – це майже як стадіон НСК «Олімпійський» у Києві.

Перевагою навчання в університетах Флориди є якість життя в цьому сонячному штаті при відносній невисокій вартості. Жити у Флориді не дорожче, ніж у Києві. Флорида пропонує дуже високу якість життя за доступною ціною. Це чисті вулиці й рік сонячних днів із середньою температурою 22 градуси за Цельсієм.

Крім описаних вище шести університетів міжнародна освітня група Shorelight Education пропонує українським студентам розглянути ще два університети, можливість спрощеного зарахування в які в них з'явиться із грудня 2015 року. Це Американський університет (Вашингтон, округ Колумбія), який посідає сильні позиції в національному та світовому рейтингу університетів U.S. News, а також Університет Аделфі, розташований у Нью-Йорку за 20 хвилин їзди від Манхеттена.

Магістратура з можливістю роботи

Університети, про які йде мова, пропонують не тільки програми бакалаврату, а й магістратури. У 2016 навчальному році Shorelight Education запропонує українським магістрантам програму Grad Assistantship, яка є чимось середнім між робочою пропозицією університету та стипендією.

Програма пропонується студентам з високими академічними показниками на рівні магістратури. Студент може виступати в ролі викладача, лаборанта або в ролі ведучого невеликих класних практичних занять. Завдяки цьому магістрант отримує щомісячну платню від університету, яка практично повністю покриває його витрати на навчання та близько половини – на харчування та проживання.

Таким чином, за півтора роки навчання в магістратурі студент може компенсувати сплачені кошти й отримати ґрунтовну базу для подальшого розвитку своєї професійної кар'єри у Сполучених штатах.

Додаткову інформацію про навчання у провідних університетах США можна отримати за телефоном освітньої групи «ДонСтрім»: (044) 496-09-48.

Освіта.ua
02.12.2015