Як отримати студентську візу у США?

Особистий досвід та основні моменти отримання студентської візи у Сполучені Штати Америки

Як отримати студентську візу у США?

Отже, вас зарахували в американський ВНЗ. Здавалось би, найскладніше позаду. Але насправді залишився ще один відповідальний момент – отримати візу, щоб у нього все-таки потрапити. А для цього треба ґрунтовно підготуватись.

Яка віза вам потрібна

Навчальна віза – F1, саме її вам і належить отримати. Це тип неімміграційної візи для академічного навчання в університетах США або на мовних курсах. За умовами цієї візи ви маєте право працювати на території кампусу не більше двадцяти годин на тиждень.

Якщо є сім'я

Якщо ви одружені або заміжня і плануєте їхати надовго (наприклад, на кілька років), то маєте право взяти із собою у США дружину/чоловіка/дитину. Для цього члени вашої родини повинні подати заяву на отримання візи F2. Головною її особливістю є відсутність дозволу на роботу у США (тобто член вашої родини їде у статусі утриманця).

Після зарахування в навчальний заклад США (і тільки після цього) можна оформляти документи.

Вартість

Крім консульського збору вам доведеться заплатити ще збір SEVIS (це база даних США всіх нерезидентів країни, які туди приїжджають). Разом оформлення візи вам обійдеться у $360: SEVIS – $200; консульський збір – $160.

Важливо: збір SEVIS оплачують тільки апліканти на отримання візи F1 (члени сім'ї – ні).

Весь процес отримання візи складається із двох етапів: заповнення онлайн-анкети та особистої співбесіди в посольстві.

Для того щоб записатись на співбесіду, треба внести всі свої дані в анкету, завантажити фотографію і сплатити консульський збір.

Документи, які треба взяти із собою на співбесіду:

  • паспорт;
  • форму I-20 – головний документ для подання заяви на отримання візи F1, який вам повинен надіслати навчальний заклад США. Якщо ви їдете з чоловіком/дружиною/дитиною, вам необхідно запросити окрему форму I-20 і для нього/неї. У такому випадку йому/їй можна подавати заяву на отримання візи F2;
  • підтвердження заповнення анкети та запису на співбесіду;
  • квитанції про оплату консульського збору та збору SEVIS;
  • підтвердження платоспроможності (наявність грошей на оплату першого року навчання та проживання чи наявність стипендії).

Якщо ви поступили на вивчення короткострокової програми (наприклад, місячні курси англійської мови), візьміть довідку з роботи, яка підтвердить, що ви працюєте, що англійська потрібна для роботи і що ваше місце залишиться за вами впродовж усього періоду навчання. Не зайвими теж будуть: підтвердження наявності нерухомості в рідній країні; свідоцтво про шлюб або свідоцтво про народження дитини, яка залишається вдома.

Крім того, рекомендую взяти із собою допоміжні документи: офіційне запрошення від ВНЗ, в який ви поступили; інформацію про проект або програму (що будете вивчати, чим займатись); листування з науковим керівником (якщо воно є); копії своїх дипломів і роздруківку оцінок, а також переклади англійською; підтвердження здачі іспитів (TOEFL, IELTS, GMAT і т. п.); якщо їдете вчитись у магістратуру або PhD, то стане у пригоді своє повне CV, в якому описані ваш професійний досвід, досягнення тощо, включаючи навчання та роботу; список наукових публікацій, дипломи, грамоти; список країн, в яких ви були до цього, – на окремому аркуші із зазначенням року відвідування.

Оскільки я поступила на PhD, у мене запитали половину цих документів, включаючи запрошення, інформацію про проект, повне CV з публікаціями і список країн, в яких я була.

Навіщо це потрібно

Ваше головне завдання на співбесіді – підтвердити, що ви їдете вчитись (хочете цього і з нетерпінням чекаєте), а також маєте намір після закінчення навчання повернутися додому й використовувати набуті навички в роботі або подальшому навчанні.

Щоб упевнитись у першому, консул може запросити перераховані вище документи, а також (це вже пункт два) спитати про ваші наміри та плани: для чого вам ця освіта і що ви плануєте робити після завершення навчання. Правильна відповідь: повернутись додому і застосовувати отримані знання на практиці).

Якщо документів не вистачає

Може статись так, що у вас запитають документ, якого із собою немає. У такому випадку вашу заявку залишать на додатковий розгляд і попросять вислати необхідні папери електронною поштою.

Строк розгляду документів може бути різним – від кількох днів до чотирьох тижнів. У такому випадку треба лише запастися терпінням і чекати.

Ольга Кожар, Лайфхакер.ru

Лайфхакер.ru
05.06.2014