Як написати виграшне есе для стипендії

8 кроків до успіху в написанні есе для тих, хто збирає документи для міжнародної стипендії

Як написати виграшне есе для стипендії

Брайана Девідс, маркетинг-координатор ресурсу International Student Loan, поділилася схемою, яка допоможе написати дійсно хороше есе для подачі заявки на отримання стипендії на навчання за кордоном. І, незважаючи на те що Брайана не сказала нічого революційного, ці поради стануть у пригоді всім, хто збирає пакет документів для отримання міжнародної стипендії.

Що таке стипендія?

У першу чергу це гроші, а точніше free money, на вашу міжнародну освіту, які вам дає хтось інший. І всі знають, що охочих отримати free money досить багато. Адже ці гроші допоможуть утілити в життя мрію навчатися за кордоном, до того ж, їх не треба потім повертати. І ні для кого не секрет, що, для того щоб знайти фінансування для навчання, треба добре попрацювати. Але відповідальний момент настає тоді, коли ви подаєте документи на отримання стипендії. Велику роль у тому, виберуть вашу кандидатуру чи ні, відіграє ваше есе.

Крок 1 «Про що буде ваше есе»

Перший і найголовніший крок – сформулювати запитання, на яке відповідатиме ваше есе. Вивчіть особливості та специфіку стипендії, а також організації, яка надає фінансування, визначте її цілі, цінності. Не лінуйтесь, відмахуючись відмовками «Ну, це і так зрозуміло», «Це я й так знаю» тощо. Виділіть цю інформацію в окремі короткі пункти. Також можна звернутись безпосередньо у навчальний заклад за кордоном чи організацію, яка надає стипендію, і спитати в них, про що повинно бути есе або яку головну тему треба розкрити.

Крок 2 «Дослідження»

Визначивши тему свого есе, приступайте до збору матеріалів, які послужать основою для документа. Сформулюйте для себе просте запитання, відповідь на яке треба знайти у своїй біографії. Наприклад, «Як ваш попередній досвід у бізнесі допоможе майбутньому міжнародного бізнесу?». Щоб відповісти на це запитання, треба структурувати свій попередній досвід – у вигляді списку, карти або в будь-якій іншій формі, нічого не упустити й конкретно сформулювати та записати.

Після цього перейдіть до другої частини запитання наприклад, це – ваш внесок у майбутнє міжнародного бізнесу і свого дослідження. А саме, визначте існуючі проблеми в міжнародному бізнесі, а потім проаналізуйте, як ваш досвід допоможе з ними впоратися. Складіть ці дві частини в одну, яка продемонструє вас у виграшному світлі. І не забувайте бути гранично конкретним.

Крок 3 «Брейнштормінг»


Досвід досвідом, але, щоб отримати стипендію, вам потрібні ідеї. Круті, свіжі ідеї. У цей момент переходьте до брейнштормінгу. Щоб отримати те, що вам дійсно потрібно, структуруйте цей процес, визначивши прості запитання, на які треба знайти відповіді в рамках своєї сфери. Наприклад: різниця в часі, культурні особливості й особливості роботи. Під час брейнштормінгу обов'язково записуйте всі свої ідеї на папір або диктофон, щоб нічого не упустити.

Крок 4 «Основна ідея»

Після брейнштормінгу треба виділити основну ідею, яка стане вашим головним козирем. Знову зверніться до техніки «запитання–відповіді». Для цього сформулюйте просте запитання, яке відображає суть проблеми. Використовуючи вибраний приклад про міжнародний бізнес, таким запитанням може стати запитання: «Чим вивчення етикету бізнесу у вашій країні може бути корисним або вигідним?». Отже, у вас є основний посил вашого есе.

Крок 5 «Перша чернетка»

Визначивши головний посил, переходьте до написання чернетки, фіксуючи в ній усе, що ви проаналізували, пригадали та придумали. Створіть повну та ясну картину. Уникайте складних формулювань, пишіть свою історію, розповівши, хто ви і навіщо взагалі все це робите. Покажіть, що ви людина. Персоналізація й «жива мова» зіграють на вашу користь у той момент, коли ваше есе буде читати комісія. Вона дає гроші живим людям.

Крок 6 «Тайм-аут»

Закінчивши першу редакцію, відкладіть документ, прогуляйтесь кілька годин і займіться іншими справами. Зустріньтеся з друзями, поприбирайте у квартирі або саду, зробіть зарядку, пробіжіться парком. Не думайте про своє есе, стипендію тощо, перейдіть на інші теми й відпочиньте.

Крок 7 «Повернімось на старт»

Після «перепочинку» уважно перевірте есе на предмет наявності помилок, оцініть його зміст, проаналізувавши, чи все ви врахували й донесли у своїй розповіді. Дайте собі відповідь на запитання «А мені самому воно подобається?». Завершивши свою перевірку, віддайте документ на оцінку другу й попросіть дати чесний і повний фідбек. Не чекайте похвал і не бійтесь конструктивної критики, на цьому етапі вона може бути корисною. Якщо ви пишете есе не своєю рідною мовою (наприклад, англійською), обов'язково віддайте його на контрольну перевірку англомовній людині, навіть якщо самі добре знаєте мову. Не маєте такої? Знайдіть іноземця та заплатить йому за перевірку.

Крок 8 «Дедлайн»

Здавалось би, що може бути банальніше? Але кандидати, які дуже захоплюються процесом підготовки, забувають про останню дату прийому документів і пропускають дедлайни. Витративши досить багато сил і часу на написання есе, пам'ятайте про строки подачі заявки на отримання стипендії, інакше вся ваша робота вилетить у трубу.

Лайфхакер.ru
21.03.2014