Навчання в Польщі 2019 – актуальні та важливі зміни
PR

«ОсвітаПоль» надає допомогу українським студентам у питаннях вступу і забезпечує їх опікунами

Навчання в Польщі 2019 – актуальні та важливі зміни

Вищі навчальні заклади Польщі останнім часом ставлять нові й нові вимоги до іноземних студентів. З одного боку ці вимоги надалі полегшують молодим людям життя і вирішують багато питань, проте виконати їх потрібно в досить короткі терміни, що може викликати певні труднощі.

Опікунство для неповнолітніх

Велика кількість студентів з України їде на навчання в Польщі у віці 17 років. Оскільки такі особи є неповнолітніми, то вони мають досить обмежені права. Так, вони не можуть самостійно отримати медичну допомогу, вирішити ряд формальних питань у державних установах (оформити приписку, подати заявку на карту побуту тощо). Тому все більше польських університетів ставлять вимогу – наявність опікуна на території Польщі у неповнолітніх українських студентів.

Реєстрація в NFZ - Національній системі охорони здоров’я

Для забезпечення повного медичного обслуговування на території Польщі своїх іноземних студентів все більше університетів почали вимагати від них реєстрації в NFZ (Narodowy Fundusz Zdrowia). Для студента така реєстрація гарантує повне медичне забезпечення на рівні з польськими громадянами, що рано чи пізно знадобиться. Проте обмежений часовий термін такої реєстраціє - протягом перших 2 тижнів від початку навчального року - може викликати труднощі, адже це складний бюрократичний процес.

Українські абітурієнти та їх батьки, що планують навчання в Польщі, мають бути готові до таких вимог. По можливості рекомендуємо перевіряти заздалегідь, чи провадить такі нововведення бажаний вами навчальний заклад, оскільки термін на їх реалізацію обмежений.

Освіта.ua
25.03.2019