Студентський підробіток під час навчання в Польщі
PR

Більшість студентів, які навчаються в Польщі, починаючи з ІІ семестру, поєднують навчання з роботою

Студентський підробіток під час навчання в Польщі

Більшість студентів, які здобувають вищу освіту в Польщі, починаючи вже з другого семестру, поєднують навчання з роботою, тим самим дотримуючись стандартів, які поширені в розвинутих країнах. Це дає змогу не тільки заробити на власні потреби, а й дуже позитивно впливає на розвиток особистості, на виховання таких якостей, як самоорганізація, наполегливість, працьовитість, повага до праці та зароблених коштів.

Так, наприклад, за годину роботи у варшавському супермаркеті, викладаючи товар на полиці або роздаючи рекламні матеріали, можна заробити 10-15 злотих або 2,3-3,3€, що може бути чудовим додатком до студентського бюджету. Так, пропрацювавши лише півтори години, студент зможе сходити в кіно або приємно провести час в затишному кафе. А пропрацювавши чотири з половиною години, можна заробити на місячний квиток на усі види міського транспорту.

Чому польським студентам легко та зручно підробляти під час навчання та працевлаштовуватися після нього? Особливості навчального процесу в Польщі сприяють оптимальному поєднанню навчання з роботою, а навчальний тиждень триває 4 дні.

Польська економіка розвивається в швидкому темпі і має найсприятливіші умови для працевлаштування. У цій країні історично низьке безробіття.

Крім того, для країни характерна стабільно зростаюча зарплатня - на сьогодні в Польщі мінімальна зарплатня становить 498 євро, а вже з першого січня 2019 – 523 євро, а мінімальна ставка за годину від 1-го січня - 14.50 злотих (3.3 євро).

Популярною тенденцією у студентів є підробіток на літніх канікулах, який дозволяє молоді заробити в повному обсязі на наступний рік навчання. Ці канікули тривають 4 місяці, тому цього часу достатньо, щоб студенти завдяки різним програмам подорожували, працювали в країнах ЄС, США, Канаді, Японії, тощо, отримуючи при цьому незабутні враження, досвід роботи та корисні знайомства.

Для прикладу, середня ставка за годину роботи в різних країнах:

  • Польща - 3-4$;
  • Німеччина, Голландія, Норвегія, Швеція, Австрія, Франція - 8-10$;
  • США - 9-14$.

Освіта.ua
19.11.2018