Програми з обміну студентами в польських вишах
PR

Навчання в Польщі має безліч переваг, у тому числі стажування та навчання в ВНЗ за кордоном

Програми з обміну студентами в польських вишах

Безсумнівно, вища освіта в Польщі має безліч переваг, у тому числі і можливість стажуватися та навчатися в інших закордонних університетах протягом одного чи двох семестрів. Кожен польський вищий навчальний заклад бере участь у таких програмах студентського обміну, оскільки це підвищує рівень навчання та рівень знань студентів, сприяє зміцненню культурних та економічних зв’язків між країнами і народами.

Програми обміну студентами відкривають необмежені можливості для студентів, оскільки це:

  • корисно – навчання у іншому навчальному закладі, перейняття досвіду у кваліфікованих викладачів; проживання в новій країні, вивчення її культури та традицій;
  • цікаво та класно – безліч можливостей для подорожей, нові друзі та захоплення завдяки інтернаціональним групам;
  • практично – під час навчання у рамках програм обміну молодь отримує шанс здобути безліч нових контактів, якими можна скористатися в майбутньому для подальшого навчання, стажування чи працевлаштування.

Програми обміну студентами умовно можна поділити на дві групи.

Перші — це безпосередні домовленості між вишами-партнерами або між містами та державами. Для навчальних закладів це чудова можливість підвищити рівень освіти та обмін досвідом. Для країн та міст – це своєрідна форма дипломатії, що сприяє поглибленню культурних та економічних зв’язків. Діє між вишами із ЄС, США, Канади, Австралії та інших країн.

Другі — це програми Еразмус (Erasmus) та Еразмус Плюс, що є проектами Європейського Союзу, які створені для розвитку студентів в освітньому, лінгвістичному та культурному плані та задля сприяння збагаченню освітнього середовища в установах та організаціях. Розраховані ці програми не лише на студентів, а й на викладачів, які можуть викладати в іншій країні, що бере участь у програмі.

Фінансування таких програм найчастіше здійснюється різноманітними державними і недержавними фондами, завдяки чому студент отримує стипендію на покриття своїх витрат під час навчання. Ця цифра коливається від 400 до 1000 доларів, що безпосередньо залежить від програми та країни, в якій буде проживати студент.

Щоб зрозуміти, що саме потрібно для участі в подібних програмах, ми звернулися до Юрія Ващенко, студента IV курсу Академії Козмінського у Варшаві. Юрій нещодавно повернувся з Ісландії, де навчався один семестр в Університеті Рейк’явика за програмою обміну студентами. Для участі в ній він подав до офісу Erasmus в своєму університеті наступні дані:

  • виписку оцінок;
  • сертифікат, що засвідчує знання англійської мови (отримав від викладача);
  • свідчення про додаткові активності (участь у конференціях, форумах і т.п.);
  • лист з обґрунтуванням, чому саме в обраному ВИШі він мріє навчатися.

«Найбільше, що вразило, - розповідає Юрій, - так це повністю інтернаціональний клас, в якому мені довелося навчатися. Лише 5 студентів з 30 були ісландцями, інші– громадяни різних країн з трьох континентів. Досить цікаво для мене було поспілкуватися з людьми з інших країн, знайти в нас багато спільного й відмінного. А ще у мене з’явилося багато друзів по всьому світу».

Вища освіта в Польщі відкриває перед українською молоддю необмежені можливості, сприяє їх соціальному розвитку, розширенню їх світогляду. Результат польської освіти – це кваліфіковані професіонали з міжнародним досвідом, які мають перспективу працевлаштування в Україні, країнах ЄС, Австралії, Канаді та інших країнах у всьому світі.

Освіта.ua
02.06.2016