Варшавський університет увів новий напрям освіти

Педагогічним факультетом університету пропонується інноваційна магістерська програма

Варшавський університет увів новий напрям освіти

Варшавський університет запрошує українських студентів на нову магістерську програму навчання за інноваційною програмою «Викладання англійської мови молодим учням» («Graduate programme in teaching English tо young learners»).

У Варшавському університеті дана програма освітнього рівня ІІ ступеня вперше введена на педагогічному факультеті у 2014/15 академічному році. Головною її метою є формування у педагогів необхідних навичок та компетенцій для навчання дітей методом CLIL (Content and Language Integrated Learning) та методом двомовного навчання у сфері дошкільної і ранньої шкільної освіти.

Слід зазначити, що CLIL - це дидактичний метод, що дозволяє сформувати в учнів лінгвістичні та комунікативні компетенції нерідною мовою в тому ж значущому навчальному контексті, у якому в них відбувається формування і розвиток загальних знань і вмінь. Тобто унікальна особливість CLIL полягає в тому, що навчання іноземної мови відбувається в якості інструменту для вивчення інших предметів, формуючи у дітей потребу у навчанні, що дозволяє їм переосмислити і розвинути свої здібності в комунікації, в тому числі й рідною мовою.

Слід також додати, що ця сучасна методика базується на так званих 4 «С»: сontent (зміст), сommunication (спілкування), сognition (розумові здібності), сulture (культурологічні знання). І залежно від віку дитини реалізується в чотирьох аспектах: культурному, соціальному, мовному, предметному і навчальному.

Такий підхід до викладання англійської мови на педагогічному ринку праці наразі максимально затребуваний і цінується не тільки у Європі, але й інших країнах світу, в тому числі у США.

Варшавський університет пропонує авторську програму, яка включає в себе як теоретичну підготовку в галузі викладання англійської мови маленьким дітям, так і практичну підготовку, яка здійснюванюється у формі семінарів та педагогічної практики в різних освітніх контекстах. Студенти отримають можливість стажуватися в спеціально підібраних навчальних закладах, у тому числі американських, британських та польських школах, а також міжнародних організаціях, які здійснюють навчання двома мовами та інтегроване навчання англійською мовою.

Як підкреслює координатор навчання доктор Катаржина Бжостко-Баратта: «Завдяки співпраці з викладачами, які мають прекрасний досвід у сфері двомовного навчання, студенти отримають практичні знання, однаково ціновані як роботодавцями, так і батьками школярів молодших класів».

В рамках навчання також заплановані семінари з польськими та міжнародними експертами даного напрямку. Наприклад, цікавий семінар «Введення в CLIL» проводить доктор Агнешка Отвиновська-Кашталаніц, на якому слухачі знайомляться з тематикою предметно-мовної інтеграції в контексті навчання на етапі дошкільної освіти.

Привабливою особливістю цього напряму є також і виїзні навчальні заходи. Наприклад, у Фінляндію та Словенію. Під час поїздок студенти зможуть дізнатися про різні апробовані практичні рішення, що стосуються організації двомовної освіти і навчання методом CLIL в закордонних освітніх установах.

Набір на новий академічний 2015/2016 рік почнеться в червні цього року.

Освіта.ua
03.02.2015