Післядипломна освіта в готельному менеджменті

Світова індустрія гостинності запрошує до роботи як на "очевидних" позиціях, так і в суміжних галузях

Післядипломна освіта в готельному менеджменті

Світова індустрія гостинності величезна, і цей факт підтверджує різноманітна статистика. Наприклад, за даними Всесвітньої туристичної організації ООН, оборот туристичного бізнесу дорівнює або перевершує основні галузі промисловості, такі як експорт нафти, продуктів харчування або автомобілів.

У 2013 році консалтингова компанія «HVS London» повідомила, що середня вартість одного номера в готелі Європи становить €240 тисяч (близько $315 тисяч) на рік або €660 тисяч ($865 тисяч) по елітних напрямках, таких як Париж. Тим часом обсяг ринку організації різноманітних подій до 2020 року в одній тільки Великій Британії складе 48,4 млрд фунтів (майже 75 млрд доларів США).

Але якою би вражаючою не була статистика, вона не дає повного уявлення про те, наскільки різноманітною й перспективною може бути індустрія гостинності і, відповідно, яких випускників вона вимагає.

Виклики для менеджерів гостинності

У той час як хороша голова і певна природна чарівність, безсумнівно, важливі, готельний менеджмент і менеджмент організації подій насправді вимагають набагато більшого, ніж отримання прибутку або здатність викликати посмішку на обличчі незадоволеного клієнта.

Поєднувати в собі всі ці елементи, безсумнівно, завдання не з легких. Але понад усе для майбутніх лідерів у секторі управління гостинністю повинні стати стратегічне й новаторське мислення, готовність скористатися новими можливостями, а також адаптація до вирішення нових завдань на світовому ринку, що швидко розвивається. І, для того щоб добитися цього, ступеня бакалавра може бути недостатньо.

     

Так, принаймні, уважає Карл Вебер, президент і декан післядипломних програм в австрійському університеті MODUL, де він також читає лекції для майбутніх магістрів у галузі міжнародного менеджменту. «Багато програм бакалавріату в галузі туристичного менеджменту та гостинності акцентують увагу тільки на оперативних питаннях і рідко на стратегічних навичках і науково-дослідних методологіях», – каже він.

Вебер уважає, що сама галузь переживає «деякі корінні зміни», у результаті чого їй «терміново потрібні випускники із глибокими знаннями в галузі сучасного маркетингу, екології та розвитку для управління місцевими й міжнародними компаніями».

Зокрема, Вебер підкреслює, що питання впливу на навколишнє середовище є однією з найважливіших сфер для майбутніх лідерів гостинності. «Туризм це подорожі та спілкування із природою та культурою, які дуже чутливі до екологічних проблем. Дослідження того, яку політику треба проводити для зменшення впливу на навколишнє середовище в ланцюжку виробництва туристичних послуг, є не тільки дуже цікавою, а й дуже важливою галуззю знань, що швидко розвивається».

Вебер уважає нові технології ключовою сферою, зокрема у зв'язку з маркетинговою складовою індустрії. «У вік Інтернету та мобільного зв'язку туристичний маркетинг стає все більш складним, багатошаровим і дуже динамічним». Випускники, які хочуть працювати у сфері маркетингу послуг гостинності, повинні мати знання й навички для оптимального використання нових досягнень і тенденцій на різних платформах у різних аудиторіях.

Дослідження в галузі гостинності

У яких ще галузях можуть спеціалізуватись майбутні магістри крім двох згаданих галузей – впливу на навколишнє середовище і нових технологій? У Міжнародному центрі досліджень у сфері менеджменту подій, туризму та гостинності, заснованому на базі британського університету Leeds Metropolitan, значна кількість досліджень фокусується на відносинах між індустрією туризму та місцевими громадами.

Вони включають у себе такі теми, як роль туризму в боротьбі з бідністю у країнах, що розвиваються, відносини між культурними заходами і соціальним капіталом співтовариства, а також роль «автентичності» у туристичному досвіді.

Інші поточні дослідницькі проекти в центрі включають: запровадження інновацій на музичних фестивалях, використання гумору в рекламі та створенні бренду, поведінка туристів в азартних іграх, сприйняття якості послуг на ділових заходах, а також вплив стійкої інформації на вибір клієнтами відпочинку.

У той же час у США в Центрі Корнелла з досліджень у галузі гостинності одним з постійних пріоритетів є проведення досліджень ринків, що розвиваються, зокрема, в Індії та Китаї. Вони включають у себе вивчення готельного бізнесу в цих регіонах, а також аналіз національних груп людей, які виїжджають за кордон в якості туристів.

Високий пріоритет у Центрі Корнелла також мають такі теми як вплив нових медіа-платформ на рішення клієнта, вплив державної політики на доходи від подорожей і туризму, зміни у структурі власності в індустрії гостинності, а також відмінності між поколіннями у споживчому досвіді.

Кар'єра в галузі гостинності

Оскільки це короткий огляд поточних пріоритетів досліджень, ми повинні припустити, що індустрія гостинності виходить далеко за рамки готелів або он-лайн-реклами. Насправді вона перетинається з багатьма іншими академічними предметами і областями людського досвіду від економіки й політики до антропології та психології.

І Вебер стверджує, що спектр кар'єрних можливостей випускників настільки ж різноманітний і перспективний. Він також підкреслює, що в той час як багато випускників університетів готельного менеджменту дійсно йдуть на ролі менеджерів «розвитку, управління та маркетингу туристичних напрямків, пам'яток і продуктів», ці більш «очевидні» позиції в жодному разі не єдиний варіант.

Інші шляхи розвитку кар'єри можуть включати в себе консалтинг, консультування з питань політики та досліджень, а роботодавцями можуть виступати як державні установи та міжнародні конгломерати, так і невеликі незалежні компанії.

Ураховуючи широту можливих спеціалізацій, вимоги для вступу на курс післядипломних програм у сфері готельного управління не повинні бути занадто вузькими. У той час як деякі кандидати мають ступінь бакалавра в галузі, тісно пов'язаній з індустрією, каже Вебер, MODUL також розглядає прийом студентів, які представляють широкий спектр соціальних наук, включаючи маркетинг, менеджмент, бізнес-інформатику, географію, планування, соціологію, політичні науки, право й економіку.

Отже, якщо ви бачите своє майбутнє у сфері гостинності чи то в якості ведучого на гламурних вечірках, мозкового центру в нових дослідженнях чи стратега інноваційних маркетингових підходів - дерзайте, усі дороги відкриті!

QS TopUniversities
20.06.2013