Роботодавці світу цінують студентів з досвідом стажування

Про це йдеться в релізі міжнародної групи Swiss Education Group, що представляє провідні швейцарські університети сфери гостинності

Роботодавці світу цінують студентів з досвідом стажування

Практика завжди була невід'ємною частиною професійного навчання, але сьогодні її вплив на кар'єрне майбутнє студентів є великим як ніколи. Особливо актуально це для світової індустрії гостинності – найдинамічної високооплачуваної галузі у сфері послуг.

За словами Філіпа Гарднера, директора центру досліджень студентського працевлаштування при Державному університеті Мічигану (MSU), від кожного, навіть вчорашнього випускника, відомі роботодавці чекають включення в робочий процес з самого першого дня. "Завдання підготовки до робочого місця відтепер повністю лежить на коледжах і університетах", - зазначає фахівець.

Згідно з опитуваннями центру маркетингових досліджень у галузі міжнародної освіти ICEF Monitor, стажування (особливо закордонні) дозволяють отримати практичний досвід, налагодити контакти, придбати професійну впевненість і необхідні навички, перебуваючи в середовищі реальних колег і клієнтів.

Для іноземних студентів цей фактор набуває особливого значення, оскільки дозволяє перейти до категорії внутрішнього рекрутингу та скласти конкуренцію молодим випускникам-резидентам.

Питання практики ніде так не актуальне, як в готельно-ресторанній сфері. Сервіс VIP-класу не прощає помилок через недосвідченість, а тому до набору персоналу тут підходять з усією серйозністю.

У швейцарських школах та інститутах Swiss Education Group, що готують кадри для індустрії гостинності, практика починається вже на першому курсі, майже з першого дня. Робота на результат - будь то сервірування столів, приготування страв, складання бізнес-планів або проектування нових послуг становить не менше 50 % навчання. За три роки бакалавріату передбачено 2-3 стажування, кожне з яких триває один семестр (4-6 місяців). Як мінімум одне з стажувань проходить за межами Швейцарії.

Студенти SEG живуть і навчаються на базі готелів, пристосованих для отримання освіти, тому тут звично обслуговування першокурсниками банкетів, виконання обов'язків персоналу, а з часом і участь в організації сервісу. Головний принцип підготовки в Swiss Education Group простий: сходження починається з найнижчих щаблів.

Важливо, що під час семестрів практики студенти не платять за навчання, а навпаки отримують гроші за перші кроки у професії. Оклад стажистів становить від 2100 до 2450 швейцарських франків на місяць. Під час закордонної практики зарплати є трохи вищі.

Варто зауважити, що стажуваннями процес підготовки студентів до професійного життя в SEG не обмежується. Школи проводять роботу спрямовану на об'єднання культур, країн і народів світу, а також знайомлять своїх студентів з лідерами індустрії. Двічі на рік Швейцарська освітня група проводить Міжнародний форум з набору персоналу (International Recruitment Forum), який є одним з найбільших подій в області рекрутингу. У форумі беруть участь рекрутери відомих світових готелів, курортних центрів, авіаліній, круїзних агентств, пропонуючи молодим людям неординарну можливість налагодити перспективні контакти вже на стадії навчання.

Вчорашні відвідувачі форуму, а сьогодні - молоді професіонали, випускники шкіл SEG займають керівні пости у великих мережах готелів: Hilton, Hyatt, Kempinski, Marriott, Ritz та ін. Українські випускники SEG, яких з 2005 року налічується вже кілька десятків, також реалізують себе в успішних вітчизняних та міжнародних проектах.

У SEG нагадують, що терміни прийому студентів на осінній набір 2013 року завершується вже всередині травня.

Ексклюзивним представником п'яти шкіл Swiss Education Group в Україні є освітнє агентство DEC education. З питань вступу й навчання звертайтеся до менеджерів агенції:

  • відправивши онлайн-запит >>
  • зателефонувавши за номером (044) 390-76-24 (Київ);
  • завітавши в офіс за адресою: м. Київ, вул. Підвисоцького, 16.

Освіта.ua
13.05.2013