Міфи про безкоштовну освіту в Німеччині

Не всім відомі підводні камені та важливі нюанси щодо вступу та навчання в цій європейській країні

Міфи про безкоштовну освіту в Німеччині

Потік іноземних студентів у німецькі виші з роками тільки збільшується. А все тому, що отримати вищу освіту в Німеччині може будь-який іноземець, який має середню освіту та знання німецької мови, практично безкоштовно. Привабливо, чи не так?! Однак не всім відомі підводні камені та важливі нюанси щодо вступу та навчання в цій європейській країні.

Ми розглянемо найпоширеніші міфи про освіту в Німеччині, щоб ви могли бачити повну картину, що ховається за підступним словом «безкоштовно».

МІФ 1. Легко вступити.

Дійсно, для вступу на більшість спеціальностей не потрібно складати вступні іспити. Винятком є ​​творчі напрями, які вимагають наочної демонстрації своїх здібностей в обраній сфері.

Обов'язково потрібно мати атестат про повну загальну середню або вищу освіту, а також сертифікат на знання німецької мови (Test DaF не нижче 3). Справа в тому, що навчання безкоштовне переважно німецькою, англомовні програми, зазвичай, платні. Тому мовні курси або заняття з репетитором не завадять.

Важливий аспект: у Німеччині атестат про повну загальну середню освіту видають через 12-13 років навчання. А оскільки українські школярі вчаться менше, то один рік доведеться «наздогнати» або у вітчизняному виші, або на підготовчому відділенні університету в Німеччині, куди якраз найчастіше необхідно складати вступні іспити.

Важливо, щоб оцінки в атестаті були бездоганними, оскільки під час вступу на них звертають пильну увагу. Доведеться гарненько попрацювати над написанням мотиваційного листа, щоб показати приймальній комісії, що ви кмітливий та серйозно налаштований абітурієнт.

Також необхідно чітко вкладатися в терміни, вчасно подавати документи та стежити за дедлайнами, оскільки прийом документів закінчується за три місяці до початку семестру. Процес вступу достатньо тривалий, тому бажано спланувати все заздалегідь.

МІФ 2. Платити не потрібно взагалі ні за що.

Почнемо з того, що безкоштовно можна отримати вищу освіту в Німеччині тільки в державних університетах і в основному німецькою мовою. Англійською мовою пропонуються деякі програми з міжнародного бізнесу, інженерних напрямів, комп'ютерних наук.

Кожен освітній заклад, в залежності від своїх особливостей, стягує зі студентів семестрові збори (від €100 до €600 за семестр). Крім того, навіть у безкоштовному університеті є платні програми: магістратура на деякі спеціальності, програми з подвійним дипломом, МВА.

Однією з найбільш престижних спеціальностей в Німеччині вважається медицина. У зв'язку з цим до претендентів на вступ висуваються досить високі вимоги щодо рівня володіння німецькою та балів в атестаті. Причому навчатися медицині англійською неможливо.

МІФ 3. Доступне проживання.

Незважаючи на те, що навчання в Німеччині безкоштовне, вам знадобиться кругленька сума, щоб покрити всі обов'язкові витрати. Тільки для отримання студентської візи потрібно показати на рахунку в консульстві 8690 євро. До цього додаємо вартість послуг освітньої компанії (сюди входить підбір ВНЗ, допомога з оформленням візи, бронювання житла та консультація з усіх питань).

Обов'язково враховуйте витрати на переліт, медичну страховку, проїзд, харчування, кишенькові гроші і т. д. Таким чином, близько 10 тисяч євро за рік розлетяться на першочергові потреби. Звичайно, це доступніше, ніж навчання в США або Великобританії, але аж ніяк не дешево.

Підводячи підсумок, можемо сказати, що отримання вищої освіти в Німеччині дуже перспективне і порівняно доступне, проте не потрібно сліпо вірити в міфи та закривати очі на важливі нюанси.

Освіта.ua
06.02.2017