Німеччина збільшує кількість іноземних студентів

Після США та Великобританії Німеччина стала найулюбленішою країною для іноземних студентів

Німеччина збільшує кількість іноземних студентів

Кількість іноземних студентів у Німеччині досягла у 2014 році нового рекорду. 301 350 іноземців були зараховані у минулому році до німецьких вишів, порівняно із 2013 роком їхня кількість зросла на 19 тисяч студентів (7%).

Таким чином, мета Федерації та земель щодо збільшення кількості іноземних студентів у німецьких вишах до 2020 року до 350 тисяч осіб, очевидно, буде досягнута навіть раніше. Це слідує зі звіту "Wissenschaft weltoffen 2015", який було представлено Федеральним міністерством освіти та науки (BMBF) спільно з DAAD  та Німецьким центром вузівських та наукових досліджень (DZHW).

Після США та Великобританії Німеччина стала найулюбленішою країною для іноземних студентів. При цьому найбільший інтерес викликають магістерські програми.

Серед спеціальностей одними з найулюбленіших є інженерні науки. Кількість іноземних студентів на магістерських програмах з 2008 року збільшилася більше ніж втричі та становить на сьогодні 67 тисяч осіб. Успішність навчання, яка дорівнює 91%, є надзвичайно високою. 60% студентів магістерських програм з-за кордону планують і після закінчення навчання принаймні на якийсь час залишитись у Німеччині.

"Кожен дев’ятий студент у Німеччині іноземного походження, тенденція зростає й надалі. Навряд чи існує краще підтвердження привабливості наших вишів на міжнародному рівні. Те, що вищі навчальні заклади мають на сьогодні цю привабливість, пов’язане з нашими масивними інвестиціями. Федерація збільшила видатки на виші з 2005 року майже втричі", - повідомляє Федеральний міністр освіти Йоганна Ванка.

За її словами, міжнародна мобільність сприяє не тільки науковому та культурному обміну. "Ми хочемо також залучити добрих спеціалістів. Нам потрібні найкращі уми зі всього світу, щоб утримувати нашу інноваційну спроможність та впоратись із демографічними змінами", - зазаначила міністр.

Освіта.ua
02.10.2015