Німеччина скорочує фінансування програм DAAD

Минулого року за сприяння німецької організації DAAD було реалізовано 250 наукових програм

Німеччина скорочує фінансування програм DAAD

Німецька служба академічних обмінів протестує проти намірів уряду ФРН скоротити фінансування стипендій іноземним студентам, повідомляє Deutsche Welle. За словами фахівців таке рішення може зіпсувати імідж Німеччини як міжнародного наукового осередку.

Освіта за кордоном - мрія багатьох молодих людей. Але часто ця мрія розбивається через дорогу вартість навчання. Німецька служба академічних обмінів (DAAD) - це та структура, яка втілює мрії студентів у життя. Лише минулого року за сприяння DAAD було реалізовано 250 наукових програм, в яких взяли участь близько 75 тисяч німецьких та іноземних студентів і науковців.

Гроші цій службі дає серед іншого міністерство закордонних справ ФРН. Однак саме звідси недавно надійшла неприємна звістка: уряд хоче урізати фінансування стипендій для іноземних студентів на наступний рік. У проекті бюджету йдеться про скорочення у розмірі 16,1 мільйона євро.

Якщо такі скорочення вступлять у силу, це означатиме, що наступного року іноземним студентам видадуть на тисячу стипендій менше, сказала голова DAAD Марґрет Вінтермантель. Якщо взяти до уваги, що минулого року такі стипендії отримали 2400 студентів, то заплановане скорочення означає мінус 41 відсоток.

З огляду на дедалі зростаючу потребу у висококваліфікованих працівниках, міжнародну конкурентну боротьбу за молодих науковців та демографічні зміни таке скорочення є "неправильним сигналом", каже Вінтермантель. Адже йдеться про те, щоб забезпечити конкурентоздатність німецької науки та посилити її інноваційну спроможність.

"На зборах членів DAAD, куди входять 238 вищих навчальних закладів Німеччини, в одностайно ухваленій резолюції сформульовано заклик до німецького уряду відмовитися від таких планів заощадження. І хоч у міністерстві закордонних справ запевняють, що ведуться консультації щодо того, як уникнути таких скорочень, наразі у проекті бюджету нічого не змінено", - наголошує Вінтермантель.

"Усе це матиме негативні наслідки для іміджу Німеччини як міжнародного наукового осередку. Доведеться розірвати низку домовленостей з урядами інших країн про спільно фінансовані урядові стипендіальні програми, а це підірве їхнє ставлення до нас як до надійного партнера", - каже Вінтермантель.

Крім того, DAAD не зможе більше належним чином допомагати вищим школам у роботі з іноземними студентами, зауважила вона і додала, що Німецька служба академічних обмінів зробить усе, аби відстояти свій бюджет.

Освіта.ua
26.07.2013

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!