Двомісячна програма стажувань для журналістів у Німеччині

Молоді журналісти з України мають можливість взяти участь у двомісячній програмі стажувань імені Маріон Дьонхофф. Кінцевий термін подачі заявок – 15 квітня 2012 року

Двомісячна програма стажувань для журналістів у Німеччині

Цього року організація Міжнародні журналістські програми (IJP) вдванадцяте запрошує журналістів з країн СНД, зокрема України, взяти участь в програмі імені графині Маріон Дьонхофф. П’ятеро молодих журналістів матимуть можливість пройти двомісячне стажування в редакції одного зі ЗМІ Німеччини. Журналістам з України надається можливість здобути досвід роботи в іноземній редакції та познайомитися із принципами та стандартами німецької журналістики.

Можливість вивчати роботу німецьких ЗМІ

Українець Дмитро Роговський протягом двох місяців стажувався в онлайн-редакції видання Flensburger Tageblatt (SHZ) у місті Фленсбург у 2009 році. Він писав статті, робив відео-сюжети переважно на соціальну тематику, відвідував різні заходи. "Я жив у маленькому, спокійному провінційному німецькому містечку на кордоні з Данією. Я мав змогу вивчати принципи функціонування невеликих регіональних ЗМІ, які суттєво відрізняються від принципів у великих медіа-організаціях". Колишній учасник програми говорить, що в колективі всі розмовляли лише німецькою мовою, тому знання мови заздалегідь було дуже важливим.

Програма переслідує подвійну мету: кожен стипендіат як працює редактором-стажером у німецькій редакції, так і виконує функцію закордонного кореспондента, висвітлюючи події в Німеччині для рідного ЗМІ. "Двомісячне стажування в кельнській газеті Kölnische Rundschau стало для мене поштовхом вивчати журналістику в німецькому виші", - говорить колишня учасниця програми Наталія Лазарева з Росії, яка сьогодні вивчає медіа-студії в Німеччині.

Як взяти участь?

Взяти участь у програмі графині Дьонхофф можуть фрілансери та штатні співробітники газет, теле- і радіокомпаній, а також онлайн-видань. Вік учасників – від 23 до 35 років. Апліканти мають вільно володіти німецькою мовою на такому рівні, щоб вільно спілкуватися з німецькими колегами і самостійно вести інтерв’ю.

Стипендія складає одноразову виплату в розмірі 3500 євро. Ця сума передбачає покриття витрат на переїзд, медичну страховку та проживання в Німеччині. Гонорари за роботу в редакції не передбачені. Місце стажування визначає IJP. Програма починається наприкінці серпня 2012 року з чотириденного семінару в Києві, в якому також братимуть участь стипендіати з Німеччини і випускники програми. Безпосередньо після цього всі п’ятеро стипендіатів розпочнуть стажування в німецьких редакціях.

Для участі в конкурсі до 15 квітня необхідно надіслати поштою резюме у вигляді таблиці з фотографією паспортного зразка, датою народження, номером телефону, а також адресою електронної пошти; мотиваційний лист, рекомендацію від головного редактора або керівника відділу, три опубліковані матеріали мовою оригіналу без обов’язкового перекладу німецькою мовою з датою публікації і логотипом видання; підтвердження знання німецької мови (сертифікати, свідоцтва про проходження курсів), а також побажання про місце проходження практики. Всі документи подаються німецькою мовою.

Фінансування від графині Маріон Дьонхофф

Програма названа на честь графині Маріон Дьонхофф (02.12.1909 – 11.03.2002), яка сама протягом багатьох років була журналісткою і видавцем німецького тижневика Zeit. Маріон Дьонхофф у 1988 році на гроші із гонорарів за книги та численні премії заснувала фонд, який підтримує проекти в галузі науки, освіти, допомоги підліткам і культурного обміну з Польщею, Угорщиною і країнами колишнього СРСР, зокрема Україною. IJP – це громадська організація журналістів для журналістів, яка вже протягом двадцяти п’яти років надає стипендії молодим колегам. IJP прагне допомогти молодим журналістам, які спеціалізуються переважно на міжнародній тематиці, здобути додаткову кваліфікацію за кордоном.

Варто все продумати заздалегідь

Колишня стипендіатка Наталія Лазарева радить заздалегідь подумати, де саме ви хотіли б проходити практику, продумати теми та напрям, у якому ви хотіли б працювати. Тоді у практиканта буде набагато більше шансів написати більше матеріалів і добре зарекомендувати себе в колективі.

По завершенні стажування стипендіат має до 30 листопада надати звіт про проходження практики на три сторінки, а також копії опублікованих матеріалів. "Подаватись на програму без зайвих сумнівів, уважно перед тим прочитавши всю інформацію на сайті. Важливо написати чітку усвідомлену собою мотивацію та думати про суть справи, а не візові, фінансові та інші суміжні питання. IJP бере ці всі питання на себе", - радить Дмитро Роговський. За його словами, участь у програмі дала можливість в майбутньому відвідувати міжнародні конференції, які проводили організатори та спонсори IJP. "Маючи список всіх колишніх учасників програми, я можу за потреби попросити їх про допомогу", - розповідає Роговський.

Результати відбору будуть повідомлені претендентам 1 червня 2012 року. Адреса подачі документів: IJP e.V., Postfach 310746,10637 Berlin.

Додаткову інформацію про програму шукайте на сайті www.ijp.org або пишіть на адресу soric@ijp.org

Більше про навчання у Німеччині>>>

Deutsche Welle
05.04.2012