Німеччина: Іноземні студенти цінують безпеку

Вища освіта в Німеччині отримала гарні оцінки за високий рівень особистої безпеки і доступність інформації про вищі навчальні заклади відразу в двох опитуваннях іноземних студентів

Німеччина: Іноземні студенти цінують безпеку

Опитування було проведено на замовлення консорціуму університетів GATE-Germany - спільної ініціативи Німецької служби академічних обмінів (DAAD) та Конференції ректорів університетів (HRK), пише University world news.

У 2010 році в опитуванні Міжнародного студентського барометра (International Student Barometer) - найбільшого щорічного опитування іноземних студентів зі всього світу, взяло участь майже 160 тисяч осіб.

У другому опитуванні - Student Pulse брали участь близько 14 000 студентів і випускників, які або ще не вчилися в німецькому університеті, або зробили вибір на користь іншої країни.

За даними Student Pulse, 19% опитаних студентів та випускників з-за кордону, згадали Німеччину як потенційне місце навчання. Німеччина, таким чином, займає п'яте місце після Великобританії (53%), США (50%), Австралії (38%) і Канади (34%), як потенційна країна отримання освіти за кордоном.

Серед неангломовних країн, Німеччина згадується найчастіше, і в загальному списку вона випереджає Нову Зеландію (14%), Францію (14%) і Сінгапур (13%).

94% опитаних оцінили репутацію німецьких учених ступенів як гарну і дуже гарну. Обидва дослідження підкреслюють роль інформації про освіту в Німеччині, і особливо її наявність в Інтернеті.

За словами Ірени Янсен, директора GATE-Germany, проведені опитування також свідчать про високий рівень особистої безпеки в Німеччині і, на її думку, німецькі навчальні заклади могли б отримати користь з таких результатів. "Цей аспект має стати конкурентною перевагою Німеччини в маркетингу освітньої діяльності", - говорить Янсен.

Проте, ще багато чого можна зробити для іноземних студентів, які вже шукають підтримку в отриманні різних освітніх послуг у Німеччині.

Успішні студенти та молоді вчені хочуть прозорості вимог, регулярного зворотного зв'язку щодо своєї успішності і постійної підтримки для досягнення найкращих результатів. Підтримка також важлива і в оволодінні професією.

"Ми маємо стати більш відкритими та орієнтованими на очікування іноземних студентів, - підкреслила Янсен. - Це виклик, який німецькі університети мають прийняти".

Освіта.ua
20.10.2011