Академія Deutsche Welle запрошує журналістів для навчання в магістратурі

Ви працюєте журналістом і хочете отримати міжнародну кваліфікацію? International Media Studies, програма при Академії Deutsche Welle, готує нове покоління журналістів

Академія Deutsche Welle запрошує журналістів для навчання в магістратурі

Академія Deutsche Welle пропонує іноземним студентам навчання за кордоном на магістратурі за спеціальністю International Media Studies (IMS). Це спільний проект Deutsche Welle, Боннського університету та Вищої школи Бонн-Рейн-Зіг.

До плану навчання у Німеччині входять не тільки теоретичні основи журналістики, а й вивчення медіа-менеджменту, а також економіки ЗМІ, міжнародного співробітництва. Програма навчання розрахована на чотири семестри (два роки).

Вступити до магістратури можуть не лише журналісти та фахівці зі зв'язків з громадськістю, а й менеджери з досвідом роботи у ЗМІ. Обов'язкові умови для вступу - це наявність ступеня бакалавра та рік професійної діяльності. Курси на програмі викладають двома мовами - англійською та німецькою.

"Німецька освіта цінується в усьому світі", - пояснює свій вибір Наталя Карбасова з Росії. Для фінансування свого проживання в Бонні Наталія отримала стипендію від Німецької служби академічних обмінів (DAAD). "У Німеччині набагато легше отримати грант, ніж, наприклад, в Англії", - впевнена вона.

     

На її думку, найскладнішим був етап підготовки всіх документів в Росії. "Організатори намагаються створити для нас комфортні умови, щоб ми отримали від цієї програми якомога більше", - розповідає російська студентка.

Маючи іноземний диплом з журналістики, вступають на цю програму й заради того, щоб знайти роботу за фахом у Німеччині.

"Після декількох невдалих спроб влаштуватися на роботу через відсутність відповідної "корочки" і відмови визнати мій український диплом з журналістики, я зрозуміла, що мені потрібен німецький диплом", - розповідає Ксенія Польська.

"Я думаю, що ці два роки навчання стануть для всіх нас справжньою пригодою навколо світу, адже тільки в самій медіакомпанії Deutsche Welle співробітники працюють на 30 мовах світу", - говорить Оскар Шленкер з Венесуели. Він вважає, що на цій програмі він навчиться спілкуватися з представниками інших культур і розбиратися в глобальному ландшафті ЗМІ.

За два роки навчання доведеться заплатити 6000 євро. Для покриття цих витрат академія Deutsche Welle надає гранти двох видів. Часткова стипендія призначена тільки для оплати навчання, повної стипендії вистачить ще й на проживання.

Слід зазначити, що Україна вперше взяла участь у цій програмі в 2009 році. Тоді їй довелося пройти крізь жорсткий відбір та конкурувати з представниками Росії, Німеччини, Бразилії, Венесуели, В'єтнаму, Грузії, Йорданії, Кенії, Китаю, Португалії, Сербії та Ефіопії. У 2009 році в Академію Deutsche Welle надійшло близько 700 запитів. На перший курс взяли 22 особи.

Deutsche welle
07.09.2011