Найдорожчі вузи Франції

Журналісти видання Challenges вивчили ціни на навчання у французьких вищих школах і університетах, грунтуючись на тих сумах, які насправді доводиться платити студентам

Найдорожчі вузи Франції

Журналісти видання Challenges, виходячи з реальної вартості року навчання у французьких вищих школах і університетах, склали рейтинг найдорожчих вузів країни.

Згідно із дослідженням найдорожчою для французів та іноземних студентів є Національна школа адміністрації (ENA - École nationale d'Administration). Це - елітарна державна установа у сфері вищої післядипломної освіти та підвищення кваліфікації. Вартість навчання тут складає 83 300 євро. У деяких вузах Франції уряд повертає студентам вартість їх навчання, причому відсоток повернення може бути абсолютно різним. У ENA він дорівнює нулю.

Не повернуть гроші за навчання і у Вищій політехнічній школі Франції (Polytechnique). За рік навчання тут доведеться заплатити 20 000 євро. При вступі до ENS de Lyon на ступінь магістра доведеться заплатити 250 євро обов'язкового щорічного збору та 23 000 євро в рік за навчання, по закінченні якого адміністрація навчального закладу повертає студенту всього 1% від вартості.

Університет Париж II (або Університет Париж Пантеон-Ассас) щорічно стягує збір в 255 євро і за рік навчання - 6572 євро, відсоток повернення - 4%. Рік навчання в Центральній школі Парижа коштуватиме 11 000 євро, а відсоток повернення вартості навчання - 5%. Збір при вступі на ступінь магістра - 596 євро.

Ще один столичний університет Париж-Дофін стягує 1 800 євро при вступі і 10 455 євро за рік навчання, повертаючи при цьому 17% від цієї вартості студентам.

В Інституті політичних досліджень Парижа (Sciences-Po Paris) при 5 900 євро щорічного збору вартість навчання становить 13 707 євро, відсоток повернення 43%. Паризька Спеціальна школа громадських робіт, будівництва та промисловості (ESTP) крім щорічного збору в 6096 євро обійдеться в 10 000 євро, однак повернути обіцяють 61% від вартості навчання.

Найбільший відсоток повернення вартості навчання в Паризькій інженерної вищій школі ESME Sudria. При щорічному зборі в 8487 євро і вартості навчання в 8140 євро відсоток повернення складає 100%. Це єдиний навчальний заклад рейтингу, де відшкодовується плата за навчання в повному обсязі.

Тим часом, французьке видання L'Etudiant в шостий раз поспіль опублікувало рейтинг міст країни, де за оцінками експертів створені найкращі умови для навчання. При складанні основного рейтингу фахівці базувалися на дев'яти темах, актуальних для студентів. Це - навчання, міжнародний вплив, вільний час, культура, спорт, транспорт, житло, навколишнє середовище і працевлаштування. Всього було враховано 37 критеріїв. Всього розглядалися умови навчання в 41 населеному пункті з чисельністю студентів понад 8000.

У трійці лідерів основного рейтингу кращих міст для студентів в 2012-2013 навчальному році розташувалися Тулуза, Гренобль і Монпельє. Серед переваг лідера рейтингу Тулузи, або ж, як місцеві жителі називають її, «рожевого міста», експерти назвали низькі тарифи на проїзд у громадському транспорті для людей молодше 26 років.

Гренобль цінують студенти та експерти L'Etudiant за оснащення спортивними майданчиками. Монпельє дісталося третє місце за різноманітність розважальних місць для студентської молоді.

На четвертому й п'ятому місцях розташувалися Марсель і Ліон, відповідно. Цікаво, що французька столиця в цьому рейтингу опинилася лише на 10-й сходинці, посівши лідируючу позицію в категоріях «Міжнародне вплив» і «Культура», але фактично проваливши показники за іншими критеріями.

www.euromag.ru
14.09.2012