Абітурієнтів-іноземців у Франції чекає суворий відбір

Париж має намір змінити правила прийому іноземних студентів до вузів Франції. На цей крок влада країни змушена піти після скандалу зі студентами з Китаю, які навіть не могли розмовляти французькою мовою

Абітурієнтів-іноземців у Франції чекає суворий відбір

Міністр вищої освіти Франції Валері Пекресс оприлюднила деякі плани посилення правил прийому іноземних студентів до французьких вузів.

За словами міністра, Франція має намір більше уваги приділяти майбутнім кандидатам наук. "Під час прийому іноземних студентів на навчання у Франції пріоритет має надаватися високому рівню навчання і мати на меті партнерство між університетами", - заявила Валері Пекресс під час конференції щодо питання прийому іноземних студентів за участю ректорів провідних вузів країни.

Міністр вищої освіти запевнила, що мета програми - не скорочення кількості іноземних студентів, а якісне оновлення.

"Франція пишається тим, що на сьогодні близько 278 тисяч іноземних студентів навчаються на її території", - запевнила міністр.

"Проте в системі навчання іноземних громадян є слабкі сторони, - визнала вона. - Занадто багато іноземних студентів не проявляють себе в наукових дослідженнях і публікаціях. І, навпаки, дуже хороші студенти не роблять вибір на користь нашої країни".

     

Тому, за її словами, "ми хочемо, щоб система прийому іноземних студентів на навчання у Франції спиралася на партнерські зв'язки між французькими та іноземними університетами і меншою мірою була результатом індивідуальної ініціативи студента".

"Франція має в першу чергу приймати студентів, які навчаються на ступінь магістра і доктора", - зазначила міністр вищої освіти Франції.

"Ми маємо намір до 2015 року досягти нової рівноваги з щонайменше двома третинами іноземних студентів цих ступенів", - сказала Пекресс, уточнивши, що зараз кількість таких студентів становить трохи більше половини від загального числа іноземних студентів.

Франція має також "супроводжувати і орієнтувати іноземних студентів з моменту їх прибуття і до закінчення їхнього навчального плану", зазначила міністр. Досвід минулих років демонструє, що студенти, які записалися на навчання у французьких вузах, часом навіть не знали французької мови.

Змінювати правила прийому іноземних студентів французький уряд змусив скандал із китайцями, що розгорівся два роки тому. Урядова комісія, що перевіряла університет в Тулоні, з'ясувала, що сотні китайських студентів платили чималі гроші за право бути зарахованими до ВНЗ, але жоден з них не міг навіть говорити французькою мовою. У вересні, після виявлення порушень, ректора Університету Тулона Ларусс Кеслаті було усунуто з посади.

Пізніше виявилося, що до аналогічного скандалу був причетний і один із паризьких університетів. Тоді Валері Пекресс була змушена визнати, що "система прийому студентів була невідрегульованою, непрозорою". "Ми приймали студентів з дуже низьким рівнем знань, а іноді просто не здатних до навчання французькою мовою. Але через те, що французькі дипломи високо цінуються в Китаї, абітурієнти були готові на все, щоб бути зарахованими до ВНЗ", - заявила тоді міністр.

До речі, після того скандалу університет Парижа повністю змінив стратегію прийому на навчання. Його президент Жан-Лу Сальзман повідомив на конференції, що вони приймають студентів лише за угодою з університетом, що, однак, призвело до зменшення кількості китайських студентів в його університеті з 750 до 500.

У той же час присутній на конференції міністр закордонних справ Франції Алан Жюпе наполіг, щоб нові правила не вплинули на прийом іноземних студентів, які вивчають точні науки, інженерні та економічні дисципліни.

www.euromag.ru
09.08.2011