Де навчати дітей: сильне рішення не для всіх
PR

Відвідання виставки «Школи пансіони Великої Британії» стане переломним моментом у вашому житті

Де навчати дітей: сильне рішення не для всіх

Як підготувати наших дітей до майбутнього дорослого життя? До якої школи віддати? Яким вчителям довірити? Яких предметів навчати? Ці питання хвилюють усіх батьків. І якщо попередні покоління тат і мам обирали для дітей школу, що розташована ближче біля дому, і виходячи з її репутації, то сучасним сім'ям доводиться брати до уваги куди більш складний набір факторів.

Десяти найбільш затребуваних професій 2018-го року ще взагалі не існувало в 2008 році. Сьогодні ми підбираємо назви для спеціальностей, котрі ще тільки зароджуються: дизайнер одягу, надрукованого на 3D принтері; оператор БПЛА (безпілотних літальних апаратів); архітектор доповненої реальності; тестувальник вимірювальних смарт систем; архітектор баз даних; фахівець з альтернативних валют і т. д. Педагоги і вчені-футурологи згодні в одному - час припиняти пічкати дітей цифрами й фактами; сьогодні необхідно вчити їх знаходити потрібну інформацію в безкрайньому океані знань, що подвоюється кожні два роки.

Давайте подивимося, як змінюється конкуренція на ринку праці. Попередні покоління змагалися за кращі робочі місця зі своїми співгромадянами, які отримали плюс-мінус таку ж освіту. Технологізація і глобалізація змушують сьогоднішніх випускників конкурувати вже не тільки з ними, але і з представниками інших країн і культур. До слова, в Китаї людей з коефіцієнтом IQ значно вище середнього більше, ніж усього населення України! А у завтрашніх випускників конкурентами стануть ще й роботи. Експерти Глобального інституту Маккінзі (MGI) пророкують, що до 2030 року внаслідок роботизації з ринку праці зникне близько 400 мільйонів робочих місць. Люди змушені будуть «прокачувати» ті навички і вміння, в яких вони як і раніше будуть перевершувати роботів.

Так чому ж навчати наших дітей? Мовам і комп'ютерним технологіям? Вмінню орієнтуватися у величезних потоках інформації? Вмінням співпрацювати з іншими людьми, видавати креативні рішення і наповнювати діяльність сенсом? Вмінню володіти емоціями?

І поки традиційні системи масової освіти, все ще готують дітей до життя в умовному XX столітті, тільки обговорюють можливі реформи, елітні британські школи вже мають що вам запропонувати!

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ НА ВИСТАВКУ

Століттями вони відпрацьовували інструменти формування у дітей лідерських якостей і соціальних навичок. А їх унікально багаті матеріальні бази дозволяють їм вже зараз інвестувати мільйони фунтів в інформаційні шкільні системи і новітні комп'ютерні технології. Додайте сюди вільне володіння міжнародною мовою спілкування, міжнародні контакти, навички критичного мислення, можливість вживу спілкуватися з успішними людьми з різних галузей і країн, і ви зрозумієте, що навчання в британській школі-пансіоні - сьогодні найбільш сильне рішення з усіх можливих.

Так, на жаль, не всі можуть дозволити платити за таке дороге навчання. Але, як каже один мій друг, син якого успішно закінчив школу-пансіон і зараз навчається в одному з найпрестижніших британських вузів, «в нинішній ситуації якщо у вас є можливість заплатити за таку освіту, то ви просто зобов'язані це зробити!»

Крім того, варто поглянути і на макро картинку. Будь-яка країна може розвиватися і прогресувати тільки за умови, що хоча б 5-7% її населення - це всебічно освічені люди з високими моральними принципами. Підготовка і виховання еліти - надзвичайно складний і дорогий процес, що вимагає певної стабільності суспільства і наступності кількох поколінь. В умовах потужної соціально-економічної трансформації, через яку зараз проходять пост-радянські країни, це завдання стає архіскладним. Тому на плечі всіх забезпечених і культурних людей лягає величезна відповідальність - виховати хоча б 5% представників нового покоління так, щоб вони могли стати культурною елітою майбутнього.

Навчання в елітних школах Великої Британії - всього лише один з можливих і доступний далеко не всім, але надзвичайно дієвий інструмент на цьому шляху. І якщо ви з тих, хто хоче і може ним скористатися, то відвідання виставки «Школи пансіони Великої Британії» може стати переломним моментом у житті вашої дитини і всієї вашої сім'ї.

Для отримання запрошення на виставку «Школи-пансіони Великої Британії» потрібно пройти реєстрацію на сайті або зв'язатися з організатором за телефоном (044) 494-20-80.

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ

Освіта.ua
16.10.2018