Як українцю вступити до вузу Великої Британії

Дізнайтеся, якими підготовчими програмами краще скористатися для вступу до англійських вишів

Як українцю вступити до вузу Великої Британії

Всі ми розуміємо, що хороша освіта - запорука успішної кар'єри. Тому кожен прагне отримати її, намагаючись вступити до кращих університетів світу. Фахівці компанії Karandash підготували для вас рекомендації, як вступити до престижних університетів Великої Британії та якими підготовчими програмами краще скористатися, щоб зробити впевнений крок до здійснення заповітної мрії.

Досвід життя за кордоном, практика англійської мови, інший підхід до занять та стажування у великих компаніях - все це мотивує українських студентів їхати вчитися за кордон. Але вступ до іноземного університету - нелегке завдання, до якого необхідно підійти з усією відповідальністю. Особливо, якщо це стосується вузів Великої Британії, адже англійська система середньої освіти трохи відрізняється від української.

Так, наприклад, діти в англійських школах навчаються 13 років, в той час як у нас - 11. За ці 2 роки британські школярі намагаються якомога більше уваги приділити тим предметам, які знадобляться їм в університеті для отримання спеціальності. Таким чином, вони є конкурентно спроможними і підготовленими до університету відразу після закінчення школи.

Щоб не відставати від британської молоді, можна пройти спеціалізовані програми, які дозволять максимально адаптуватися до англійської системи освіти і вивчити ключові предмети з майбутньої професії.

Програми додаткової підготовки

Сьогодні студенти з України мають можливість пройти дві освітні програми, які допоможуть їм вступити в британський університет.

Одна з них - University Foundation Program. Вона доступна в багатьох підготовчих школах, а також університетах Великої Британії. Зі старту свого навчання кожен студент відразу ж визначає, яка спеціальність йому цікава, і починає вивчати предмети, які знадобляться в майбутньому.

Навчання триває один рік і поділено на 3 триместри. В кожному триместрі в середньому вивчається 4 предмети. Після такої програми студенти з України можуть успішно конкурувати з англійськими студентами за місце в обраному ними університеті, а також відчувати себе впевнено в процесі навчання.

Як уже згадувалося раніше, у Великій Британії існує безліч підготовчих шкіл і програм, які пропонують іноземним студентам пройти University Foundation Program, однак одним з кращих закладів є David Game College. Програма Foundation в цьому коледжі є незалежною від університетів, але при цьому має повну акредитацію. Вона не прив'язана до якогось одного університету, при цьому враховує вимоги багатьох вузів. Незалежний підхід дозволяє випускникам подавати документи в різні університети і вчитися саме на тій спеціальності, про яку вони мріють.

Якщо ви проходите підготовку при конкретному університеті, шанси вступити на бажану спеціальність бувають обмежені. Наприклад, ви хочете вивчати графічний дизайн, але ваш майбутній університет має обмежену кількість місць на цю спеціальність для іноземців - всього 10. Навіть якщо ви пройдете підготовку при цьому університеті, це не гарантує місце на програмі, оскільки таку ж підготовку могли проходити 30 або 40 іноземців в тому ж університеті. В такому випадку доведеться вибирати іншу спеціалізацію. Вступити в інший університет вже буде складно.

В David Game College врахували цей фактор. Сьогодні школа співпрацює з 98 англійськими університетами, які завжди готові прийняти їх випускників. Серед цих навчальних закладів багато входять до складу Russell Group Universities.

Мінус University Foundation Program - ця річна програма вважається не повною для ТОПових навчальних закладів Великобританії.

Якщо ви плануєте вступати в Оксфорд, Кембридж, LSE або інший ТОПовий європейський або американський вуз, тоді вам необхідно пройти програму A-Level.

A-Level (Advanced Level) - дворічна освітня програма, що складається з 6 триместрів, яку проходять британські школярі перед вступом до університету. Після її успішного проходження студент отримує міжнародний диплом про повну загальну середню освіту, який має визнання не тільки серед елітних університетів Великої Британії, але і інших іноземних вищих навчальних закладів.

Студенти самостійно обирають напрямок навчання, а також кількість предметів, які хочуть вивчати, відповідно до майбутньої спеціалізації і власних здібностей. На практиці, більшість учнів вважають за краще вивчати 4 академічних дисципліни на першому році навчання (AS-Level) і 3 - на другому (A2-Level).

Для того щоб вступити на University Foundation Program, досить мати атестат про повну загальну середню освіту, а також здати IELTS на бал не нижче 5.5.

A-Level - програма для дітей, які ще тільки закінчують школу, тому замість атестата досить буде надати виписку оцінок.

Вартість навчання на University Foundation Program становить від £16 950 до £19 950, в залежності від обраної спеціальності. Навчання на A-Level обійдеться в £23 380 за один рік.

David Game College приділяє особливу увагу талановитим студентам і готовий надати стипендії до 5000 фунтів на програми A-level і GCSE тій молоді, яка досягла хороших результатів в освіті та може це продемонструвати: високі оцінки, участь в олімпіадах, різних змаганнях, має хороші знання мови.

Як проходить процес вступу до університету?

Все дуже просто. Уже на другому триместрі (University Foundation Program) або після закінчення другого року навчання (A-Level) студенти разом зі своїми кураторами складають резюме, пишуть мотиваційні листи та подають заявки до 5 обраних університетів. До кінця програми кожен учень отримує відповідь - так зване умовне зарахування в університет. Далі все залежить від вибору самого студента.

Наприклад, в цьому році 67% випускників David Game College стали студентами університетів Russell Group - група взаємодії найпрестижніших вузів Великої Британії, серед яких: Queen Mary University of London, University of Manchester, King's College London, University of Bristol і University of Surrey.

Інфраструктура коледжу

Більшість підготовчих коледжів і університетів пропонують своїм студентам резиденції для проживання. Там є все необхідне, що може стати в нагоді в самостійному житті. Зазвичай такі резиденції розміщуються недалеко від самого навчального закладу, так що проблем з відвідуванням занять бути не повинно. Одна з таких резиденцій знаходиться всього в 10 хвилинах ходьби від коледжу. За вартістю - це один з найоптимальніших варіантів, якщо враховувати той фактор, що життя в Лондоні - недешеве задоволення. Однак кожен учень може також вибрати проживання в прийомній сім'ї або на орендованій квартирі.

До того ж, David Game College надає достатньо місця, як для роботи, так і для відпочинку. На його території розміщені:

 • бібліотека з кімнатами для роботи;
 • IT-лабораторії з високошвидкісним інтернетом, сучасними комп'ютерами та доступом до Wi-Fi;
 • кімната мистецтв, яка допомагає творчо розкритися кожному студенту;
 • наукові лабораторії, оснащені всім необхідним обладнанням;
 • фотостудія з кімнатою для прояву фотографій та комп'ютерною секцією;
 • спортзал і тренажерний зал.

До того ж, коледж надає допомогу іноземним студентам в ознайомленні з містом.

Інструкція до дії

Кожен талановитий український старшокласник має хороші можливості вступити в один з кращих університетів Великої Британії, необхідно тільки пройти додаткову програму навчання.

Все, що необхідно зробити:

 • Вибрати програму, яка стане відправною точкою для вступу: Foundation, GCSE або A-Level.
 • Вибрати спеціальність, яка буде вам до душі.
 • Зібрати всі необхідні документи для подачі на програму: атестат або виписку з оцінками, результати IELTS (якщо цього вимагає програма).
 • Добре здати тести та інтерв'ю.
 • Отримати ствердну відповідь і лист про зарахування на програму.
 • Разом з листом про зарахування подати документи на оформлення візи.

Важливо: Готуватись до вступу на одну з перерахованих вище програм необхідно мінімум за 3 місяці до початку навчання.

Також, якщо ви відчуваєте, що не зможете самостійно впоратися з усіма етапами вступу, або у вас виникли якісь запитання щодо отримання освіти за кордоном, можете звернутися до офіційних представників коледжу - агентства Karandash, співробітники якого супроводжуватимуть вас на всіх етапах оформлення і розкажуть про нюанси навчання за кордоном.

Навчання в університеті Великої Британії - це унікальна можливість, яка може принести не тільки глибокі знання і практичний досвід, а й масу позитивних емоцій.

ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ

Освіта.ua
05.04.2018