Вступ до британських університетів: шлях українського абітурієнта

Велика Британія є найбільш популярним напрямком для навчання за кордоном. Фахівці освітнього агентства "Есперанто Тревел" діляться секретами успішного вступу та навчання в Британії

Вступ до британських університетів: шлях українського абітурієнта

Освітня система Великої Британії відрізняється від системи освіти України. Структура британської освітньої системи включає:

  • дошкільну освіту - 3-5 років (необов'язково);
  • початкову й середню шкільну освіту - 5-16 років;
  • шкільну освіту "просунутого типу" - 16-18 років;
  • вищу освіту - 18 + років.

По закінченні середньої освіти, випускники отримують сертифікат GCSE - General Certificate of Secondary Education, що дозволяє продовжити навчання в Англії або отримати професійну підготовку, після чого почати працювати.

Тим школярам, які хочуть продовжити освіту у вищих навчальних закладах необхідно пройти 2-х річну програму A-Levels, по закінченні якої вони отримують Свідоцтво про середню освіту просунутого рівня - General Certificate of Education, GCE A-levels. Цей документ надає шанс вступати до провідних університетів країни.

Для українських студентів існує кілька шляхів вступу до британських університетів.

Перший - вступити до британської школи, навчатися протягом двох років у випускних класах і отримати міжнародний атестат. Такий шлях дає можливість студентам вступати до ВНЗ нарівні з усіма британськими абітурієнтами. Ці програми підходять тим, хто в подальшому бажає вивчати медицину, право тощо.

Другий варіант - закінчити два курси навчання в українському вузі, одночасно вдосконалюючи знання англійською мовою, скласти іспит IELTS або TОEFL, і після цього напряму вступити до британського університету.

Існує кілька типів програм вступу: A-Levels, IB (International Baccalaureate) і Foundation.

Програма A-Levels триває 2 роки, після її закінчення випускники можуть вступати до усіх вищих навчальних закладів країни. Обдаровані студенти можуть пройти цю програму за 1 рік.

Програму A-Levels можна пройти, наприклад, в Kent College Canterbury, Rossall International Study Сentre, Kent College Canterbury.

Програма International Baccalaureate також пропонується британськими школами. Диплом про закінчення програми IB визнається провідними вузами світу. Основною перевагою International Baccalaureate у порівнянні з A-level вважається більш ґрунтовний підхід до вивчення окремих предметів.

У програмі International Baccalaureate використовуються методи різного аналізу, робиться акцент на написанні дослідницьких робіт і самостійній діяльності студентів. На відміну від A-level, програма International Baccalaureate пропонує 6 дисциплін на вибір, з яких 3 предмети студент вивчатимуть на просунутому рівні (advanced level), а 3 - на стандартному (standard level).

Програми IB доступні в коледжах International College Sherborne School, Bromsgrove School.

Програма Foundation триває 1 рік. Це скорочена програма підготовки, що гарантує вступ до вузів за умови відповідної успішності. Мінімальні вступні вимоги роблять ці програми реальною можливістю вступу до британських університетів для громадян України.

Програми Foundation доступні, наприклад, в таких університетах як The University of Westminster, University of Liverpool, The University of Glasgow.

Для зарахування на програму підготовки українським абітурієнтам необхідно мати атестат про середню освіту і результати міжнародного екзамену з англійської (IELTS чи TOEFL).

Прийом вступників на підготовче відділення здійснюється один-два рази на рік, в залежності від навчального закладу.

Програми підготовки при університетах Великої Британії останнім часом стали достатньо популярними. Ці програми більше підходять для тих, хто вже визначився і зі спеціальністю, і з університетом. При гарній успішності вони є гарантією вступу до обраного університету.

При навчанні на таких програмах студенти можуть обрати дисципліни та почати навчання за своєю майбутньою спеціальністю ще на підготовчому курсі. Програми підготовки до вступу проводять: The University of Glasgow (Glasgow International College), The University of Westminster (Kaplan International College), Robert Gordon University.

Вартість програм підготовки до вступу залежить від типу програми і обраних умов проживання. На програмі A-Level вартість може скласти від 12000 фунтів / рік, включаючи проживання та харчування. Для IB - від 25000 фунтів / рік. Що стосується Foundation, то рік навчання коштуватиме від 13000 фунтів, включаючи проживання в сім'ї та витрати на харчування.

Вартість навчання в університетах Великої Британії для іноземних студентів складає в середньому від 9500 до 15000 фунтів на рік. Вартість проживання - від 6000 фунтів рік, в Лондоні, Оксфорді та Кембриджі - від 8000 фунтів. Додаткові витрати на транспорт, одяг, книги та підручники - ще близько 1000 фунтів на рік.

Існують також програми підготовки для вступу до магістратури (Pre-Masters) для іноземних студентів, які отримують ступінь бакалавра на батьківщині.

Більш детальну інформацію про навчання у Великій Британії, а також консультації з питань вступу ви можете отримати у менеджерів освітньої компанії "Есперанто Тревел" за телефонами: (044) 592-52-77, 592-52-37.

Освіта.ua
21.09.2012