У Британії закривають коледжі, що прикривають нелегалів

За останні півроку понад 470 британським коледжам було заборонено приймати на навчання іноземних студентів з-за меж Євросоюзу, повідомило Міністерство внутрішніх справ країни

У Британії закривають коледжі, що прикривають нелегалів

У більшості коледжів були відкликані ліцензії, інші не зареєструвалися в новій державній системі інспекцій.

Заступник міністра у справах імміграції Великої Британії Деміан Грін раніше заявив, що "занадто багато установ пропонують іноземним студентам імміграційні послуги, а не освітні, і занадто багато студентів приїхало до Великої Британії з метою отримати роботу і перевезти членів своєї родини".

У підсумку британський уряд вирішив відсіяти ті коледжі, які були залучені до систематичних спроб ввезти нелегальних іммігрантів-робітників у країну, допомагаючи їм видавати себе за студентів.

Щоб запобігти в'їзду мнимих студентів, в 2011 році були введені більш жорсткі правила щодо студентських віз, що стосуються в першу чергу приватних коледжів, які пропонують мовні курси або курси професійного навчання в Англії.

За новими правилами необхідно спочатку переконатися, що майбутні студенти можуть говорити англійською мовою на середньому рівні (не нижче В2 згідно із Загальноєвропейськими компетенціями володіння іноземною мовою), що курси заслуговують довіри, а їх директори дотримуються всіх імміграційних й візових зобов'язань.

До теперішнього моменту ліцензії були відкликані у 302 коледжів. Ще 172 навчальним закладам дозволено завершити навчання існуючих студентів, але уряд заявив, що вони не зможуть набирати нових учнів з неєвропейських країн.

За оцінками уряду, в результаті вжитих заходів в країну не приїхало на навчання близько 11 тис. студентів з неєвропейських країн.

Щоб зупинити потік нелегальних іммігрантів, уряд ввів обмеження на право студентів працювати під час навчання і запрошувати в країну членів своєї родини. Відтепер студенти університетів мають право працювати до 20 годин на тиждень, а учні навчальних закладів, що фінансуються державою можуть працювати 10 годин на тиждень.

BBC
05.11.2011