Попит на освіту у Великій Британії буде збільшуватися

Незважаючи на посилення глобальної конкуренції, попит серед іноземних студентів на освіту у Великій Британії буде зростати протягом наступних чотирьох років

Попит на освіту у Великій Британії буде збільшуватися

Про це йдеться в новій серії доповідей підготовлених Economist Intelligence Unit на замовлення Британської ради.

У Британській раді відзначають, що вища освіта в Англії, швидше за все, збереже свою конкурентоспроможність, незважаючи на прагнення інших країн збільшити кількість іноземних студентів.

При цьому британці відзначають, що "брендові" університети Великобританії вважаються більш престижними і відомими, ніж, наприклад, австралійські або американські університети, за винятком американських вузів з Ліги Плюща (Ivy League institutions: Brown University, Columbia University, Cornell University, Dartmouth College, Harvard University, Princeton University, University of Pennsylvania і Yale University, - ред.).

Британською радою опубліковані дослідження, що стосуються перспектив збільшення кількості іноземних студентів у Великобританії. Звіт під назвою "Студенти в русі: Перспективи збільшення кількості іноземних студентів у Великій Британії", прогнозує зростання числа іноземних студентів у цій країні в період з 2011 по 2015 рік.

     

Дослідження засноване на прозорій економетричній моделі, яка встановлює першорядні рушійні фактори, що впливають на вибір іноземними студентами місця навчання. Уповільнення економічного зростання в країнах, що відправляють студентів на навчання за кордон, вплине на зростання числа студентів у цих країнах, а також на доходи сімей.

Значним фактором для всіх країн, розглянутих у дослідженні, виявилася двостороння торгівля. Вона підкреслює актуальність приймаючої країни для місцевої економіки, і є хорошим показником географічних, історичних та комерційних відносин між двома країнами. Найменше збільшення торгівлі між Великою Британією та відповідною країною приводить до збільшення студентів з цієї країни у Великій Британії.

Неекономічні, тобто фактори, що не піддаються кількісній оцінці, такі як імміграційні обмеження і репутація благонадійності в дослідженні не розглядалися і, отже, їх вплив оцінити неможливо.

Коментуючи ці доповіді, д-р Джо Білл, директор з питань освіти і суспільства в Британській Раді, сказав, що незважаючи на невизначеність у глобальній економіці останнім часом, вища освіта майже повсюди розглядається як ключовий стимул зростання.

"Існує величезний попит на можливості, які надає якісна вища освіта за кордоном. Кількість іноземних студентів у всьому світі з 2000 року збільшилася на 77%. У 2009 році кількість студентів, що навчаються за межами своєї країни, становила майже 3,7 мільйона осіб. Ці звіти показали, що попит на британську вищу освіту, як і раніше збережеться, тому дуже важливо, щоб Великобританія змогла гідно скористатися своїм сектором вищої освіти для побудови більш міцних і довгострокових зв'язків з амбітними людьми та установами за кордоном", - підкреслив Джо Білл.

Освіта.ua
14.10.2011