В Оксфорді незадоволені політикою британського уряду в сфері освіти

Репутація Оксфордського університету опинилася під загрозою через скорочення бюджетного фінансування та візових обмежень для іноземних студентів

В Оксфорді незадоволені політикою британського уряду в сфері освіти

Таку думку висловив ректор Окфорда професор Ендрю Гамільтон, виступаючи з щорічною промовою перед громадськістю університету.

На його думку, занадто багато талановитих людей надають перевагу іноземним вищим навчальним закладам, що забезпечують вагомішу фінансову підтримку науково-дослідних робіт.

Крім цього, він підкреслив, що візові обмеження загрожують здоровій академічній атмосфері університету.

Відомо, що на сьогоднішній день усі провідні університети Великої Британії зіткнулися з подібними проблемами.

"Якщо проблему не буде вирішено, то сектор вищої освіти Великої Британії віддасть кращих студентів і вчених своїм іноземним конкурентам. Дефіцит фінансування є єдиною вагомою причиною, чому люди, яким ми пропонуємо співпрацю, відмовляються від нашої пропозиції", - повідомив Ендрю Гамільтон.

Він також навів у якості прикладу американські університети, що пропонують іноземцям фінансову підтримку строком на п'ять років. В Оксфорді ж усього трохи більше половини студентів отримують стипендію, що повністю покриває навчання в аспірантурі.

Рада з фінансування вищих навчальних закладів Англії (Higher Education Funding Council for England) в липні скоротила витрати в рамках фінансування аспірантів-іноземців. Раніше за цією програмою Оксфорд отримував 1,5 млн фунтів для підтримки молодих іноземних учених.

Також, за словами Гамільтона, зміни, що були внесені в порядок видачі віз іноземним науковцям, можуть завдати серйозної шкоди університетам як з точки зору науки, так і з точки зору економіки.

"Поки уряди інших країн збільшують фінансування вищої освіти, зокрема і наукових досліджень, ми тупцюємо на одному місці", - підсумував Ендрю Гамільтон.

Як повідомлялося раніше, вузи підвищують плату за навчання в Англії. Відомо, що з наступного року більше третини вузів Великої Британії встановлять стандартну оплату за навчання на рівні 9 тисяч фунтів на рік.

Згідно з даними дослідження, проведеного Лондонською школою економіки, молоді люди відмовлятимуться від ідеї здобуття вищої освіти в британських університетах, в результаті чого майбутнє деяких вузів може опинитися під загрозою.

Необхідно зазначити, що університет Оксфорда входить в ТОП-10 кращих навчальних закладів за версіями провідних світових рейтингів Academic Ranking of World Universities - ARWU і QS World University Rankings 2011/2012.

Як повідомлялося раніше, у вересні почалася вступна кампанія до британських університетів. Українські абітурієнти зможуть подати документи для вступу на бакалаврські програми до вищих навчальних закладів Великої Британії до 30 червня 2012 року.

Освіта.ua
05.10.2011