Британські університети переживають фінансову скруту

Фахівці критикують ненадійність системи університетського фінансування, що існує у Сполученому Королівстві

Британські університети переживають фінансову скруту

Дослідження британської агенції Ґрант Томпсон свідчить про те, що попри факт поліпшення фінансового становища більшості університетів Великої Британії, один з п’яти вищих навчальних закладів країни відчуває дефіцит бюджету.

Загалом більшість британських університетів фінансується за рахунок тих коштів, що сплачують студенти за навчання. Найостаннішим доволі болючим як для абітурієнтів, так і їхніх батьків, моментом стало підняття на 20 відсотків плати за курс навчання в університеті. Так, наприклад, навчальний рік в університетах на зразок Оксфорда чи Кембриджа коштуватиме до 10 тисяч фунтів стерлінгів.

Тоді як майже 20-відсоткове збільшення плати за навчання в Англії відповідним чином позитивно позначилось на доходах навчальних закладів, це у свою чергу у певний спосіб позначилось на кількості тих, хто бажав би здобувати вищу освіту у британських університетах. Це стосується як британських студентів, так й іноземців які хотіли б вчитися у Британії.

Відтак, на думку оглядачів, стає очевидним й "інший бік медалі". Представниця Ради Вищої Освіти Англії Лора Спенсер висунула застереження, що здобувши фінансовий зиск від збільшення плати за навчання деякі університети у Британії можуть опинитися перед проблемою браку тих, хто в тих університетах навчатиметься.

Як повідомлялося раніше, вузи Великої Британії підвищують плату за навчання. Відомо, що з наступного року більше третини вищих навчальних закладів Великої Британії встановлять стандартну оплату за навчання на рівні 9 тисяч фунтів на рік.

Згідно з даними дослідження Лондонської школи економіки, молодь відмовлятиметься від ідеї отримання вищої освіти, в результаті чого майбутнє деяких вузів може опинитися під загрозою.

Deutsche welle
26.09.2011