Британські університети у рейтингу 2010 QS World University Rankings

Університетський сектор Великобританії може готуватися до ефекту від скорочення державних витрат у наступному році, однак як показує рейтинг 2010 QS University Rankings найкращі виші Британії залишаються одними з кращих у світі

Британські університети у рейтингу 2010 QS World University Rankings

1. Кембриджський університет (University of Cambridge)

Кембридж потрапив до заголовків газет, ставши першим неамериканським університетом, який посів перше місце у рейтингу QS World University Rankings, перервавши шестирічну переможну ходу Гарварда. Ставши першим у 2009 році, Кембридж залишився на чолі списку і 2010 року.

Він також очолив предметний рейтинг з природничих наук та став єдиним університетом, що зайняв одне з перших чотирьох місць з усіх предметних рейтингів. Кембридж вирвався уперед в основному за рахунок покращення результатів з науково-дослідницького цитування та більшої стабільності співвідношення студенти/викладачі, а також за рахунок міжнародних співробітників.

4. Університетський коледж Лондона (University College London (UCL))

Університетський коледж Лондона продовжує дивувати усіх залишившись на четвертому місці рейтингу, випередивши на дві позиції Оксфордський університет. Ключ до успіху цього закладу полягає у загальному рівні якості освіти замість визначних результатів у якійсь одній галузі.

     

Найбільший з коледжів Лондонського університету – Університетський коледж Лондона поєднує сильну академічну репутацію з низьким співвідношенням студенти/викладачі, як для закладу такого розміру (за цим показником він з легкістю випереджає Гарвард). Крім того цей навчальний заклад виявився другим у Великобританії за науково-дослідницьким цитуванням після Кембриджу, випередивши Оксфорд та Імперський коледж.

6. Оксфордський університет (University of Oxford)

Можливо Оксфорд і відстає у рейтингу від Університетського коледжу Лондона вже два роки поспіль, однак, цей вуз залишається одним з найбільш визнаних університетських імен в усьому світі, а його родовід та загальний рівень якості знайшов відображення у рейтингу 2010 року.

Оксфорд посів перше місце у предметному рейтингу з культури та мистецтв, сфері у якій він завжди досягав успіху; він також отримав непогані результати в усіх сферах академічного рецензування, фінішувавши третім у загальному заліку та посівши місця у першій десятці з усіх п’яти предметних рейтингів.

Оксфорд також відзначився низьким рівнем співвідношення студенти/викладачі серед великих університетів, що відобразило його традиційну навчальну систему, яку він поділяє з Кембріджем, де студенти часто отримують навчання один-на-один з викладачем.

7. Імперський коледж Лондона (Imperial College London)

Імперський коледж трохи поступився позиціями у загальному рейтингу 2010 року (з п’ятого на сьоме місце), однак він насправді покращив свої показники за всіма критеріями крім одного. І хоча його вибили з п’ятірки кращих, це скоріше показує зростання рівня Масачусетського технологічного університету (який обійшов його) та Оксфорду (з яким він розділив одне місце минулого року), ніж погіршення стандартів Імперського коледжу.

Як і 2009 року, найсильнішою стороною коледжу виявились рецензії роботодавців, що означає зорієнтованість вузу на предмети, що дозволяють готувати висококваліфікованих випускників, які цінуються роботодавцями. Коледж також може похвалитись маленькими аудиторіями та високим рівнем іноземних студентів та викладачів, хоча трійка кращих британських вишів і обійшла його за показником наукового цитування.

21. Королівський коледж Лондона (King’s College London)

Королівський коледж піднявся на дві сходинки вгору, посівши 21-ше місце, обійшовши Единбурзький університет, який спустився з 20-го на 22-ге місце. Обидва університети залишаються досить близько, Единбурзький більше цінується викладачами та роботодавцями, а Королівський відзначається нижчим співвідношенням студенти/викладачі, вищим рейтингом наукового цитування та має кращі міжнародні показники.

Основним же фактором, за рахунок якого коледж обійшов шотландського колегу, стало неймовірне зростання рейтингу наукового цитування, підкріплене збільшенням кількості іноземних студентів та викладачів.

Інші виші Британії

Серед інших університетів Великої Британії, які покращили свої показники у 2010 році, Брістольський університет (який стрибнув з 34 на 27 місце), Ворвікський університет (піднявся на п’ять сходинок до 53-го місця), Бірмінгемський університет (піднявся на сім позицій до 59-го місця). У той же час восьмий за британськими рейтингами Манчестерський університет опустився на чотири сходинки, посівши 30-те місце. Тим часом Лондонська школа економіки та політичних наук піднялася на одну сходинку (до четвертого місця) у таблиці соціальних наук та менеджменту.

В цілому ж Великобританія показує неабиякий результат. Лише США має більше університетів у топ-50, топ-100 та топ-200 рейтингу QS World University Rankings 2010, крім того кількість британських вишів, що увійшли до топ-200 рейтингу не змінилась з 2009 року і склала 51 університет. Ці показники лише підкреслюють відмінну міжнародну репутацію провідних університетів Великої Британії. Тим не менш уряд скорочує витрати на вищу освіту, що в купі з впливом міжнародної кризи, означає, що наступного року британським вузам буде значно важче підтвердити свої позиції у рейтингах QS World University Rankings.

QS TopUniversities. Переклад Мирослав Гришин Освіта.ua.

Більше про навчання в Англії>>>

Освіта.ua
07.07.2011