Навчання в Англії: огляд країни

Освіта у Великій Британії – унікальний та захоплюючий досвід. У Британії історія – на кожному кроці, і час, проведений у її столиці, продемонструє її у всій красі

Навчання в Англії: огляд країни

Огляд країни

Вдень чи вночі Лондон має, що запропонувати кожному, а тому є магнітом для іноземних студентів, які планують навчання за кордоном.

Крім шуму та суєти Лондона у Британії є місця краси та спокою. Озерний край та Корнуол дадуть таку потрібну на вихідних перерву. Інші студентські міста, а саме Оксфорд та Кембрідж теж дихають історією, їхня архітектура та краса обов’язково вразять вас.

Перебуваючи у Лондоні ви не зможете перестати любити спорт. Більшість пабів по всій країні майже завжди показують ту чи іншу спортивну подію – особливо улюблену гру англійців – футбол. Спробуйте придбати квитки та насолодитись атмосферою на стадіоні – цих вражень ви не забудете.

Студенти у Великобританії мають знижки на різні продукти та послуги за рахунок дисконтної карти NUS (the National voice of students). Від театрів до магазинів, від музеїв до фестивалів – ви отримуватимете фінансові переваги від навчання у Британії.

Огляд освіти

Система вищої освіти Британії входить до найкращих у світі. Рейтинг 2010 року QS World University Rankings, що визначив 200 кращих вузів планети, включив 30 британських вищих навчальних закладів, вісім з яких увійшли до топ-50. Всесвітньо відомі імена, такі як Кембридж - посів перше місце у рейтингу – Імперський коледж та Оксфорд, що стали міжнародним синонімом освіти та навчання, підкреслюють якість британської системи вищої освіти.

     

130 британських вишів можуть надати ступінь бакалавра, на додачу до 500 коледжів, що пропонують навчальні програми різного типу. Доступна величезна кількість курсів – від бухгалтерського обліку до зоології у різних місцях та групах.

Навчаючись на бакалавра, у Британії досить важко отримати стипендію. Немає стипендіальних програм, які б фінансувалися урядом, а індивідуальні стипендії університетів чи коледжів покривають лише частину витрат. Вступ на бакалаврат у будь-який з вузів Британії здійснюється через UCAS (Universities and Colleges Admissions Service) – Службу вступу до університетів та коледжів.

За та проти

За

Проти

Репутація якості освіти світового класу

Висока вартість навчання та проживання

Викладання англійською мовою

Зростаючі сумніви у репутації деяких закладів

Доброзичливість вишів до іноземних студентів

Велика кількість іноземних студентів на деяких програмах

Насичена історія та зв’язки з Європою

 


Проживання іноземних студентів

Більше половини іноземних студентів, що переїжджають на навчання до Англії, обирають університетські гуртожитки. Ви житимете близько до місця навчання, матимете змогу зустрічатись з іншими іноземними студентами, крім того університет захищатиме ваше майно.

Студентські гуртожитки британських вишів досить типові – від п’яти до десяти кімнат на поверх. Санвузол або в кожній кімнаті, або спарений. Кухня та комунальна житлова площа розрахована на кількох чоловік, часто однієї статі. Вони цілком безпечні, адже охороняються службою університету. Різноманітні заходи також організовуються керівниками гуртожитків.

Зазвичай студенти живуть у гуртожитках перший рік чи два, але потім знайти помешкання буває непросто. Більшість студентів переїжджають до приватного сектору за межами Лондона, де можна зняти будинок на кількох чоловік за прийнятну ціну.

Погода та клімат

У Великобританії помірний клімат. Літо зазвичай спекотне, з невеликими опадами та температурою близько 30 градусів цельсія. Зими – холодні та вологі. Зазвичай варто з’їздити на Середземне море під час зими. Весна приносить приємну свіжість, а восени золоте листя прикрашає пейзажі.

Транспорт

У Британії непогане транспортне сполучення. Літаки, залізниця та автобуси з’єднують усі міста та регулярно ходять. Водити машину також нескладно, цьому допомагають хороші дороги та велика кількість вказівників.

Громадський транспорт також досить добре функціонує. Лондонське метро – збудоване ще до війни – працює щодня. Крім того їздить багато автобусів. Містечка далі на північ мають більш економічні трамваї, що допоможуть вам все оглянути.

Ціни

Товар/послуга

Ціна (£)

Сувенірна футболка

£10.00

Буханка хліба

£0.80

jacket potato

£2.50

Дві пінти молока(1,1 літра)

£.86

Літр бензину

£0.90

Кава в Старбакс

£2.50

Пінта пива

£3.40

Риба з чіпсами

£6.00

CD

£10.00

Кімната в хостелі

£20.00

Прокат гірського велосипеда на тиждень

£60.00


QS TopUniversities. Переклад Мирослав Гришин Освіта.ua.

Освіта.ua
07.07.2011