Освіта у сфері моди та дизайну в Європі

Визнаними лідерами в сфері моди та дизайну незмінно залишаються Італія, Франція та Велика Британія, профільні навчальні заклади яких пропонують здобути високоякісну освіту, що цінується в усьому світі

Освіта у сфері моди та дизайну в Європі

Сучасна Європа пропонує випускникам українських шкіл та вузів безліч варіантів отримати ступінь бакалавра, магістра, або другу вищу освіту у школах моди та дизайну.

Щоб було легше орієнтуватися в безлічі навчальних закладів цього профілю, слід пам’ятати про декілька речей. По-перше, треба визначитися зі спеціальністю – у світі моди та дизайну їх більше трьох десятків. По-друге, кожен навчальній заклад має профільні факультети, сильніші за решту. По-третє, слід звернути увагу на вартість навчання.

Провідну позицію в навчанні майбутніх дизайнерів займає відомий інститут моди та дизайну Istituto Marangoni, кампуси якого знаходяться у Лондоні, Мілані та Парижі.

Спеціалізуються на дизайні одягу, аксесуарів та організації показів не менш відомі у творчій індустрії навчальні заклади – академія моди та дизайну NABA та Istituto Europeo di Design (IED).

IED є багатопрофільним інститутом, його кампуси розташовані у Бразилії (Сан-Паоло), Італії (Венеція, Рим, Флоренція, Калгарі, Мілан), Іспанії (Мадрид та Барселона). Про якість освіти у IED свідчать відомі імена випускників, таких як: Домініко Дольче, Франко Москіно, Антоніо Фонтана (Miu Miu), Альберто Канту (Armani), Ріккардо Кіарот (Zegna), Алессандра Факкінетті (Valentino).

Не лишається позаду і Франція з низкою відомих навчальних закладів, серед яких можна виділити школу мистецтв та дизайну Parsons Paris. Випускники цього навчального закладу стали всесвітньо визнаними дизайнерами та засновниками домів мод: Крістіан Діор, Крістіан Лакруа, Ів Сен Лоран, Коко Шанель, Юбер де Жіванши.

Англійська освіта в області мистецтв, моди та дизайну також не здає позиції роками. University of the Arts London пишається знаними випускниками, такими як: Джон Гальяно, Сер Пол Сміт, Вівьен Вествуд, Стелла МакКартні, Александр МакКуін.

Особливістю цього навчального закладу є дуже великий вибір творчих спеціальностей: від кераміки, живопису та фотографії до дизайну інтер’єру.

Освіта в Італії, Франції та Великій Британії надає унікальну можливість не лише отримати теоретичні знання, але й взяти участь в організації показів, створенні реклами для відомих марок, підготовці колекцій, реалізації справжніх проектів зі створення інтер’єрів.

Майже всі університети моди та дизайну надають своїм студентам можливість проходити практику, кращім студентам пропонують працевлаштування після закінчення навчання.

Строки навчання на бакалаврських програмах з моди та дизайну – 3 роки. Вартість навчання на цих програмах залежить від спеціальності та країни навчання й становить від 10 до 15 тисяч євро на рік.

Навчання на магістратурі триває 1 або 1,5 роки. Вартість навчання на магістерських програмах - від 18 до 22 тисяч євро на рік.

Усі вищезгадані навчальні заклади у сфері моди та дизайну пропонують навчання англійською мовою, або мовою країни, де знаходиться навчальний заклад.

Для вступу необхідно надати портфоліо, оформлене за вимогами навчального закладу, та сертифікат на знання іноземної мови, а також пройти співбесіду.

Освітнє агентство А-пріорі пропонує допомогу в підготовці документів, необхідних для вступу, а також підтримку у всіх питаннях, що стосуються вступу до навчальних закладів в сфері моди та дизайну в Італії, Франції та Великій Британії.

Отримати більш детальну інформацію про навчання та вступ ви можете у менеджерів освітнього агентства А-пріорі за електронною адресою eu@a-priori.kiev.ua або за телефоном (044) 221-78-99.

Освіта.ua
22.02.2012