Магістерські та докторські програми в Канаді

Університети Канади, а також їх магістерські та докторські програми відкриті світу та іноземним студентам

Магістерські та докторські програми в Канаді

В останні десять років зростає популярність Канади серед іноземних студентів, які бажають отримати освіту за кордоном, проте, багато вищих навчальних закладів Канади поки не відчувають особливого напливу. Число іноземних студентів у Канаді поки що не перевищує 75 тисяч.

Університети

Поряд з іншими провідними університетами Канади, McGill University в Монреалі, є загальновизнаним центром для кращих магістрантів і докторантів з усього світу. Ізабель Даоуст, директор з прийому в цьому університеті, говорить: "На післядипломному рівні на різні програми зареєстровано близько 2000 іноземних студентів, що становить майже 21% від усіх студентів післядипломного рівня в нашому університеті".

Даоуст вважає, що незважаючи на те, що академічна популярність у світі є основним чинником збільшення кількості іноземних студентів, в останні роки динамічне і мультикультурне середовище великих канадських міст також відіграє важливу роль. "Я вважаю, що іноземні студенти, які навчаються в Монреалі, отримують винятковий культурний досвід, тому що Монреаль відноситься до числа міст з найбільшою кількістю студентів, - говорить вона. - Місто пульсує, французька і англійська тут переплітаються, і чотири університети Монреаля роблять досвід перебування в місті унікальним".

У Канаді є група провідних університетів, відома як Група тринадцяти (G13). Ці вузи є одними з найбільш наукомістких в країні і спеціалізуються на впровадженні спільних дослідницьких програм. Члени G13:

 • University of Alberta
 • University of British Columbia
 • University of Calgary
 • Dalhousie University
 • Laval University
 • McGill University
 • McMaster University
 • University of Montréal
 • University of Ottawa
 • Queen's University
 • University of Toronto
 • University of Waterloo
 • University of Western Ontario

Ряд інших канадських університетів у однаковій мірі добре відомі та пропонують навчальні та дослідницькі програми в широкому діапазоні предметних галузей. Зазвичай, пропонуються три різних типи наукового ступеня:

 • Ступінь магістра на основі навчальної програми: вимагає успішного завершення конкретної магістерської програми навчання і, зазвичай, триває один або два роки.
 • Науково-дослідний ступінь магістра: вимагає успішного завершення, як магістерської програми навчання, так і захисту магістерської дисертації, і триває два роки. Студенти зазвичай обирають тему дисертації за погодженням з науковим керівником, хоча багато університетів вимагають, щоб напрямок досліджень було зазначено ще при вступі.
 • Ступінь доктора філософії або PhD: вимагає успішного завершення оригінальних досліджень та захисту дисертації, що вносить істотний внесок у розвиток знань в обраній галузі. Для PhD зазвичай потрібно два або три роки аспірантури з повною зайнятістю, хоча можуть бути і більш тривалі періоди проведення досліджень і написання дисертації.

Правила прийому

Хоча вимоги та порядок прийому на навчання в Канаді змінюються в залежності від закладу освіти, зазвичай, для вступу до магістратури потрібен диплом бакалавра з відзнакою (або еквівалент) або диплом з високою успішністю. Для магістерських програм, що мають професійну орієнтацію, зазвичай потрібен досвід роботи у відповідній галузі дослідження. Для докторської програми, як правило, потрібен високий рівень досягнень на рівні магістратури. Інші фактори, що розглядаються при прийомі, включають офіційні додатки до диплома з оцінками, результати тестів (що потрібні для певних професійних магістерських програм), рекомендаційні листи від викладачів чи колег і особистий опис академічних і кар'єрних намірів здобувача з поясненням, чому він подає заяву на цю програму.

Фінансування та стипендії

Кращим джерелом коштів, зазвичай, є окремі університети і коледжі, багато з яких пропонують широкий вибір різних стипендій, що покривають вартість навчання або витрати на проживання, а іноді й те й інше.

Багато рішень про призначення стипендій ґрунтуються виключно на успішності, отже, фінансова допомога не обговорюється при вступі. Канадський уряд, також як і велика кількість окремих університетів, пропонує цілий ряд стипендій для магістрантів і докторантів. Існує безкоштовний сервіс, що координує більшу частину стипендій. Деякі стипендії, що пропонують кошти для оплати навчання і компенсацію витрат на проживання пропонуються Асоціацією університетів і коледжів Канади.

Робота в Канаді

Всі іноземні магістранти і докторанти мають дозвіл на роботу під час навчання на стаціонарі. Для цього іноземні студенти мають провчитися на стаціонарі у відповідному державному вищому навчальному закладі не менше шести місяців, перед їх зверненням про влаштування на роботу. Навчальні заклади мають підписати угоду з провінцією або територією, на якій вони розташовані, щоб брати участь у трудовій програмі.

Автор: Денні Бірн, QSTopUniversiries. Переклад з англійської Освіта.ua.

Освіта.ua
21.09.2016