Вища освіта в Австралії

Тільки Сполучені Штати і Великобританія мають більше вузів у світовому рейтингу топ-100

Вища освіта в Австралії

Про що ви подумаєте при згадці про Австралію? Про піщані пляжі і блакитний океан? А може про холодну банку пива і барбекю? До цього переліку можна додати дивовижних тварин, кілометри безлюдної пустелі, і майже маніакальну любов австралійців до спорту.

У цих загальних стереотипах, безумовно, є частка істини. Австралія може похвалитися такими двома пляжами як Вісімдесятимильний і Дев‘яностомильний пляжі (а також ще 10 683 невеликими пляжами на материку); австралійці, особливо студенти, дійсно люблять випити пива у вихідні, а тепла погода дійсно сприяє приготуванню їжі на відкритому повітрі. Але це не всі переваги країни.

Ви забули згадати можливості цієї країни в сфері вищої освіти. Тільки Сполучені Штати і Великобританія мають більше вузів в топ-100 QS World University Rankings, маючи значно більше населення, і, відповідно, набагато більше університетів.

Кожен вуз з Групи Восьми (союзу провідних дослідницьких університетів Австралії, який є аналогом американської Ліги Плюща) входить в топ-100 вузів світу, і в загалі 25 вузів країни входять в топ-700 світового рейтингу. Австралійські університети також відомі своєю інтернаціоналізацією, при тому, що тільки вугільна, рудна і туристична галузі приносять країні грошей більше ніж сфера освіти.

     

Поєднання гостинності, високорейтингових університетів та високої якості життя, зробило Австралію однією з найпопулярніших країн для навчання іноземних студентів. У 2009 році (останній рік за яким є дані ОЕСР) в Австралії навчалося 257 637 іноземних студентів, що ставить цю країну на третє місце після США і Великобританії. А з точки зору відсотка іноземних студентів, жодна інша країна не наздожене Австралію: цей показник становить тут 21,5%.

Таким чином, ви можете бути впевнені, що опинитеся в космополітичному середовищі, де ви зможете відшукати ваших співвітчизників, якщо нудьгуватимете за батьківщиною. Але ще краще зануритися в культуру Австралії. Вона набагато різноманітніше й цікавіше, ніж її стереотипи, хоча, зрештою, стереотипи, які говорять про сонячні пляжі і хороше проведення часу насправді звучать не так вже й погано.

Вимоги до вступників і візові питання

В Австралії не існує федеральної чи державної системи вступу до університетів для іноземних студентів, тому вам доведеться звернутися безпосередньо до університету і, швидше за все, через Інтернет. Австралійські університети не дешеві: середня плата за навчання для іноземних студентів складає більше 20 000 доларів США. Ця плата залежить від університету і програми: студент гуманітарного напряму буде платити значно менше, ніж той, хто вступив на медичну спеціальність. Якщо вартість для вас важлива, постарайтеся провести самостійні дослідження.

Для навчання на бакалавріаті (або в магістратурі на основі лекційного, а не дослідного курсу) в Австралії, вам буде потрібна тимчасова віза (підклас 573). Процедура її отримання буде залежати від класифікації вашої країни.

Процес отримання студентської візи

 • Для отримання права на візу ви повинні бути зараховані на курс, який зареєстрований в Commonwealth Register of Institutions of Courses (CRICOS). Вам буде потрібен онлайн код, копія підтвердження вашого зарахування в університет або лист-запрошення в якості доказу вашого зарахування. Ви зможете змінити курс, але він повинен бути того ж рівня, що і ваш, або ж вам потрібно буде подати заяву на отримання нової візи.
 • Студентам, які отримають оціночний рівень 1, потрібно буде просто підтвердити свою платоспроможність, у той час як студентам на всіх інших рівнях необхідно буде довести, що вони мають гроші, щоб покрити перший рік їх перебування в Австралії. В даний час такою сумою вважається 18 000 австралійських доларів або 19 250 доларів США. Оплата за проживання, що виплачується вашому навчальному закладу, заздалегідь може бути вирахувана із загальної суми. Якщо ви отримуєте повне фінансування потрібно просто надати документи, що підтверджують це.
 • Можливо вам буде необхідно пройти медичне та / або радіологічне обстеження, щоб показати, що ви здорові, але вам не слід робити цього до спеціальної вказівки. Якщо вам скажуть про необхідність проходження медичного тесту, ви повинні пройти його у лікаря, який був схвалений Австралійським департаментом імміграції.
 • Ви також зобов'язані придбати медичну страховку Overseas Student Health Cover - OSHC. Ви можете придбати її через університет або безпосередньо у одного з п'яти затверджених постачальників: Australian Health Management, BUPA Australia, Medibank Private, OSHC Worldwide і OSHC. В середньому вартість цієї страховки становить близько 450 доларів США.
 • Вимоги до англійської мови для кандидатів з неангломовних країн встановлені університетами на рівнях 1 і 2. Кандидатам, які належать до рівнів 3 і 4 потрібно буде довести свою кваліфікацію сертифікованими результатами тесту (на сайті Австралійського Департаменту імміграції та громадянства є списки відповідних тестів). Необхідна кількість балів залежатиме від того, з якого курсу ви починаєте своє навчання: з базового курсу, курсу foundation або з вступу на Інтенсивні курси англійської мови для іноземних студентів, на які у вас буде не більше 30 тижнів.
 • Ви також повинні надати свідоцтво про те, що у вас немає кримінального минулого, і що ваше минула і теперішня поведінка не передбачає злочинної діяльності або підбурювання до неї в Австралії. Можливо, вам доведеться отримати відповідну заяву поліції. Вам також необхідно буде засвідчити вірність Австралійським цінностям, підписавши Заяву Австралійських Цінностей.
 • Студенти рівня 1 можуть подати заявку в Інтернеті або особисто, в той час як студенти рівнів 2-4 повинні подавати документи вперше поштою або особисто в посольстві Австралії. В даний час йде розгляд питання про те, щоб кандидати рівнів 2-4 могли подавати документи онлайн.
 • Вам потрібно буде надати все вищенаведене разом з формою 157А, чотирма фотографіями на паспорт і свідоцтвами вашої академічної успішності. Всі документи повинні бути перекладені англійською мовою. Подача документів повинна здійснюватися не більш ніж за 124 дні (близько чотирьох місяців) перед початком навчальної програми. Вас можуть попросити прийти на співбесіду до місцевого візового офісу.

Корисні ресурси

Department of Immigration and Citizenship visa guide

Embassy finder

Study in Australia - офіційна допомога іноземним студентам, охочим вчитися в Австралії

Study Assist - сайт фінансової допомоги Австралійського уряду

Aussie English for the Beginner - австралійська англійська для початківців

Student Housing Australia

Flatmates.com.au - сайт про квартири

Australian Nation Union of Students

Australia.com - туристичний сайт Австралії

Studies in Australia - міжнародний студентський гід

Факти про Австралію

 • Федеральна демократія з двопалатним парламентом
 • Монархія: глава держави ділиться владою з Великобританією (чинна королева Єлизавета II)
 • Глава уряду - прем'єр-міністр (чинний прем'єр - Джулія Гіллард)
 • Шоста за величиною і третя сама малонаселена суверенна держава у світі
 • Населення 21 766 711 (за даними 2011 р.)
 • Колишня британська колонія, отримала повну незалежність тільки в 1986 році, хоча британський монарх як і раніше є главою держави (австралійці проголосували проти того, щоб стати республікою в 1999 р.)
 • В індексі розвитку людського потенціалу ООН Австралію випереджає тільки Норвегія
 • Унікальна своєю дикою природою - більшість австралійських диких тварин не живе в інших місцях світу
 • Найбільш успішна нація в Кубку світу з крикету, а також поділяє першість у Кубку світу з регбі
 • Англійська мова є основною мовою
 • Валюта - австралійський долар, символ $ або А $, A $ 1 = US $ 1.07
 • Водії будьте обережні, в Австралії лівосторонній рух
 • Часовий пояс коливається від UTC +8 до UTC +10.5, переходячи до UTC +8 - UTC +11,5 влітку
 • Міжнародний телефонний код +6

Великі студентські міста

Мельбурн

Вважається культурною та мультикультурною столицею Австралії. Мельбурн є гарною альтернативою для тих, хто вважає Сідней занадто стрімким - це як свого роду Сан-Франциско по відношенню до Лос-Анджелесу. Тим не менш, це не претензійна інтелектуальна бульбашка - жителі Мельбурну відомі своєю любов'ю до спорту, і ви не залишитеся без нічного життя, особливо якщо любите електронну музику. Слід також зазначити, що Мельбурн - одне з найкраще збережених міст Австралії в архітектурному сенсі. Що стосується університетів, то як і в Сіднеї, тут є два університети з Групи Восьми - Мельбурнський університет (University of Melbourne - тридцять перше місце в світі) та Університет Монаш (Monash University - 60), а також Королівський Мельбурнський Інститут Технології (Royal Melbourne Institute of Technology - 228), Ла Троуб (La Trobe - 317), Дікін (Deakin - 412) і Суінбернський технологічний університет (Swinburne University of Technology - 449).

Мельбурн також є четвертим кращим студентським містом в усьому світі.

Сідней

Ім'я найбільшого міста Австралії, як правило, викликає образи пляжів, серфінгу і напоїв в тіні найбільш відомої пам‘ятки країни - Сіднейського оперного театру. І, звичайно, він славиться своїм нічним життям. Але, як і багато великих міст, які славляться своїми вечірками, Сідней також славиться богемним, творчим та інтелектуальним життям. Якщо це схоже на обстановку, в яку ви хотіли б зануритися, то у вас не буде нестачі у виборі вузів. Два університети з престижної Групи Восьми - Університет Сіднея (University of Sydney - займає 38 місце в світі) та Університет Нового Південного Уельсу (University of New South Wales - 49), а також ряд інших установ, в тому числі такі кращі вузи країни як Університет Маккуорі (Macquarie University - 211), Технологічний університет (University of Technology), Сідней (Sydney - 268) та Університет Західного Сіднея (University of Western Sydney - 610).

Сідней займає шосте місце серед кращих студентських міст світу.

Брісбен

Третє за величиною місто Австралії, яке лежить на схід від материкової частини країни, відоме дружелюбністю місцевих жителів, що часто вважається одним з основних чинників зростання міста (місто має найвищі темпи розвитку). Звичайно, однієї дружелюбності не достатньо, щоб місто розвивалося, і воно відоме також живою музикою, безліччю світових культурних установ і звичайно великою кількістю пляжів. Найбільш відомий університет міста - Університет Квінсленду (University of Queensland - Брісбен є столицею штату Квінсленд), який знаходиться на 48-му місці в світі (QS World University Rankings-2011). Інші рейтингові вузи - Технологічний університет Квінсленду (Queensland University of Technology - 267), та Університет Гріффітт (Griffith University - 346).

Брісбен знаходиться на 22-му місці серед студентських міст світу.

Перт

Якщо вам подобається спокійне життя - Перт виправдає ваш вибір. Місто знаходиться в ізоляції від західного узбережжя Австралії і може похвалитися великою кількістю відносно незайманих і спокійних пляжів. Саме місто малолюдне і мирне - через що в минулому воно мало репутацію трохи нудного міста, від якої йому вдалося звільнитися в останні роки. Тим не менше, якщо ви любите вечірки на всю ніч, можливо, Перт, вас не влаштує. Але якщо вам подобаються кафе, парки й усамітнені пляжі, то Перт - це ваша доля. Тут знаходиться Університет Західної Австралії (University of Western Australia - 73), Університет Кертін (Curtin University - 258) та Університет Мердок (Murdoch University - 503), а також один з двох приватних університетів Австралії, Університет Нотр-Дам (Notre Dame University) .

Перт займає 25-е місце серед кращих міст світу для студентів.

Аделаїда

Розташована в центрі головного виноробного регіону країни, Аделаїда є столицею регіону Південна Австралія. Як і всі міста, перераховані тут, Аделаїда є прибережним містом, тому вона може запропонувати пляжі золотих і блакитних відтінків, а також пишну зелень, яка є канвою для виноградників регіону. Слід зазначити, що Аделаїда - гарне місто для гурманів, а також для любителів природних заповідників. Провідним вузом міста є Університет Аделаїди (University of Adelaide - 92), який розділяє студентів з Університетом Південної Австралії (University of South Australia - 256) та Університетом Фліндерс (Flinders University - 299).

Освіта.ua
15.05.2012