Магістратура і докторантура в Австралії

У останні роки Австралія стала справжньою освітньою наддержавою. Навчальні заклади Австралії з так званої "Групи восьми" наукомістких університетів входять до світових рейтингів вузів, а Australian National University (ANU) в Канберрі займає в них лідируючі позиції

Магістратура і докторантура в Австралії

Більше того, коли мова заходить про причини вибору Австралії для отримання освіти за кордоном, слава кращих університетів країни є лише верхівкою айсберга. Адже Австралія є однією з провідних країн світу за якістю життя і у багатьох випадках завдяки й цьому, за даними 2008 року, тут налічувалося більше 223 500 іноземних студентів, з яких 87 500 - магістранти і докторанти.

Кармель Мерфі, виконавчий директор з прийому абітурієнтів в University of Melbourne, каже: "Освіта в Австралії дає чимало переваг іноземним студентам, починаючи від високоякісної дослідницької підготовки, прекрасних можливостей роботи з всесвітньо визнаними вченими та закінчуючи можливістю публікуватися в англомовних журналах. Іноземні студенти також отримують сильну підтримку протягом усього навчання".

Австралійські університети

У Австралії 39 університетів, чисельність студентів у яких становить від 3000 до 50000. Ці вузи пропонують післядипломну освіту за всім спектром предметних областей. Кваліфікація післядипломної освіти передбачає такі ступені: магістр, магістр філософії (M. Phil), доктор і доктор філософії (PhD).

     

Найвідоміші серед іноземних студентів австралійські вузи - це наукомісткі заклади із "Групи восьми", або "G8". На ці вісім навчальних закладів, що займають чільні місця у світових рейтингах університетів, припадає близько 60% ступенів PhD, які щорічно присуджуються в Австралії.

"Група восьми":

 • The University of Adelaide
 • The Australian National University
 • The University of Melbourne
 • Monash University
 • The University of New South Wales
 • The University of Queensland
 • The University of Sydney
 • The University of Western Australia

У 2003 році 35 000 іноземних студентів навчалися на магістра, що в десять разів більше, ніж кількість здобувачів ступеня PhD у галузі наукових досліджень. Найпопулярніші напрями навчання для іноземних магістрантів і докторантів - менеджмент, фінанси, економіка, інформаційні технології, техніка та супутні технології.

Австралійські бізнес-школи постійно представлені в топ-100 світових рейтингів програм MBA та пропонують широкий спектр загальних і спеціалізованих програм.

З 1910 року Австралія використовує дистанційне навчання для охоплення студентів у віддалених регіонах країни. Тепер це світовий лідер у галузі дистанційної освіти, освіти через інтернет та електронного навчання.

Правила прийому

Правила прийому різняться, хоча в цілому для вступу на магістратуру в провідні австралійські університети потрібен хороший диплом бакалавра у відповідній галузі і хороший академічний послужний список. Для програм PhD потрібні позитивні рекомендації, а також диплом магістра у відповідній області. Ви також маєте представити дослідницький проект з викладом вашої конкретної галузі досліджень, унікального вкладу, який ваші дослідження внесуть у цю область, і підтвердженням здійсненності і доцільності обраного вами дослідження.

Кармель Мерфі пропонує такі поради для тих, хто думає про отримання вченого ступеня в Австралії: "Переконайтесь, що навчальна або дослідницька програма, на яку ви хотіли б вступити пропонується університетом. Якщо ви хочете зайнятися дослідженнями, переконайтеся в актуальності теми, якій ви хочете присвятити дослідження, уважно підготуйте дослідницьку пропозицію і знайдіть академічного експерта, який має можливість працювати з вами".

Стипендії і фінансування

Австралійські університети отримують достатнє державне фінансування і тому вартість отримання вченого ступеня в Австралії значно нижча, ніж у Великій Британії та США, також як і загальні витрати на проживання. Існують різні стипендії для здобувачів учених ступенів, що виділяються як окремими університетами, так і незалежними органами.

Візи та імміграція

Щоб навчатися в Австралії, ви маєте отримати студентську візу. Формальності при отриманні візи різняться залежно від країни і рівня навчання, хоча в цілому вам необхідно мати такі документи:

 • Офіційний лист від зареєстрованої австралійської навчальної програми;
 • Медичну страховку;
 • Документ, що підтверджує наявність у вас необхідних коштів (12,000 австралійських доларів на рік);
 • Сертифікат IELTS.

Посилання по темі:

Освіта.ua
28.09.2011