Як отримати студентську австралійську візу

Що вам потрібно зробити, аби отримати студентську візу, якщо ви вирішите навчатися в Австралії

Як отримати студентську австралійську візу

Навчання за кордоном на ступінь бакалавра в Австралії стає все популярнішим і країна робить усе, щоб полегшити для студентів з усіх куточків земної кулі доступ до нього. Австралійський уряд запровадив "Програму для студентів з-за кордону" (Overseas Student Program (OSP), яка дозволяє людям, що не є громадянами чи постійними жителями Австралії навчатися у цій країні. Однак, все одно необхідно зібрати усі потрібні документи, аби отримати візу).

Чи потрібна мені студентська віза?

Якщо ви не громадянин чи постійний житель Австралії, то для того, щоб навчатись у цій країні, вам необхідно отримати візу. При цьому немає виключень для жодної країни. Ви можете отримати візу лише у випадку, якщо ви плануєте пройти зареєстрований курс чи частину такого курсу на денному відділенні. Тип візи, який вам потрібен називається Тимчасова віза (підклас 573). Ця віза дозволить вам навчатися до отримання ступеня бакалавра чи магістра, або ж до отримання випускного сертифіката чи диплома молодшого спеціаліста.

Крім того ця віза дозволить вам працювати до 20 годин на тиждень під час навчання та необмежено під час канікул. За вашим бажанням один з членів вашої родини може жити з вами в Австралії за цією візою та працювати до 20 годин на тиждень під час вашого навчання.

     

У разі якщо ваш курс триває 10 місяців чи менше, термін візи буде на місяць довше, ніж строк отримання освіти. Наприклад, якщо ви вступили на восьмимісячний курс, віза буде видана на 9 місяців. Якщо ж курс триватиме понад 10 місяців, віза буде дійсною ще два місяці після закінчення навчання.

Скільки коштує студентська віза?

Вартість студентської візи для навчання в Австралії складає 450 австралійських доларів. Однак, ця цифра може змінитись, тому варто уточнити цю інформацію перед поданням документів.

Які документи потрібні для отримання студентської візи?

Перед тим як подавати документи на отримання студентської візи, вам необхідно вступити на зареєстровану програму навчання. Крім того є ще кілька фінансових та академічних вимог, а також вимог щодо охорони здоров’я, яким ви повинні відповідати.

  • Фінансові вимоги: у вас повинно бути вдосталь грошей, аби оплатити подорож, вартість навчання та проживання в Австралії.
  • Вимоги щодо охорони здоров’я: вам необхідно оформити медичну страховку на період навчання. Ви можете зробити це за схемою Охорона здоров’я іноземних студентів (Overseas Student Health Cover (OSHC).
  • Академічні вимоги: у вас повинен бути хороший рівень розмовної англійської, однак це залежить від програми, на яку ви вступили. Тому необхідно додатково перевірити цю вимогу вступаючи до вузу. Крім того, вам необхідно буде надати документи про академічну успішність, але знову ж таки, університет чи інститут до якого ви вступаєте повинен надати вам інформацію, що саме подавати.

Якщо вам 18 років чи більше, необхідно буде визнати, що ви поважаєте австралійські цінності та будете дотримуватись законів. Коли ви підписуєте вступну форму, то автоматично підписуєте і декларацію цінностей.

Усі документи, що стосуються вашого вступу, мають бути заповнені англійською, тому переконайтесь, що у вас є час та гроші для перекладу, який можливо знадобиться.

Відділ імміграції та громадянства австралійського уряду має корисний список усіх необхідних для вступу документів. Адреса сайту нижче.

Чи можу я подовжити студентську візу, і якщо так, то як?

Як уже відзначалося студентська віза дасть вам можливість знаходитись в Австралії ще місяць-два після навчання. Якщо ж ви хочете продовжити візу після цього терміну, треба впевнитись, що на ній немає позначки «не для подальшого перебування». Якщо ж вона є, то ви не зможете залишитись у Австралії після дати вказаної на візі, окрім певної дуже обмеженої кількості умов.

Що мені ще треба знати?

Перед тим як вступати на обраний курс, переконайтесь, що він зареєстрований. Це означає, що курсу надане право приймати закордонних студентів.

Протягом семи днів після прибуття до Австралії, вам необхідно подати до вузу відомості про адресу проживання. І, якщо ви міняєте адресу під час навчання, переконайтесь, що повідомили про це адміністрацію навчального закладу.

Також, ваш паспорт має бути дійсним ще як мінімум шість місяців з часу отримання студентської візи. Крім того, вам необхідно пересвідчитись, що ви подорожуєте з паспортом, вказаним у вступних документах.

Корисні сайти

Отримання студентської візи забирає досить багато часу. У вас піде від шести до 12 місяців на те, щоб зібрати потрібні документи. Ось список сайтів, що можуть стати у нагоді.

Australian Government, Department of Immigration and Citizenship
Уряд Австралії, Відділ імміграції та громадянства
www.immi.gov.au

Australian Education Network
Австралійська освітня мережа
www.australian-universities.com

Workpermit.com
http://www.workpermit.com/australia/student_visa.htm

Освіта.ua
20.05.2011