Міжнародний ярмарок освіти: попит на магістратуру за кордоном

4 жовтня в Києві відбудеться Міжнародний ярмарок освіти, на якому будуть представлені навчальні заклади і освітні організації, що пропонують програми навчання за кордоном

Міжнародний ярмарок освіти: попит на магістратуру за кордоном

Напередодні Міжнародного ярмарку освіти на питання Освіта.ua відповідає один з організаторів виставки Сергій Кулик - генеральний директор Міжвузівського центру інтернаціональних освітніх програм

Сергій Георгійович, на кого розрахована виставка? Хто її потенційні відвідувачі?

Виставка розрахована на тих людей, які хотіли б навчатися за кордоном. При цьому ми припускаємо, що людей можуть цікавити різні програми - когось будуть цікавити програми навчання іноземним мовам (з досвіду таких людей 20-25%), когось - середня освіта за кордоном (близько 10% відвідувачів), але більшість (60-65% відвідувачів) зазвичай цікавиться вищою освітою.

Ми очікуємо, що, як і в інших країнах колишнього СРСР, де проводиться наша виставка, в Україні найбільшим попитом будуть користуватися програми навчання в магістратурі та другої вищої освіти, тому що молодь зазвичай хоче починати своє навчання у себе на батьківщині, після чого можна за рік-півтора отримати ступінь магістра за кордоном.

Це і фінансово вигідніше, тому що якщо ви бакалаврат закінчуєте в своїй країні, вам не треба проходити підготовчі курси для вступу до європейського або американського вуз, вам не потрібно платити гроші за три-чотири роки навчання на бакалавраті за кордоном, а тільки за рік-півтора навчання в магістратурі. Тому післядипломне навчання за кордоном дає значно більше можливостей. Всього ми розраховуємо, що нашу виставку відвідає не менше однієї тисячі осіб.

Розкажіть докладніше про напрями освіти, що будуть представлені на виставці

На виставці будуть представлені всі види навчання в університеті, починаючи від підготовчого відділення і закінчуючи ступенем PhD, також будуть представлені мовні програми, причому з можливістю навчання, як у Києві, так і за кордоном, зокрема, програма вивчення англійської на базі Британської Ради з британськими викладачами.

На стенді Британської Ради будуть представлені мовні програми та мовні іспити. Ще можу назвати мовну школу з Канади - Omnicom School of Languages, яка працює з 1974 року, має свої відділення в Торонто і Калгарі. У цій школі можна підготуватися до складання мовних іспитів, в т.ч. і до TOEFL, результати якого враховуються при вступі до багатьох американських і канадських університетів. Напевно, багатьох зацікавлять також курси ділової англійської, які можна пройти в цій школі. Хотів би звернути увагу ще на одну програму Omnicom School - програму Study and Work in Canada, що дозволяє вивчати англійську і офіційно працювати в Канаді протягом півроку.

Українським студентам може бути цікавий варіант навчання неподалік від дому - в сусідній Угорщині. У нашій виставці беруть участь дві організації з Угорщини. Одна з них - досить відомий і популярний Будапештський Університет імені Матвія Корвіна, заснований в 1948 році. Цей університет добре відомий своїми програмами навчання в галузі економіки та менеджменту. Навчання тут фінансово привабливо - 2-3 тисячі євро на рік, що порівняно з вартістю навчання в престижних московських і київських вузах.

Хто є організатором виставки?

Організатором виставки є Міжвузівський центр інтернаціональних освітніх програм, який був створений у 1993 році на базі Московського авіаційно-технологічного інституту ім. Ціолковського. Ми працювали на багатьох виставках освітніх послуг, що проходили в різних країнах світу, з метою залучення іноземних студентів для навчання в Росії. А з 1998 року ми проводимо виставку, що називається «Міжнародний ярмарок освіти». Ця виставка спочатку проходила один раз на рік, згодом двічі на рік. Спочатку вона проходила тільки в Москві, з 2003 року виставка проходить в Москві і Санкт-Петербурзі, а з 2005 року вона регулярно відбувається і в інших містах Росії. У цьому році ми вперше приїжджаємо до України, в Київ.

Розкажіть про учасників виставки

У виставці братимуть участь навчальні заклади і організації з Німеччини, Великої Британії, Угорщини, США, Франції, Канади та України, в тому числі і міжнародні організації, що акредитовані в Києві. Це і Британська Рада, і Державне агентство Campus France, і Німецька служба академічних обмінів (DAAD).

Крім цих організацій у виставці братимуть участь дві агенції, що працюють у Києві: Students International - це московська компанія, яка має філію в Києві і відома тим, що приймає іспити англійської мови за програмою IELTS. Друга компанія - це Domar Travel Education, яка вже давно працює на ринку освітніх послуг, зокрема в Києві та Запоріжжі, і буде представляти програми навчання в країнах, які не представлені на виставці.

У виставці також бере участь група американських вищих навчальних закладів, серед яких престижний Pace University, заснований більше ста років тому, в 1906 році. У складі університету шість коледжів, які пропонують різні програми, але, перш за все, вони спеціалізуються на бізнес-освіті, а серед випускників цього університету багато топ менеджерів і директорів провідних світових компаній.

Інший американський вуз - Berkeley College, який працює вже більше 70 років і також спеціалізується на бізнес-освіті, в тому числі і в області інформаційних технологій для бізнесу - затребуваному зараз напрямку серед молоді. На виставці будуть також представлені Auburn University, розташований в невеликому містечку Оберн в Алабамі, і компанія Access American Education, що буде допомагати відвідувачам виставки визначитися з університетами і програмами навчання, крім тих університетів, які представлені на виставці.

Всього на виставці буде представлено близько 20 учасників. Це значно менше, ніж на виставках у Москві та Санкт-Петербурзі, але в Києві ми проводимо виставку в перший раз і нам цікаво подивитися, що користується попитом на українському ринку освітніх послуг і які програми найбільше цікавлять українську молодь. Нам дуже приємно, що буквально за два дні рекламної кампанії у нас на сайті вже зареєструвалося більше двох сотень студентів із престижних київських вузів.

Українські організації можуть взяти участь у виставці?

Звичайно, ми будемо раді, якщо українські навчальні заклади або освітні організації візьмуть участь у нашій виставці. Бажано, щоб українські виші представляли спільні програми із зарубіжними вузами, за якими можна навчатися в Україні.

Які на сьогоднішній день фінансові вимоги для навчання за кордоном?

Одна з цілей нашої виставки - показати, що навчання за кордоном доступне для людей з різними фінансовими можливостями, оскільки існують варіанти безкоштовного навчання в багатьох країнах - це навчання мовою країни разом з місцевими студентами.

Існує правило - якщо хочеш тримати освіту безкоштовно в будь-якій країні – необхідно навчатися в одній групі зі студентами з цієї країни. Англійською мовою в Європі зазвичай навчаються на рівні магістратури. Хоча, наприклад, Голландія, однією з перших європейських країн почала здійснювати навчання студентів англійською на рівні бакалаврату. Англійською відбувається навчання і в деяких університетах Чехії, Угорщини, країн Балтії, але для бакалаврату це швидше виняток, ніж правило.

Чіткої градації цінової пропозиції по кожній країні не існує, оскільки в межах однієї країни можуть бути абсолютно різні ціни. На нашій виставці, яка проходила в лютому, був великий розділ, присвячений Канаді - і я був щиро здивований, коли на стенді Університету Ньюфаундленду я виявив, що програма MBA в канадському університеті може коштувати всього 2-2,5 тисячі канадських доларів.

Якщо ви шукаєте бюджетні напрямки навчання - то перше, що потрібно - це знати мову країни, в якій ви хочете навчатися і вступати на загальних підставах з місцевими студентами на безкоштовне навчання.

Друге - це відвідати на нашій виставці стенди таких організацій як Британська Рада, Німецька служба академічних обмінів, Campus France і дізнатися у них, які стипендіальні програми діють для українських громадян.

Крім цього - можна подивитися сайти тих університетів, в яких ви хотіли б навчатися, тому що навіть в престижних європейських університетах можна отримати стипендію. У нас є такі дані, що в Pace University, який буде представлений на виставці у Києві, в 2011 році стипендію отримало 92% іноземних студентів. Тому, насамперед, потрібно себе проявити, показати, що ти бажаєш навчатися в цьому університеті і, що саме університет зацікавлений у тому, щоб ти отримав освіту саме у них. І тоді і навчання буде значно простіше і можна отримати стипендію на проживання в гуртожитку, а деякі студенти навіть отримують, вибачте, кишенькові гроші!

Міжнародний ярмарок освіти відбудеться 4 жовтня в готелі "Hyatt Regency Kiev" (вул. Алли Тарасової, 5). Час роботи виставки: з 15.00 до 19.00, вхід вільний.

Зареєструватися та отримати запрошення можна на сайті організатора виставки "Міжвузівський центр інтернаціональних освітніх програм".

Освіта.ua
25.09.2012