Робота під час навчання за кордоном: плюси і мінуси

Зі зростанням витрат на вищу освіту, робота з неповним робочим днем під час навчання стає для багатьох студентів необхідністю - як для оплати витрат на навчання і життя, так і просто заради можливості трохи витратити

Робота під час навчання за кордоном: плюси і мінуси

Але гроші не єдине, що можна отримати від роботи з частковою зайнятістю. Це відмінний спосіб для отримання практичного досвіду реальної роботи з іншими людьми. Можливо, ви навіть зможете одержати деякий досвід в області своєї професії, демонструючи своє старання і отримуючи безцінну можливість раннього старту вашої кар'єри.

Такий досвід може бути особливо корисним для студентів, які отримують освіту за кордоном і намагаються відчути мову і культуру приймаючої країни (хоча потрібно рахуватися з обмеженнями на кількість дозволених робочих годин).

Тим не менш, існує і негативна сторона роботи з неповним робочим днем - робота займає час. Спокуса декількох додаткових доларів у кишені, може вилитися в непосильну ношу, яка буде впливати не тільки на результати вашого навчання. З урахуванням лавини обов'язків, яка пов'язана з навчанням, і, не маючи часу для відпочинку, ви скоро вигорите. Жертвуючи своїм соціальним життям заради роботи, ви швидко втратите вашу енергію та ентузіазм.

Потрібно дивитися правді в очі: більшість студентів не можуть влаштуватися на роботу в юридичних фірмах або газетах, а найчастіше займають некваліфіковані посади, які не будуть корисними для вашого резюме, і на яких ви не знайдете співчуваючих, коли вам потрібно буде пропустити кілька змін заради іспитів, що наближаються .

     

«Іноземні студенти, як правило, не прагнуть знайти інтелектуальну або складну роботу, і зазвичай влаштовуються до колл-центрів, ресторанів, у якості нянь і так далі. Тому ми попереджаємо студентів, що вони повинні мати достатні фінансові можливості і не залежати від чорної роботи, яку вони, до речі, можуть і не знайти», - говорить Лінда де Хаан з University of Amsterdam.

Якщо ви не можете обійтися без роботи, постарайтеся знайти таку роботу, яка має відношення до ваших інтересів, і може принести вам користь. Майже кожен університет має консультаційну службу та / або міжнародний офіс, де ви можете отримати деякі вказівки та рекомендації від тих, хто має попередній досвід і може поділитися корисною інформацією.

«Поговоріть з професорами, скористайтесь послугами центру зайнятості. Використовуйте роботу на території університету або поза кампусу як можливість розвитку навичок, а не тільки як джерело додаткових грошей. Студент має шукати роботу, яка пов'язана з його навчальною діяльністю і яка може закласти основу для досягнення його кар'єрних устремлінь», - каже Брендан О'Браєн, директор по роботі з іноземними студентами в Cornell University.

Однак, загалом і в цілому, університети проти роботи студентів протягом навчального року. У University of Oxford кажуть, що «університет не рекомендує студентам працювати протягом навчального року. Семестри в Оксфорді короткі, але інтенсивні, і залишають зовсім небагато часу для такої роботи. Однак багато студентів вирішують працювати на канікулах між 8-тижневими семестрами. Хоча вони мають враховувати, що навряд чи їх канікули будуть позбавлені академічних зобов'язань».

Представник University of Cambridge додає: «Важливо, щоб студенти мали достатньо часу як для того, щоб йти в ногу з академічними вимогами їхнього курсу, так і для того, щоб скористатися соціальними та розважальними можливостями на базі університету».

Якщо ви студент стаціонару, будьте реалістичні - стаціонар передбачає зайнятість повного робочого дня. Ви ж не хочете, щоб ваші оцінки страждали через додаткову роботу. Будьте впевнені у своїх навичках тайм-менеджменту і самоорганізації для того, щоб реалізувати ваш академічний потенціал.

«Студенти мають мудро розпоряджатися своїм часом. Викладачі можуть бути вимогливими, робота на кампусі може зайняти багато часу і, крім того, дуже важливо мати додатковий час для соціального життя, відпочинку та спорту. Не розпорошуйтеся, особливо на першому курсі», - говорить О'Брайен.

Автор: Каніка Тандон, TopUniversities

Освіта.ua
16.12.2011