Роль академічних консультантів у пошуку навчального закладу за кордоном

Професійні академічні консультанти, не лише володіють інформацією про ринок освітніх послуг за кордоном, а й мають досвід роботи з міжнародними відділами університетів, які здійснюють зарахування іноземних студентів

Роль академічних консультантів у пошуку навчального закладу за кордоном

Професія "академічний консультант" була запозичена в закордонних закладах освіти. В середніх навчальних закладах за кордоном академічним консультантом є працівник школи, який надає професійну допомогу абітурієнтам щодо вибору навчального закладу, спеціальності, а також оформлення необхідних документів для вступу.

Це полегшує життя випускника школи, адже йому не потрібно вивчати університети, програми, він може просто звернутися за допомогою та отримати необхідну інформацію.

Нажаль більшість українських шкіл залишають своїх випускників напризволяще. Абітурієнти недостатньо поінформовані про процедуру зарахування до українських вишів. У більшості випадків, батьки займаються пошуком інформації та самостійно подають документи.

Якщо без академічного консультанта можна обійтись, коли питання стосується вступу до українського вищого навчального закладу, то зарахування до університету за кордоном потребує кваліфікованої допомоги.

Підготовка до вступу до вищих навчальних закладів за кордоном – тривалий та важкий процес. Абітурієнту не лише необхідно володіти інформацією про навчальні заклади, факультети та спеціальності, але й досконало знати процедуру зарахування, подальшу реєстрацію в навчальному закладі та оформлення документів на отримання візи. Саме тут на допомогу студенту приходять академічні консультанти освітніх агентств з навчання за кордоном.

В чому ж полягає робота консультанта з питань освіти за кордоном?

Професійний академічний консультант агентства з освіти за кордоном володіє інформацією про систему навчання різних країн світу, тому він з легкістю зможе підібрати навчальний заклад, що максимально відповідає вимогам абітурієнта. Фахівець зможе надати професійні рекомендації щодо обраного університету та країни навчання з огляду на особливості навчального процесу, умови вступу та подальшого працевлаштування після отримання диплома.

Вступ до університету за кордоном супроводжується підготовкою необхідних документів. Документи мають подаватися у повному обсязі без виключень. Академічний консультант освітнього агентства зазвичай виступає офіційним представником навчального закладу і уповноважений допомагати з підготовкою та оформленням пакету документів до їх подачі в приймальну комісію навчального закладу за кордоном.

Студент, який був успішно зарахований до університету за кордоном, має пройти попередню реєстрацію на програму, отримати необхідні оригінали документів, що підтверджуватимуть його статус та оплатити навчання. Саме на цьому етапі виникають питання: як зареєструватися на програму, як оплатити депозит, як отримати оригінали листів про зарахування, як подати документи на візу?

В цьому вам також допоможе академічний консультант освітньої агенції, замість того, щоб декілька разів телефонувати до приймальної комісії із запитаннями, на які не завжди вам можуть дати кваліфіковану відповідь з огляду те, що не знають особливостей українського законодавства щодо перерахування коштів за навчання, візового режиму тощо. Саме через це, більшість навчальних закладів за кордоном рекомендує звертатися за допомогою до освітнього агентства.

Оформлення візи – одна з найвідповідальніших частин процесу, що вимагає максимальної зосередженості та уважності. Для отримання студентської візи вам необхідно повністю виконувати вказівки посольства щодо оформлення документів. Посольство не робить виключень, тому думка про те, що "я прийду і все поясню усно і мене зрозуміють" хибна. Освітні агентства мають слідкувати за оновленням інформації кожного посольства тому можуть надати точну інформацію щодо переліку документів, допомогти заповнити аплікаційні форми та здійснити переклад документів.

Співпраця з агентствами з питань освіти за кордоном допоможе студенту не тільки зекономити час та гроші, але й уникнути помилок, що згодом можуть вплинути на подальший процес навчання. Також співробітництво з агентством зменшує ризик отримати відмову у видачі візи та збільшує шанси щодо зарахування до вищого навчального закладу.

Робота освітніх агентств не обмежується лише зарахуванням студентів на навчання до університетів. Професійні агентства працюють з усіма видами навчальних програм: вивчення іноземної в мовних школах, підготовка до вступу у вищі навчальні заклади, навчання в державних середніх школах, навчання в приватних школах-пансіонах, організація літнього та зимового відпочинку в таборах тощо.

Головне – не помилитись з вибором агентства.

Автор: Олеся Шахраюк

Освіта.ua
06.12.2011