Вибір вузів і програм для навчання за кордоном

Розуміння типів вузів, способів оцінки їх якості, а також облік витрат і інших факторів полегшать вибір потрібного вузу

Вибір вузів і програм для навчання за кордоном

Багато хто прагне отримати освіту за кордоном у знаних і престижних університетах, але реальність така, що тільки найкращі отримують право на навчання в вузах з найвищою конкуренцією. Більшість студентів будуть вибирати з інших варіантів, менш відомих і важких для оцінки. Нижче наводиться інформація, яка допоможе студентам зробити правильний вибір ВНЗ та підібрати відповідну програму.

Державні, приватні та іноземні

Вищі навчальні заклади можуть розділятися на державні, приватні або іноземні. У багатьох країнах, приватні установи є новим явищем, і, як правило, відстають від державних вузів з точки зору репутації викладацького складу і загальної якості. Проте в деяких країнах, включаючи США і Туреччину, багато приватних університетів і коледжів за якістю перевершують державні вузи. Ще одна тенденція останнього часу полягає в тому, що державні установи ряду країн не в змозі задовольнити зростаючий попит своїх власних громадян і, отже, іноземцям часто простіше вступити до приватної установи, де державне фінансування не заважає зростанню навчального закладу. В цілому, приватні вузи пропонують менше програм і рідше пропонують учені ступені.

Усе більше університетів і коледжів відкривають філії в зарубіжних країнах. Такі вузи видають дипломи, еквівалентні тим, які пропонуються на їх батьківщині, забезпечуючи тим самим ще одну можливість для іноземних студентів. У країнах, де місцева вища освіта не має престижу, ці іноземні філії забезпечують якісну освіту, що викладається англійською мовою або мовою рідної країни. Деякі з цих шкіл зосереджуються на програмах, таких як Міжнародний бізнес або Міжнародні відносини, в той час як інші пропонують широкий спектр програм. Такі вузи дають можливість іноземним студентам учитися і жити в іншій країні, отримуючи освіту рівноцінну тій, яку вони отримали б у себе вдома.

Якість вузів і програм

Студенти, що навчаються за кордоном, мають подбати про якість освіти, яку вони отримають. Вузи треба оцінювати за допомогою ряду показників, включаючи позиції в різних світових рейтингах, а також репутацію конкретної навчальної програми. Якщо вуз не потрапив до рейтингів, що типово для більшості невеликих вузів, студенти можуть дослідити репутацію викладацького складу та з'ясувати, чи має навчальний заклад достатньо ресурсів, таких як великі бібліотеки, сучасні технології, послуги для студентів, медичне обслуговування та академічні служби підтримки.

     

У більшості країн існують способи оцінки якості або акредитації місцевих вищих навчальних закладів. Кожен ВНЗ має відповідати стандартам, встановленим у цих країнах. Ще один крок, на який можуть піти студенти - це отримати оцінку програми однієї з багатьох незалежних оцінюючих організацій, щоб визначити чи вважається тутешній диплом еквівалентним тому, який видається в їхній рідній країні.

Витрати

Вартість навчання за кордоном може значно змінюватися в межах однієї країни, в залежності від вузу, його розташування та інших чинників. Щоб отримати ясну картину того, скільки буде коштувати навчання необхідно взяти до уваги такі витрати:

Вартість навчання - головна відмінність у вартості навчання залежить від того, державний чи приватний вуз ви обрали. У межах однієї країни, державні вузи, як правило, мають дуже схожі показники вартості. У межах вузу, вартість навчання варіюється в залежності від програми. Наприклад, програми в галузі бізнесу та інженерної справи, як правило, коштують дорого, а програми в області медицини і права часто коштують значно дорожче, ніж інші програми. Також мають бути враховані додаткові витрати: адміністративні збори, збори в рамках студентської активності, технологічні та лабораторні збори.

Проживання - розміщення на території студентського містечка, як правило, заощаджує студентам багато грошей, у порівнянні з проживанням поза нього. На жаль, у деяких вузах проживання в студентському містечку не надається для іноземних студентів, що виключає можливість економити гроші таким чином. Житло у великих містах, як правило, дороге і може викликати значні витрати.

Їжа - наявність студентської їдальні є плюсом для студентів, що намагаються слідкувати за своїм бюджетом. Не всі ВНЗ мають такі їдальні і не в усіх вузах вони доступні для студентів, які проживають за межами університетського містечка. Бюджет на їжу, продукти харчування та харчування поза домом слід ретельно прорахувати на основі цін в районі вузу і порівняти з можливими альтернативними варіантами.

Транспорт - вартість дороги до вузу і назад може бути нульовою для студентів, які живуть на території кампусу або за два кроки від нього, але може і призвести до витрат, якщо студент має користуватися метро або автобусом кожен день, щоб дістатися до місця навчання. Вартість огляду визначних пам'яток буде змінюватись у залежності від того, скільки студент планує подорожувати і як він має намір пересуватися, чи то на літаку, поїзді, автобусі або орендованому автомобілі. Студенти, що навчаються у великому місті, можуть задовольнити всі свої культурні потреби, не виїжджаючи за межі міста.

Міжнародна підтримка студентів

Вузи, які мають значну кількість іноземних студентів, як правило, мають служби підтримки для надання допомоги цим студентам у різних областях, таких як житло, допомога в орієнтації і фінансова допомога. Крім практичних питань, вони можуть також пропонувати позакласні заходи і групи підтримки, які призначені спеціально для іноземних студентів, щоб зробити їх перебування більш приємним і корисним. Масштаби цих послуг часто можна оцінити шляхом аналізу сайту вузу.

Студентський контингент

Студенти можуть вибирати вуз, частково на основі співвідношення місцевих та іноземних студентів. Зустріч і знайомство зі студентами з місцевого населення є основною причиною, чому багато студентів навчаються за кордоном. З іншого боку, відвідуючи вуз, де є й інші іноземні студенти з однієї з вами країни, з якими можна легко спілкуватися може полегшити адаптацію до нового середовища. Оптимальний баланс цих двох груп студентів, буде залежати від індивідуальних уподобань.

Вибір курсів

Поліпшення знання іноземної мови є однією з причин, чому багато студентів обирають навчання за кордоном, тому для багатьох студентів, відвідування мовних курсів є очевидним вибором. Вузи, до яких вступає значна кількість іноземних студентів, як правило, пропонують мовні курси, навіть якщо студенти мали вільно володіти іноземною мовою до вступу. Користуються популярністю також курси, присвячені культурі та історії країни, бо ці курси, найчастіше, викладають інструктори, що краще володіють темою, ніж на батьківщині іноземних студентів.

Ключові моменти

  • Мають бути розглянуті всі типи вузів, а не тільки великі університети, які мають визнання.
  • Облік вартості тільки навчання не дасть повної картини при порівнянні загальної вартості.
  • Першочергову увагу необхідно приділяти якості освіти, оскільки це може вплинути на можливість подальшого навчання або кар'єрного зростання.
  • Вибір вузу, який має особливості, що відповідають потребам студента дуже важливий для забезпечення приємного та корисного досвіду навчання.
  • Ретельний вибір курсів має підвищити освіту студента, а не відволікати від неї.

Освіта.ua
17.11.2011