Про тест IELTS

Тест IELTS є найбільш поширеним тестом на знання англійської мови, що визнається провідними університетами світу і використовується для відбору студентів. З цієї статті ви дізнаєтеся, з чого складається цей тест, і як до нього підготуватися

Про тест IELTS

Для того щоб отримати освіту за кордоном вам може знадобиться підтвердження ваших знань англійської мови. Тест IELTS (International english language testing system) є одним з тестів, результати якого вимагають університети по всьому світу при прийомі абітурієнтів на свої програми.

Формат тесту

Тест IELTS складається в письмовому вигляді, і відбувається протягом 3 годин і 45 хвилин. Він розподілений на чотири розділи:

Аудіювання (30 хвилин): Вам потрібно буде прослухати аудіозаписи, як монологів, так і діалогів на різноманітні теми з різними акцентами. Ці аудіозаписи ускладнюються по мірі проходження тесту. Потім у вас буде час для відповідей на запитання, що стосуються прослуханих записів, щоб продемонструвати, наскільки добре ви їх зрозуміли.

Читання (60 хвилин): Вам дадуть три уривки для читання (з книг, газет і журналів). Потім ви маєте відповісти на ряд запитань, що оцінюють ваше розуміння кожного уривка.

Письмо (60 хвилин): Цей розділ складається з двох завдань. По-перше, вам будуть представлені дані у формі діаграми, графіка або таблиці і ви маєте написати текст - 150 слів, що продемонструє вашу здатність розуміти інформацію та описувати основні характеристики отриманої інформації. У другому розділі, вам запропонують написати коротке есе розміром близько 250 слів, у відповідь на надане твердження або запитання, що продемонструє вашу здатність формулювати короткі аргументи.

     

Розмовна мова (11-14 хвилин): Має відбутися інтерв'ю віч-на-віч з екзаменатором, протягом якого буде оцінюватися ваша здатність відповідати на запитання, спілкуватися з екзаменатором і вести тривалу розмову на знайому тему.

Усі кандидати здають однакові тести з аудіювання та розмовної мови, але тести з читання та письма розрізняються для академічного (Academic) і загального (General Training) тестів. Якщо ви складаєте тест для вступу до університету, ви маєте здавати академічний варіант. Вам слід повідомити про це адміністратора перед початком тесту.

Як оцінюється тест?

Тест оцінюється за шкалою від одного до дев'яти балів, причому кожна оцінка відповідає певній категорії. Не існує конкретних прохідних або непрохідних білів. Кожен університет, що визнає результати тесту IELTS, встановлює свої власні вимоги до оцінок. Вони можуть змінюватись залежно від програми навчання, на яку ви вступаєте. Багато університетів вимагають оцінки від шести і семи, хоча це приблизні критерії. Звертайтеся до навчальних закладів, до яких ви будете вступати, щоб дізнатися їх конкретні вимоги.

Як підготуватися?

IELTS видає ряд матеріалів, які допоможуть вам підготуватися до тесту. Почніть із завантаження буклету "інформація для кандидатів" на www.ielts.org. Найбільш поглиблену підготовку до тесту пропонують Офіційні практичні матеріали IELTS (IELTS Official Practise Materials), які ви можете замовити у центрі тестування. Цей підручник допоможе вам відпрацювати всі навички, що будуть оцінюватися в рамках тесту. Ви також можете отримати безкоштовні зразки запитань на сайті IELTS.

Як зареєструватися?

Зверніться до найближчого центру тестування, щоб записатися на найбільш зручну для вас дату тестування. В Україні центри тестування IELTS є в Києві, Одесі, Львові, Донецьку та Харкові. Адреси центрів тестування ви можете дізнатися на сайті www.ielts.org.

Що взяти із собою на тест?

Все, що потрібно взяти на тест - це ручки, олівці та ластики, не забудьте також взяти з собою паспорт або інший документ для ідентифікації.

Освіта.ua
29.09.2011