Підходи до проблеми оплати освіти за кордоном

Мрія навчатися в закордонних університетах може здатися нездійсненною, якщо враховувати неабияку плату за навчання та вартість проживання за кордоном. Для деяких ця перешкода може виявитися нездоланною, але якщо ви уважно прорахуєте ваші кроки, то зможете посміятися над цією проблемою

Підходи до проблеми оплати освіти за кордоном

Студенти, які бажають отримати вищу освіту за кордоном мають підшукати стипендії та студентські схеми кредитування заздалегідь. "Мати достатньо коштів, для оплати навчання та проживання необхідно, не тільки для отримання візи, а й для душевного спокою. Всі претенденти мають вивчити можливості стипендій, інші джерела фінансування, і почати процес якомога раніше", - говорить Джулі Роллс з Міжнародного офісу University College London.

"Університет, зазвичай, є найкращим місцем для отримання інформації про конкретну фінансову допомогу", каже Харміт Пентал, регіональний директор по Південній Азії IDP Education, відомої служби з розміщення іноземних студентів. Більшість університетів пропонують різні стипендії для іноземних студентів, інформація про які, як правило, доступна в Інтернеті.

Намагайтесь подати заяви на якомога більшу кількість стипендіальних програм або програм обміну. Ви можете обирати зі стипендій, заснованих на ваших заслугах, потребах, професійних або студентських особливостях залежно від того, що ви шукаєте. Критерії кожної з стипендій можуть змінюватися залежно від країни, університету чи навіть спрямування, на яке ви подаєте документи, тому переконайтеся в правомірності ваших претензій на певну стипендію і в її відповідності вашим вимогам.

     

Крім того, будьте готові зіткнутися з конкуренцією. "Стипендії дуже конкурентні за своєю природою. Отже, кожен претендент повинен підкреслити свої виняткові досягнення, щоб виділитися з групи талановитих претендентів. Уникайте поширеної помилки надто пізно подавати документи або відправляти їх частинами", - говорить Пентал.

Він додає, що студент, який подає заявку на стипендію на рівні магістра або доктора має послатися на будь-які роботи, семінари або публікації, в які він зробив свій внесок. Знову ж таки, встановіть контакт з факультетом університету або з фінансуючим органом завчасно. Слухачам, націленим на післядипломне навчання за кордоном, буде легше отримати стипендію в порівнянні з тими, хто шукає гранти на студентському рівні.

Крім університетів, є ряд інших місць, де студент може розраховувати на фінансову підтримку. Почніть з пошуку інформації в газетах, журналах та інтернеті. "Починати можна з вашого Міністерства освіти. Також, багато університетів дають посилання на відомі структури, що фінансують студентів, зі своїх сайтів", - говорить Роллс. Для отримання детальної інформації студенти можуть відвідати такі сайти як www.iefa.org (міжнародний пошук фінансової допомоги та стипендій), www.fulbright.co.uk (обмін між США і Великобританією), www.studycanada.ca (освіта в Канаді), www.studyinaustralia.gov.au (навчання в Австралії), www.britishcouncil.org (для студентів з Великобританії), www.campusfrance.org (навчання у Франції), www.idp.com (навчання в Австралії, Великобританії, США та Канаді) тощо.

Студентам також слід пошукати роботу з неповною зайнятістю, у випадку якщо віза це їм дозволяє. Вони можуть працювати в місцевій пекарні або, наприклад, у ресторані або навіть як молодший науковий співробітник в університеті, щоб заробити додаткові гроші. "Посада з неповною зайнятістю в якості аспіранта-репетитора чи студента-дослідника підійде для тих студентів, які хочуть отримати дослідницький і педагогічний досвід", - говорить професор Тіам Сун Тан, заступник проректора з освіти Національного університету Сінгапуру.

І хоча робота з неповною зайнятістю і є хорошою можливістю, студентам не слід сліпо на неї покладатися. "Немає ніяких гарантій, що ви знайдете відповідну роботу і, отже, ви не маєте залежати від очікуваного від неї прибутку. Ви також маєте бути впевнені, що така робота не заважатиме вашому навчанню", - говорить Роллс.

Усім майбутнім студентам рекомендується планувати свій бюджет і витрати завчасно, і бути готовими до будь-яких критичних ситуацій. За словами пані Роллс, ретельне планування бюджету є "ключем до успіху". "Ми закликаємо студентів використовувати такі інструменти, як Міжнародний студентський калькулятор www.studentcalculator.org.uk/international. Він дає уявлення про щоденні витрати на проживання, які у вас будуть, і, отже, про те, як вам планувати свій бюджет», - каже вона. Деякі корисні поради включають створення реальної оцінки того, скільки ви будете витрачати на такі основні статті витрат, як продукти харчування, проїзд, проживання, розваги тощо. Студенти також можуть з'ясувати в університетах, чи повинні вони вносити повну плату до початку курсу, або ж можна розподілити витрати, оплачуючи навчання в розстрочку.

Для студентів, які планують виїхати за кордон, найкраще підготуватися до посадки у літак, а це означає, що ваш кращий вибір це стипендія чи студентський кредит, а не оптимізм з приводу ваших шансів на працевлаштування з неповним робочим днем, що може і не відбутися. Отже не чекайте, а сідайте за комп'ютер і починайте пошук потенційних стипендій, час швидко спливає.

Автор: Каніка Тандон, QS TopUniversities. Переклад з англійської Освіта.ua.

Освіта.ua
18.08.2011