Європейський диплом про вищу освіту в країнах ближнього зарубіжжя

Останні кілька років Україна переживає колосальні зміни в освітній сфері. Не минули ці зміни і вітчизняні вищі навчальні заклади

Європейський диплом про вищу освіту в країнах ближнього зарубіжжя

Нова система передбачає доволі непростий процес вступу до ВНЗ, бюджетна форма навчання тепер здається примарною й малоймовірною, а вартість отримання освіти в деяких національних освітніх установах значно перевищує допустиму суму доходів середньостатистичного громадянина.

До того ж у більшості випадків кількість витрачених на освіту коштів абсолютно не відповідає її якості. А тим, хто бачить своє майбутнє в міжнародній компанії або планує працевлаштування за кордоном, належить пройти нелегку й достатньо витратну процедуру визнання українського диплома за кордоном.

Так який же є вихід із ситуації, що склалася, для тих, хто дивиться в перспективу та готовий докласти максимальних зусиль для досягнення своїх цілей, але не має в своєму розпорядженні достатньо коштів для навчання в дорогих рейтингових зарубіжних ВНЗ?

Відповідь проста - навчання у вищих навчальних закладах країн ближнього зарубіжжя.

Система вищої освіти за кордоном відрізняється від української. Як правило, початок навчання в закордонних вищих навчальних закладах проходить у два етапи: осінній (вересень-жовтень), і зимовий (січень-лютий). Однак подавати документи на вступ необхідно завчасно - мінімум за 3 місяці до початку навчання.

Навчальний рік поділяється на семестри (2 навчальних періоду на рік) або триместри (три навчальні періоду на рік), в залежності від країни навчання та конкретного навчального закладу.

"Багато хто помилково припускає, що отримати європейську освіту можуть дозволити собі тільки матеріально забезпечені соціальні групи. Слід зазначити, що на сьогоднішній день європейський диплом так само доступний, як і диплом українського вищого навчального закладу. Головне, правильно обрати країну навчання, університет і потрібну спеціалізацію", - каже Анастасія Сверкунова, директор з маркетингу освітньої агенції Istudy.

Спектр іноземних університетів достатньо широкий, і правильний вибір залежить не тільки від можливостей, але й від побажань, інтересів і особистісних якостей кожного абітурієнта. Від того, що хоче отримати молода людина, як від самого процесу навчання, так і від країни, в якій необхідно буде перебувати найближчі кілька років.

Для цінителів сонячної погоди, літнього настрою, пляжного відпочинку в теплу пору року і чудових гірських пейзажів з можливістю активного проведення часу взимку ідеальним варіантом стане навчання в Болгарії.

Болгарська система вищої освіти відрізняється тим, що в ній не існує чіткого поділу на приватні й державні навчальні заклади. Всі університети країни зобов'язані додержуватися державних стандартів, і тим або іншим чином знаходяться в підпорядкуванні освітнього міністерства Болгарії.

Серед найбільш престижних університетів можна виділити Софійський університет "Святий Климент Охридський". Навчання в ньому проходить як болгарською, так і англійською мовами, в залежності від обраної спеціальності. А вибір спеціальностей є достатньо широким, як на технічних, так і на гуманітарних факультетах.

Вартість річного курсу навчання болгарською мовою в середньому дорівнює €3300, англійською - €3850. Сума є цілком прийнятною для українця із середнім доходом. Для порівняння - вартість навчання в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т.Шевченка сьогодні сягає $3000 - 4000. Однак необхідно пам’ятати, що гарантована якість освіти та європейський диплом дадуть путівку в перспективне майбутнє кожному студенту.

Що ж стосується наших західних сусідів, то відмінним варіантом може стати навчання в Польщі. Схожий менталітет, гостинні і близькі за духом жителі країни, а також схожість культур і традицій зроблять перебування в Польщі максимально комфортним, а адаптацію швидкою та майже непомітною.

Серед популярних польських університетів можна виділити Lazarski University, навчання в якому обійдеться вам усього в €1600 на рік.

Також не залишимо непоміченою й Чеську республіку. Маленькі вулички, затишні дворики і домашні кафе підійдуть усім любителям спокійного життя. Серед найпрестижніших навчальних закладів романтичної Чехії - Karlov University, University of New York in Prague, Anglo-American University in Prague.

Якщо з яких-небудь причин освіта в країнах ближнього зарубіжжя Вас не приваблює, але бажання отримати європейську освіту все-таки присутнє, то відносно недорогим варіантом є Нідерланди. Наприклад, навчання в Hanze University Groningen обійдеться в межах 3900 € на рік, а на деяких спеціальностях - навіть до 2000 €.

Безумовно, за кордоном набагато легше підібрати коштовну освіту. Класичним варіантом у цьому випадку є Велика Британія. У залежності від престижності навчального закладу та вибраної спеціалізації, річна вартість навчання для отримання кваліфікаційного ступеня бакалавра може варіюватися від £11000 до £35000, отримання кваліфікаційного ступеня магістра - від £10000 до £20000 за рік навчання.

Як відомо, британська освіта завжди відрізнялася високою якістю, бездоганною репутацією і виправданим престижем. Але цей крок рекомендований лише тим, чиї можливості співпадають з їх цілями та очікуваннями.

Анастасія Сверкунова, директор з маркетингу освітньої агенції Istudy, спеціально для Osvita.ua

Агенція Istudy надає професійні консультації з питань освіти за кордоном. Агенція є офіційним представником провідних навчальних закладів світу та пропонує широкий спектр освітніх програм для дітей і дорослих.

Освіта.ua
10.03.2011