Фахівець із харчування: університети за кордоном

Кращі ВНЗ світу та стипендії для здобуття професії фахівця з харчування – нутриціоніста

Фахівець із харчування: університети за кордоном

Де можна отримати міжнародну освіту за однією з найбільш затребуваних і популярних професій у наш час - нутриціоніста, і ким такі фахівці можуть працювати, крім консультанта з харчування?

Якщо вам цікава сфера харчування, а також те, як наші звички та переваги в їжі впливають на загальні процеси організму й на все інше, у такому випадку професія нутриціоніста – для вас. До того ж такого роду диплом відкриває широкі можливості для працевлаштування як у рідній країні, так і за кордоном.

Кар'єрні можливості фахівця з харчування:

 • Клінічна дієтологія – робота в госпіталях, школах і спеціальних клініках.
 • Управління харчуванням (Food and nutrition management) – робота в госпіталях і клініках, а також різних СПА-центрах в якості консультанта.
 • Громадська охорона здоров'я (Public health nutrition) – робота з жінками, підлітками та дітьми, а також у громадських клініках і на курсах програм громадського харчування.
 • Освіта та дослідження – робота в коледжах, університетах і кулінарних школах, wellness-центрах, створення навчальних програм для державних установ.
 • Консультант – робота в якості приватного консультанта з харчування, а також створення освітніх програм харчування.
 • Медичні працівники – дієтологи, співпраця з ветеринарами, стоматологами, мануальними терапевтами тощо.
 • Бізнес і промисловість – робота в компаніях харчового виробництва.
 • Медіа – ведучі та учасники спеціалізованих теле- й радіопередач, редактори спеціалізованих рубрик журналів і газет.
 • Міжнародні організації харчування – робота в Корпусі Миру, ООН тощо.
 • Громадська та державна політика – робота на державному рівні, включаючи реформи охорони здоров'я, регулювання харчової промисловості тощо.

Ознайомившись з безмежними можливостями нутриціоністів, перейдемо до топових вищих навчальних закладів за кордоном, які готують таких фахівців.

Kaplan University, CIF

Цей универсітет пропропонує онлайн-програму освіти за специальністю Bachelor of Science in Nutrition Science. Програма включає в себе великий обсяг інформації про індустрію харчування та здоров’я.

Основні складові курсу:

 • Вивчення принципів і фармакології харчування, у тому числі того, як харчові переваги можуть сприяти здоровому способу життя.
 • Вивчення процесу травлення, засвоєння та метаболізму харчових продуктів, а також харчових потреб організму на різних етапах життя.
 • Розвиток адміністративних, етичних і професійних навичок, необхідних для керівних посад у всіх сферах охорони здоров'я.

Початок навчання – 14 травня, 30 липня або 17 вересня 2014 року. Вартість повного курсу – 66780 доларів. Офіційний сайт університету.

The University of Adelaide, Австралія

В цьому ВНЗ пропонується повний курс трирічної програми навчання Bachelor of Food and Nutrition Science, яка відрізняється не тільки сильною теоретичною частиною, а і практичним досвідом. Університет також пропонує можливості для працевлаштування, курс програми включає в себе вивчення останніх трендів у сфері харчування, інновації в обробці та упаковці продуктів.

Студенти отримають навички в комунікації, проектному менеджменті, дослідній роботі та роботі в команді, а також знання нормативно-правової бази, завдяки чому зможуть зробити свій внесок у майбутнє харчової галузі й галузі здоров'я.

Вартість повного курсу – 85500 доларів. Строк подачі документів – 1 травня або 1 грудня 2014 року. Офіційний сайт університету.

University of Surrey, Велика Британія

Тут можна поступити як на курс програми бакалавра, так і на курс магістерської програми Nutritional Medicine, який охоплює обширні сфери, включаючи вивчення ролі харчування на здоров'я, спосіб життя, розвиток хвороб і старіння. Програма включає глибокі теоретичні знання взаємозв'язку харчування із захворюваннями, а також практичні заняття, наукові дослідження та можливості управління харчуванням. Крім основного курсу в програмі також є цілий набір додаткових модулів, включаючи вивчення антиоксидантів, ожиріння, харчової алергії тощо.

Вартість навчання – від 30000 доларів на рік. Строк подачі документів на наступний рік буде відомий у кінці літа. Офіційний сайт університету.

Міжнародні стипендії

Також багато університетів пропонують різні гранти та стипендії для студентів факультетів науки про харчування.

Institute of Food Technologies, США

Цей ВНЗ регулярно пропонує стипендії для випускників акредитованих ВНЗ коледжів, а також для іноземних студентів. Розмір стипендії – 1000 доларів. Більше інформації на офіційному сайті ВНЗ.

University of Leeds, Велика Британія

У цьому університеті також є цілий набір варіантів стипендій для студентів, які покривають частину вартості навчання, у тому числі і для іноземних студентів. Усі деталі – на офіційному сайті.

Mildred B. Davis National Graduate Fellowship

Ще один пакет від American Association of Family and Consumer Sciences (AAFCS), у тому числі для іноземних студентів. Розмір стипендій – від 1000 до 5000 доларів на рік. Більше інформації тут.

Ольга Кожар, Лайфхакер.ру

Лайфхакер.ру
19.04.2014