Вища освіта в державних вузах Болгарії

Безумовною перевагою здобування освіти в Болгарії українські студенти вважають болгарський диплом про вищу освіту, що визнається в Європі

Вища освіта в державних вузах Болгарії

Завдяки спільному слов'янському корінню сам процес вчення не вимагатиме від українського студента довгої адаптації. Якщо ж до цього додати теплий м'який клімат і низьку вартість життя, то можна серйозно задуматися над здобуванням освіти саме в Болгарії.

Згідно з правилами прийому іноземних студентів до болгарських вузів, абітурієнти можуть вступати до вищих шкіл Болгарії протягом усього року.

Державні університети країни пропонують різноманітні підготовчі мовні курси для іноземців.

Наприклад, в Софійському університеті ім. Климента Орхидського така програма для майбутніх гуманітаріїв розрахована на 800 годин болгарської мови, а для технарів - на 550 годин мови і 350 годин академічних предметів залежно від вибраної спеціалізації.

Абітурієнт, який не закінчив такий курс в Болгарії, має скласти стандартизований тест на знання болгарської мови, результат якого має бути не нижче B2.

Важливо зазначити, що Софійський університет ім. Св. Климента Орхидського - найстарший вищий учбовий заклад країни (заснований 1888 року).

На даний час він пропонує 91 навчальну програму в області гуманітарних і природничих наук. До складу університету входять 16 факультетів, а саме: факультети економіки і бізнес-адміністрування, філософії, журналістики, історії, права, біології, хімії. Тут вивчають славістику, теологію, педагогіку та інші дисципліни.

Популярністю користуються також інші великі вузи - Софійський технічний університет, Медичний університет у Плевені та у Варні тощо.

Майбутні медики, мабуть, особливо зацікавлені у навчанні в вузах Болгарії, адже вони пропонують найпривабливіші ціни за навчання – від 3000 до 4800 євро за рік.

Якщо студент потребує якісних знань та добрий медичний диплом західного університету, в Болгарії він зможе отримати і його, причому у декілька разів дешевше, ніж в Україні, США чи Великій Британії.

Що стосується решти витрат, вартість проживання у гуртожитку мінімальна – 105 євро на місяць, приблизно така ж сума необхідна на харчування.

Доброю новиною є те, що Болгарія не чинить перепон в отриманні болгарського громадянства для студентів-іноземців і надає робочі місця.

Більш детальну інформацію про вступ до державних університетів Болгарії ви можете отримати в освітньому агентстві "А-пріорі" за телефоном (044) 221-78-99.

Освіта.ua
07.07.2011