Як підсилити резюме під час навчання за кордоном

Як виділитися на ринку праці і продемонструвати цінність закордонного освітнього досвіду

Як підсилити резюме під час навчання за кордоном

Уявіть, що ви на співбесіді у роботодавця, який просить вас розповісти про ваш досвід навчання за кордоном. Ви, звичайно ж, сповняєтесь ентузіазму, оскільки це найбільш вражаючий і корисний досвід у вашому житті. Але що ви скажете? «Було чудово! Я відправився в Австралію і бачив Оперний театр в Сіднеї!», або: «Я виліз на Ейфелеву вежу без ліфта і милувався Парижем з оглядового майданчика?».

Ці враження можуть дійсно повернути приємні спогади і, можливо, навіть викликати посмішку на обличчі інтерв'юера, але вони не дають йому зрозуміти, чи ви дійсно отримали унікальний освітній досвід, який вас трансформує.

Щоб дійсно виділитися на ринку праці і продемонструвати цінність вашого закордонного освітнього досвіду постарайтеся виконати наступні рекомендації:

1. Пройдіть стажування під час навчання

Всі знають, що стажування є відмінним способом отримання практичного досвіду роботи для вашої майбутньої кар'єри, але не всі знають, що, стажування можна проходити безпосередньо під час навчання за кордоном. При виборі програми навчання за кордоном віддайте перевагу тій, яка пропонує можливість проходження стажування. Якщо ваша програма такої можливості не надає, постарайтеся знайти програму стажування в вашому місті перебування окремо від навчання і поєднати її з графіком занять.

Щоб поєднати графіки навчання і стажування постарайтеся сформувати відповідним чином список предметів і розклад занять, який в західних вишах можуть формувати самі студенти, а також не бійтеся вступати в переговори з адміністраціями про те, щоб вам пішли назустріч. Західні виші дуже цінують студентів, які залучені в неакадемічні активності і тому, швидше за все, охоче вам допоможуть.

2. Беріть участь у волонтерських проектах

Якщо стажування під час навчання за кордоном вам не підходить, нехай це вас не зупиняє взяти участь в житті вашої спільноти. Знайдіть можливість взяти участь у волонтерських проектах, які вона пропонує.

Ви могли б попрацювати в області своєї спеціалізації або спробувати щось нове. Наприклад, якщо ви спеціалізуєтесь в області бізнесу, маркетингу, моди, планування заходів, зв'язків з громадськістю, або комунікацій, ви можете посприяти своєю участю подіям, які проходять у вашому районі, наприклад, тижням моди, спортивним подіям, культурним фестивалям або благодійним заходам.

Крім таких можливостей волонтерства ви могли б жертвувати свій час для допомоги місцевій бібліотеці, інфраструктурним підрозділам або в офісі на території кампуса.

3. Приділіть час вашим захопленням

Це може бути будь-який вид діяльності, спорту або хобі, яким ви займалися і раніше у себе на батьківщині. Використовуйте свій час за кордоном, щоб збагатити ваш досвід занять улюбленим захопленням.

Для роботодавця це буде свідченням вашої вірності самому собі, своїм інтересам і є позитивною ознакою майбутнього співробітника. Запишіться в місцеву футбольну команду або приєднаєтеся до дискусії клубу за інтересами. Візьміть участь у студентському самоврядуванні, займайтеся плаванням або просто продовжуйте писати вірші!

Дотримуючись цих рекомендацій, ви не тільки підвищите вашу конкурентоспроможність на ринку праці, а й просто збагатите ваш досвід навчання за кордоном. Причому ви збагатитеся не тільки досвідом і подіями, але і зв'язками з членами вашої спільноти, які принесуть вам дружбу з людьми з різних куточків земної кулі і будуть відчутною підтримкою в діловому світі, в який ви поринете після закінчення навчання.

Освіта.ua
17.03.2016