Як одночасно стажуватись і навчатись за кордоном

Практичні поради, які допоможуть отримати й поєднати стажування з навчанням за кордоном

Як одночасно стажуватись і навчатись за кордоном

Усе більше студентів замислюються над питанням, що вибрати – навчання чи стажування за кордоном. Є багато вагомих аргументів на користь стажування, яке стає все більш вигідним способом набуття практичного міжнародного досвіду та виокремлення з маси інших студентів, які вирушають за кордон.

Проте більшості студентів, напевно, буде невигідно відправлятись на досить тривалий строк за кордон виключно для стажування, не збагачуючи при цьому свої знання. Тому оптимальним варіантом для іноземних студентів, які бажають набути практичний досвід з перших рук, може стати стажування під час навчання за кордоном.

Короткі поради, як пройти стажування під час навчання за кордоном

Будьте гнучкими
. Навчання та стажування за кордоном можуть супроводжуватись певними проблемами при плануванні, особливо якщо ви шукаєте оптимальне стажування самостійно. Щоб ваш план здійснився, вам, можливо, доведеться відмовитись від певних курсів, які ви хотіли прослухати, або ж піти на хитру дипломатію з вашим провайдером стажування.

Переконайтеся, що все законно. Між стажуванням і роботою за кордоном проходить дуже тонка межа. У деяких країнах, якщо ви працюєте за гроші, це може вважатися працевлаштуванням і бути порушенням. Переконайтеся, що ви дотримуєтеся правил візи.

Переконайтеся, що це стажування буде для вас корисним. Звісно, стажування не завжди буде досвідом, що викликатиме захват, але ви також не повинні дозволяти використовувати себе. Якщо ви збираєтесь витрачати стільки свого дорогоцінного часу за кордоном на стажування, переконайтеся, що воно варте вашого часу. Досвід, який ви набуваєте, повинен становити для вас цінність.

Пориньте в робочу атмосферу. Складова цінності закордонного стажування – це можливість діяльності в умовах іншої культури. Пориньте в робочу атмосферу, зав'язуйте знайомства і зв'язки з людьми. Ви ніколи не знаєте, коли ці зв'язки можуть стати вам у пригоді! Не зволікайте вдосконалювати ваші мовні навички. Розвивайтесь особисто і професійно. Однією з великих переваг стажування за кордоном є можливість зануритись у місцеву культуру й реальні місцеві звичаї. Скористайтеся цією перевагою!

Оцініть свій прогрес. Коли все сказано і зроблено, ваш міжнародний досвід стажування вагомий настільки, наскільки ви можете продати його. Ви повинні бути у змозі оцінити, якими знаннями збагатились і що набули. Проаналізуйте все: від простих навичок до реальних досягнень – і зафіксуйте це у своєму резюме, інтерв'ю і т. п.

Поради про те, як отримати стажування за кордоном під час навчання

Знайдіть постачальника програм, який пропонує і стажування, й навчання


Оскільки міжнародне стажування стає все більш поширеним і нагальним, багато постачальників програм звернули на це увагу та пропонують додаткові опції стажування у своїх програмах. Тепер ви можете пройти стажування в поєднанні з навчанням без додаткових зусиль з вашого боку.

Хоча це, безумовно, і найпростіший варіант, можливо, для вас він не завжди буде корисним. Іноді ця можливість може бути недоступною в конкретному місті, куди ви прямуєте. Або ж постачальники програм не у змозі знайти стажування, яке відповідає вашим інтересам. Крім того, є також фактор вартості: більшість провайдерів програм можуть стягувати додаткову комісію за цю послугу.

Проконсультуйтеся з представником вашого ВНЗ за кордоном

Якщо ви будете навчатись у престижному університеті за кордоном, є реальні шанси, що він уже пропонує стажування своїм місцевим студентам. Якщо ви добре володієте місцевою мовою, немає жодних перешкод, чому б вам також не скористатися цими ж послугами.

Проконсультуйтеся з представником вашого університету на батьківщині

Ви можете здивуватись, наскільки ваш рідний університет може допомогти вам. Багато навчальних закладів організують міжнародне стажування через міжнародні відділи або працюють з організаціями, які їх надають. Вони можуть взяти до уваги ваші амбіції та вам допомогти або, щонайменше, направити вас у правильному напрямку. Можливо, випускник вашого рідного університету проживає в місті, в яке ви прагнете потрапити, і зможе допомогти організувати стажування для вас або порадити відому компанію, яка брала стажистів у минулому.

Розробіть свій власний план

Хто каже, що ви не можете знайти для себе стажування за кордоном? Пошукайте в Інтернеті й подивіться, чи є міжнародне стажування в місті вашого прямування, або дослідіть місцеві організації та вийдіть на них самостійно. Поясніть вашу ситуацію, і якщо ви подаєте себе правильно, можливо, вони будуть готові узгодити ваші робочі години з навчальними.

Шукайте стажування в найнесподіваніших місцях

Навіть якщо ви відчуваєте непробивну стіну, намагаючись знайти стажування, перебуваючи вдома, то ніколи не знаєте, що зможете знайти, як тільки приїдете в іншу країну. Порозмовляйте з усіма і спробуйте встановити зв'язки із професорами, одногрупниками, сусідами й навіть крамарями. Розкажіть, що ви шукаєте стажування, і ви здивуєтесь, виявивши, що в бармена в кафе біля вашої квартири є брат, який працює в компанії, яка охоче прийме вас! Навіть якщо це не буде зараховано в якості офіційного стажування від вашого університету і ви не заробите академічних кредитів, то все ж набудете досвід, цінність якого значно вище!

Змініть свій фокус

Усі наведені вище рекомендації припускають, що ви проходите традиційне навчання за кордоном і намагаєтеся вписати своє стажування у процес навчання. Аспект навчання за кордоном видається більш складним, тому що ви хочете бути впевненими у своїх академічних досягненнях, але це не завжди так. Якщо стажування – аспект, найбільш важливий для вас, ви можете зосередитись на пошуку стажування, а потім організувати навчання навколо вашого графіка стажування. Можливо, ви будете відвідувати мовні курси або зареєструєтеся на програми в місцевому університеті лише після того, як ознайомитеся зі своїм робочим графіком. Багато видів стажування проходять лише чотири дні на тиждень, так що ви можете легко вмістити заняття у вільний день, у вечірній час або у вихідні дні.

Розділіть навчання та стажування в часі

Якщо ви дійсно хочете отримати максимальну віддачу як від навчання, так і від стажування, вам, можливо, буде важко пройти їх одночасно. Деякі види стажування будуть найбільш корисними, якщо ви працюєте повний робочий день, а деякі курси дуже вимогливі і потребують усієї вашої уваги. Якщо ви не знаєте, як можете розділити свій час між обома напрямами або просто не можете виробити графік, розгляньте поділ цих напрямів у часі. Пройдіть стажування в літній час, до або після навчання за кордоном! Ви вже за кордоном, то чому б не отримати максимальну віддачу від цього? Постарайтесь максимізувати свій час перебування у країні і пройти як навчання за кордоном, так і стажування, використовуючи лише одну пару авіабілетів.

Завершальні роздуми

Незалежно від того, розглядаєте ви «навчання за кордоном під час стажування» чи «стажування під час навчання за кордоном» (зробіть ваш вибір!), є багато способів, щоби поєднати це так, щоб усе встигнути в один і той же час. Важливо пам'ятати, що це можливо, а іноді все, що вам треба зробити, це всього лише попросити те, що ви хочете. Будьте гнучкими й не бійтесь попросити такої ж гнучкості у свого університету або провайдера стажування. Доки ви робите все можливе, вам гарантований корисний і продуктивний досвід перебування за кордоном!

gooverseas.com
03.12.2015