Osvita.ua Вища освіта Students Life Депутати хочуть покінчити з "благодійністю" у вишах
Депутати хочуть покінчити з "благодійністю" у вишах

Останнім часом явище набуло масового характеру та спостерігається майже у всіх вищих навчальних закладах

Депутати хочуть покінчити з "благодійністю" у вишах

Комітет з питань науки і освіти рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони фінансування вищих навчальних закладів за рахунок благодійних внесків осіб, які навчаються у них.

Основною метою законопроекту, на переконання його автора, народного депутата Миколи Томенка, є унеможливлення незаконного вимагання у студентів та інших осіб, які навчаються у вищих начальних закладах грошових коштів під виглядом "благодійних внесків".

Законопроектом пропонується заборонити фінансування вищих навчальних закладів за рахунок благодійних внесків, пожертв, подарунків чи матеріальної допомоги від осіб, які навчаються у цьому вищому навчальному закладі.

Під час засідання Комітету з питань науки і освіти йшлося про те, що прийняття проекту закону дозволить припинити незаконне вимагання у студентів та інших осіб, які навчаються у вищих начальних закладах, грошових коштів під виглядом "благодійних внесків".

Члени Комітету підкреслили, що реалізація положень законопроекту також сприятиме зменшенню кількості корупційних правопорушень у вищих навчальних закладах та підвищенню авторитету вищих навчальних закладів у суспільстві взагалі та середовищі студентства зокрема.

На переконання автора законопроекту Миколи Томенка, актуальність відповідних законодавчих змін обґрунтована тиском та переслідуваннями студентів у разі незгоди сплати коштів на користь вишів.

"Студенти, які відмовляються сплачувати гроші, зазнають переслідувань з боку адміністрації вищих навчальних закладів, включаючи несправедливе оцінювання знань, виселення із гуртожитків, безпідставні дисциплінарні стягнення а, іноді, навіть виключаються з вищих навчальних закладів", - наголошує Томенко.

За його словами, мова іде про вимагання - вимогу передачі грошей під загрозою обмеження прав, свобод або законних інтересів осіб, які навчаються у вищих навчальних закладах, тобто про злочин. Проте, оскільки зазначене вимагання замасковане під "благодійний внесок" довести склад злочину та притягнути винних до кримінальної відповідальності майже неможливо.

Освіта.ua
14.10.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
антидот
Позаседали,"позопропоновували"...ну и??? Типа порабатали.(
das
А яка ж альтернатива, на які кошти ВУЗИ утримувати?
петеушник
А що може пропонувати колишній комсомолець? Спочатку сидять, займаються власними інтересами, а потім вигулькнуть - і "треба заборонити". Треба заборонити колишнім комсомольцям посідати такі посади.
Учитель Харкіщина
Для петеушник: Сам и комсомолець- ПРоффесіонал
Ирина Шульгина
Мне тоже очень нравится, что молчат до последнего, а потом ррраз и начинают возмущаться. Что Гриневич, что томенко, одинаковые. Когда деньги с детей собраны, поделены, тогда можно и за правду побороться
Полина
Согласна с вами Ирина, что ситуацию поднимают не тогда, когда она начлась. Просто удивительно, к ак в Союзе могли обходится без благотворительности граждан и обеспечивать бесплатными образованием и медициной. а сечас разрушили и с нас снимают дважды - сначала налоги, а потом - благотворительность.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!